Toyota Yaris - mój przypadek - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Hmm, ciężko będzie teraz sprawdzić te trzęsienie, bo dziś jak było rano zimno to włączyłem sobie ogrzewanie i obroty jałowe (na staniu na światłach) utrzymywały się około 1000, może troszkę poniżej to w ogóle nic nie trzęsło. Z drugiej strony, wracając z pracy znowuż jadąc na 3 biegu i po puszczeniu pedału gazu (hamowanie silnikiem) samochód wykonuje tak jakby 3 lekkie szarpnięcia (kangurek?). Dzieje się to na 1,2 i 3 biegu, na 4 i 5 praktycznie to nie występuje. Dziwna sprawa.

PS. Zdjąłem tunel i odgiąłem tą wykładzinę, było gniazdo do wpięcia sondy ale puste. Przed chwilą byłem na kanale i wypiąłem sondę pod samochodem. Na wszelki wypadek wypiąłem jeszcze tą pierwszą przed katalizatorem. Spróbuję jutro pojeździć i zobaczę czy jest jakaś różnica, ale pewnie będzie ciężko zaobserwować ze względu na panujące niskie temperatury.
  
 
Po jeździe z odpiętymi sondami lambda nadal trzęsie na jałowych obrotach. Chyba one w tym przypadku nie mają związku z tym problemem
  
 
Cytat:
2016-10-06 07:42:08, themati91 pisze:
Po jeździe z odpiętymi sondami lambda nadal trzęsie na jałowych obrotach. Chyba one w tym przypadku nie mają związku z tym problemem

jak niema roznicy to nie maja.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Dziwna sprawa, dziś wymienili mi tą drugą sondę lambda na sprawną. Niestety okazało się że nadal pokazuje ciągle 0V. Czyli jeżeli błąd P0136 nie oznacza zepsutej sondy ani katalizatora to co może być?
  
 
Cytat:
2016-10-10 16:51:07, themati91 pisze:
Dziwna sprawa, dziś wymienili mi tą drugą sondę lambda na sprawną. Niestety okazało się że nadal pokazuje ciągle 0V. Czyli jeżeli błąd P0136 nie oznacza zepsutej sondy ani katalizatora to co może być?


P0136 to obwod sondy za katalizatorem niesprawny
Obwod czyli komputer lub instalacja lub sonda.Po to sie diagnozuje zeby sobie nie wymianiac np dobrej sondy na nowa.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Czy ta sonda lambda jest zasilana przez jakiś bezpiecznik lub przekaźnik? Nie mogę znaleźć gdzie skąd wychodzi zasilanie tej sondy żeby sprawdzić okablowanie.
  
 
Cytat:
2016-10-10 21:15:47, themati91 pisze:
Czy ta sonda lambda jest zasilana przez jakiś bezpiecznik lub przekaźnik? Nie mogę znaleźć gdzie skąd wychodzi zasilanie tej sondy żeby sprawdzić okablowanie.

Nie musisz ...we wtyczce znajdziesz zasilanie grzalki 12V -14v w zal od napiecia instalacji w danej chwili, sygnal sondy mase dla sygnalu ,mase dla grzalki.
Jezeli mierzysz voltomierzem pozostale 3 piny wzgledem tego zasilania grzalki i otrzymujesz stale nie skaczace odczyty w okolicach 10-12v okolo tzn ze zaden kabel nie jest urwany czyli instalacja ok.Znaczy ze komputer ma uszkodzenie wewnetrzne.
Uwazaj aby podczas pomiarow nie zrobic zwarcia pomiedzy koncowkami miernika.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Byłem dziś na sprawdzeniu yarisa pod komputerem. Gościu stwierdził że musi gdzieś być przerwa w obwodzie sondy lambda 2. Zapytałem go też o te moje szarpanie/trzęsienie. Zajrzał pod maskę z odpalonym silnikiem i jednoznacznie stwierdził że za bardzo się trzęsie, że prawdopodobnie to wina rozrządu. Na dokładną analize i naprawę umówiłem się na 3 listopada.
Czy to możliwe że rozrząd na łańcuszku byłby już do wymiany po 170k przebiegu?
  
