NIVA-wersja eksportowa

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam!
Chciałbym się dowiedzieć od Was jakie różnice mają wersje eksportowe Nivy z Europy Zachodniej w porównaniu do tych kupionych z Polski lub Rosji ?
  
 

trwałość i części te same.
  
 
Napisy przy dźwigniach reduktora (np. po niemiecku), plastikowe/gumowe listwy na bokach od kierunkowskazu do napisu "4x4". Na razie tylko tyle mi do głowy przychodzi.
  
 
Miałem nadzieje,że lepsze wykończenie,spasowanie blach i zabezpieczenie antykorozyjne a przez to mniejsza awaryjność.
  
 
Wspomaganie układu kierowniczego, pełny wtrysk. W Rosji wersja "zachodnia" oznaczona jest ZF, i trudno znaleźć informacje techniczne (porady)

[ wiadomość edytowana przez: cumulus dnia 2016-11-15 19:38:34 ]
  
 
Wspomaganie tylko na życzenie, ja mam niemkę i wspomagania brak.
  
 
Wspomaganie za dopłatą, a nie na życzenie.
  
 
No źle się wysłowiłem - dokładnie: za dopłatą. Aczkolwiek nie mając wspomagania nie narzekam, jest ciężej wiadomo, ale bez przesady. Jak dobre ciśnienie w oponach to i lekko się kierownicą kręci. W terenie wspomaganie jest nawet odradzane, bo można połamać to i owo. Więc ja bym się nie nastawiał na Nivę ze wspomaganiem, bo to tylko dodatkowa rzecz która może się popsuć.
  
 
Decydując się na kupno czy można stwierdzić które roczniki są najlepsze?
(wiadomo najważniejszy jest stan techniczny)

[ wiadomość edytowana przez: tomek_27 dnia 2016-12-22 08:47:50 ]
  
 
Ja bym kupował tylko Mpi czyli po 2003 r. Ale pewny nie jestem.
  
 
Czy Niva może być samochodem jako pierwszy w rodzinie do codziennego użytkowania czy jako drugi lub trzeci używany hobbystycznie?
  
 
Niva może być autem do jazdy codziennej, ale na max 2 osoby. Pozycja za kierownicą zdecydowanie lepsza niż w klasycznej ładzie, ale lewarek od biegów jest trochę za daleko. Przy wsiadaniu wysiadaniu przeszkadza za mały otwór drzwiowy.
  
 
Cytat:
2016-12-26 20:16:26, SzokoLada pisze:
Niva może być autem do jazdy codziennej, ale na max 2 osoby. Pozycja za kierownicą zdecydowanie lepsza niż w klasycznej ładzie, ale lewarek od biegów jest trochę za daleko. Przy wsiadaniu wysiadaniu przeszkadza za mały otwór drzwiowy.


Dokładnie tak, też się przymierzałem do Nivki ale to auto ma 2 osoby + bagaż. Z tyłu jest za mało miejsca nawet dla dzieci.

-----------------
Były
Łada 2105 r.1983
Łada 2101 r.1986
Łada Samara 2109 r.1990
Jest
Wrak Łada 2105 r. 1986
  
 

zapomnieli wszyscy komunizm.. jak to maluchami się jeździło na wczasy
  
 
Tak jest! Rodzice, dzieci, bagaż i jeszcze towary na mały handel!