 
Cytat:
2016-10-25 15:59:07, themati91 pisze:
Byłem dziś na sprawdzeniu yarisa pod komputerem. Gościu stwierdził że musi gdzieś być przerwa w obwodzie sondy lambda 2. Zapytałem go też o te moje szarpanie/trzęsienie. Zajrzał pod maskę z odpalonym silnikiem i jednoznacznie stwierdził że za bardzo się trzęsie, że prawdopodobnie to wina rozrządu. Na dokładną analize i naprawę umówiłem się na 3 listopada. Czy to możliwe że rozrząd na łańcuszku byłby już do wymiany po 170k przebiegu?


A ten gosciu to naprawia Toyoty i widzial juz przynajmniej kilka pracujacych silnikow w Yarisach czy tak mu sie wydaje ze zabardzo ?
Napraw najpierw wszystko co jest zepsute a pozniej przyjdzie pora oceniac jak bardzo sie trzesie.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Tak, już naprawiał taką Yariskę. Nic oprócz tej drugiej sondy lambda nie znalazł. Sam przy nim oglądałem jak się trzęsie odpalony, później sprawdziłem filmik na youtube z pokazaną pracą silnika. Mój dużo dużo bardziej "lata".
Mogę nagrać filmik z pracy silnika i wstawić to mógłbyś zerknąć.
Jak silnik odpalam rano i jest zimny to nie wiem czy o tym pisałem wcześniej słychać przez 1-2 sekundy lekkie tarcie, ale wtedy silnik nie telepie. A jak się rozgrzeje to bardzo lata ale przy ponownym odpalaniu już nic nie "obciera?". Nie wiem czy to może coś pomóc w wywnioskowaniu.
Jeżeli okazało by się że to jednak rozrząd to może być taka opcja że wymieniam sam łańcuch czy trzeba wszystkie elementy? Ile taki zestaw może kosztować w ASO?

[ wiadomość edytowana przez: themati91 dnia 2016-10-25 17:43:52 ]
  
 
Cytat:
2016-10-25 17:36:19, themati91 pisze:
Tak, już naprawiał taką Yariskę. Nic oprócz tej drugiej sondy lambda nie znalazł. Sam przy nim oglądałem jak się trzęsie odpalony, później sprawdziłem filmik na youtube z pokazaną pracą silnika. Mój dużo dużo bardziej "lata". Mogę nagrać filmik z pracy silnika i wstawić to mógłbyś zerknąć. Jak silnik odpalam rano i jest zimny to nie wiem czy o tym pisałem wcześniej słychać przez 1-2 sekundy lekkie tarcie, ale wtedy silnik nie telepie. A jak się rozgrzeje to bardzo lata ale przy ponownym odpalaniu już nic nie "obciera?". Nie wiem czy to może coś pomóc w wywnioskowaniu. Jeżeli okazało by się że to jednak rozrząd to może być taka opcja że wymieniam sam łańcuch czy trzeba wszystkie elementy? Ile taki zestaw może kosztować w ASO? [ wiadomość edytowana przez: themati91 dnia 2016-10-25 17:43:52 ]

Rozrzad jezeli nie pracuje jak sieczkarnia i niema bledu to nic mu nie dolega.przy najmniejszym naciagnieciu lancucha zaraz mialbys blad .Natomiast usterka sondy 2 potrafi zaklocic prace na biegu jalowym.Wiec po pierwsze musisz naprawic uklad sondy 2 po drugie jak go naprawisz to z miejsca wywali P0420 blad kata i trzeba zalozyc jakis katalizator.U nas sa Bracia Gawronscy na ul Sarmackiej najlepsi spece od wydechow i maja katy z VW za jakies 1300 zl okolo i dzialaja sprawnie.Mozna tez zalozyc uzywke i jak wywali blad niesprawnosci kata zalozyc tulejke z Allegro ale to juz taka wersja dla mocno ubogich ale skuteczna.
A na koncu dopiero mozna sie zastanawiac dlaczego wibruje jezeli jeszcze bedzie wibrowal.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Nie pamiętam czy już wspominałem, ale katalizator założyłem ponownie już jakiś czas temu bo gość od tłumików stwierdził że jest dobry, a bez niego jeździło się jak kosiarką.

Wstawiłem dwa filmiki z pracą silnika. Niestety były nagrywane telefonem i nie odzwierciedlają prawdziwych drgań. Być może coś mógłbyś wywnioskować z nich ale to nie to samo co zobaczyć na żywo.
Film był nagrany po przejechaniu trasy z pracy do domu, czyli jakieś 15km.

Code:
https://www.youtube.com/watch?v=Dj_b6cp-uTo


Code:
https://www.youtube.com/watch?v=RUfyRTaVfEQ



[ wiadomość edytowana przez: themati91 dnia 2016-10-26 15:20:46 ]
  
 
Cytat:
2016-10-26 15:17:31, themati91 pisze:
Nie pamiętam czy już wspominałem, ale katalizator założyłem ponownie już jakiś czas temu bo gość od tłumików stwierdził że jest dobry, a bez niego jeździło się jak kosiarką. Wstawiłem dwa filmiki z pracą silnika. Niestety były nagrywane telefonem i nie odzwierciedlają prawdziwych drgań. Być może coś mógłbyś wywnioskować z nich ale to nie to samo co zobaczyć na żywo. Film był nagrany po przejechaniu trasy z pracy do domu, czyli jakieś 15km.
Code:
https://www.youtube.com/watch?v=Dj_b6cp-uTo

Code:
https://www.youtube.com/watch?v=RUfyRTaVfEQ

[ wiadomość edytowana przez: themati91 dnia 2016-10-26 15:20:46 ]


Z filmikow to widac jedynie normalnie pracujacy silnik wyjatkowo slabo drgajacy jak na mozliwosci Yarisa.Przecietnie chodzacy japonski Yaris telepie tak ze nie przeczytasz tego napisu Vvti wiec chyba cos przesadzasz.
Bardziej niepokoi mnie dzwiek jaki wydaje ale to byc moze telefon znieksztalca.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Yaris wrócił z diagnostyki, wszystkie obwody elektryczne są sprawne i silnik też zdrowy. Sonda którą podmieniłem jest też uszkodzona.
Co do drgań, nie udało się ustalić elektrykowi czego to jest wina. Tylko sonda za katalizatorem jest uszkodzona.
Wracając od niego stojąc na światłach znowu zaczęło się drganie. Stojąc na luzie leciutko pociągnąłem do siebie lewarek zmiany biegów - i okazało się że to właśnie te drgania zaczynają być dużo większe. Odpuszczam lewarek na środek - drgania spadają i są "tradycyjne".
Ze skrzynią biegów też są spore problemy. 1-bieg, 2-bieg wchodzą bardzo bardzo ciężko. Redukcja biegów z 3 na 2 jest też bardzo bardzo problematyczna, praktycznie nie możliwa, a z 2 na 1 po prostu nie da się zredukować.
Może to skrzynia jest powodem tych wszystkich problemów? Jeżeli chodzi o drgania to może poduszka skrzyni je powoduje.
Nie wiem czy to coś pomoże ale drgania są na podłodze największe (tak mi się wydaje).
  
 
Cytat:
2016-11-04 17:38:40, themati91 pisze:
Yaris wrócił z diagnostyki, wszystkie obwody elektryczne są sprawne i silnik też zdrowy. Sonda którą podmieniłem jest też uszkodzona. Co do drgań, nie udało się ustalić elektrykowi czego to jest wina. Tylko sonda za katalizatorem jest uszkodzona. Wracając od niego stojąc na światłach znowu zaczęło się drganie. Stojąc na luzie leciutko pociągnąłem do siebie lewarek zmiany biegów - i okazało się że to właśnie te drgania zaczynają być dużo większe. Odpuszczam lewarek na środek - drgania spadają i są "tradycyjne". Ze skrzynią biegów też są spore problemy. 1-bieg, 2-bieg wchodzą bardzo bardzo ciężko. Redukcja biegów z 3 na 2 jest też bardzo bardzo problematyczna, praktycznie nie możliwa, a z 2 na 1 po prostu nie da się zredukować. Może to skrzynia jest powodem tych wszystkich problemów? Jeżeli chodzi o drgania to może poduszka skrzyni je powoduje. Nie wiem czy to coś pomoże ale drgania są na podłodze największe (tak mi się wydaje).


No to co tam jeszcze zapomniales napisac ze wcześniej była taka bomba ze przodu nie było a silnik musieliście wkladac widlakiem bo się troche klinował miedzy podłużnicami?
To nie jest temat na forum trzeba go poogladac dokładnie czy np nie jest ponaprezany na zawieszeniu silnika i skrzyni.
Być może ze silnik się telepie jak to w Yarisie a np drgania sa przenoszone bardziej i to akurat odczuwasz bo np poduszka boczna skrzyni jest krzywa lub oberwana lub tysiąc innych powodow które sa np na pierwszy rzut oka do wyłowienia lub nie.
Zasada jest jedna jak cos się dzieje dziwnego to najpierw naprawiamy wszystko co jest ewidentnie zepsute a później dopiero można szukac dalej.A ty chcialbys ten etap pominąć stad twój problem.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
No więc następne moje kroki to były:
-wymieniono sondę lambda za katalizatorem - efekt? Po podpięciu do kompa pokazuje 0V.
-wyczytałem że w yarisie te sondy są zamienne, więc odkręciłem tą dobrą (pierwszą przed katalizatorem) i wkręciłem w miejsce tej za katalizatorem - po podpięciu do kompa pokazuje 0V.
- prześledziłem gdzie idą te kable od sondy za katalizatorem to wygląda na to że idą od niej dwie wiązki: jedna gdzieś na skrzynię, druga gdzieś w okolicę alternatora. Niestety jest tak ciasno i nie mogłem dokładnie dostrzec gdzie dokładnie idą te wiązki.
-wymieniłem olej silnikowy oraz olej w skrzyni biegów - efekt? Nadal niektóre biegi ciężko wchodzą/haczą.

Całkowity efekt: budą nadal trzęsie przy rozgrzanym silniku, błąd drugiej sondy lambda, (od czasu do czasu) kangurek przy puszczeniu pedału hamulca, biegi ciężko wchodzą.
Chyba u mnie w mieście nie ma mechanika który by potrafił to zrobić.

edit. Samochód mam prosto z salonu, nigdy nie miał stłuczki.

[ wiadomość edytowana przez: themati91 dnia 2016-11-08 19:10:47 ]
  
 
Cytat:
2016-11-08 18:56:28, themati91 pisze:
No więc następne moje kroki to były: -wymieniono sondę lambda za katalizatorem - efekt? Po podpięciu do kompa pokazuje 0V. -wyczytałem że w yarisie te sondy są zamienne, więc odkręciłem tą dobrą (pierwszą przed katalizatorem) i wkręciłem w miejsce tej za katalizatorem - po podpięciu do kompa pokazuje 0V. - prześledziłem gdzie idą te kable od sondy za katalizatorem to wygląda na to że idą od niej dwie wiązki: jedna gdzieś na skrzynię, druga gdzieś w okolicę alternatora. Niestety jest tak ciasno i nie mogłem dokładnie dostrzec gdzie dokładnie idą te wiązki. -wymieniłem olej silnikowy oraz olej w skrzyni biegów - efekt? Nadal niektóre biegi ciężko wchodzą/haczą. Całkowity efekt: budą nadal trzęsie przy rozgrzanym silniku, błąd drugiej sondy lambda, (od czasu do czasu) kangurek przy puszczeniu pedału hamulca, biegi ciężko wchodzą. Chyba u mnie w mieście nie ma mechanika który by potrafił to zrobić. edit. Samochód mam prosto z salonu, nigdy nie miał stłuczki. [ wiadomość edytowana przez: themati91 dnia 2016-11-08 19:10:47 ]

Jaki kod bledu?

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
P0136
  
 
Cytat:
Ze skrzynią biegów też są spore problemy. 1-bieg, 2-bieg wchodzą bardzo bardzo ciężko. Redukcja biegów z 3 na 2 jest też bardzo bardzo problematyczna, praktycznie nie możliwa, a z 2 na 1 po prostu nie da się zredukować.



Problemy z biegami to najczęściej sprzęgło. Ciężko chodzi pedał?

Miałem Yarisa i ten twój na filmiku to się wogóle nie trzęsie. Mój trzasł się bardziej ale taka jego uroda
  
 
Wydaje mi się że sprzęgło chodzi względnie lekko. Porównywalnie do Corolli z 2011 roku. Obawiam się że może to być synchronizator. Ile może kosztować wymiana takiego synchronizatora? Wydaje mi się że bardzo dużo więc pewnie nieopłacalna inwestycja.