Problem z TRIO ABS VSC TRC Corolla 1.4 D4D z 2004 do BIGele

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam

Poczytałam troszkę to forum i się zarejestrowałam ponieważ ja nie umiem znaleźć i stąd prośba do Pana , albo kogoś kto kupował czujnik stabilizatora jazdy pod siedzeniem kierowcy- taki jest zdiagnozowany błąd C0371

Wymiana w serwisie jest tak droga, że mnie przeraża, a już jako osobę na wózku z renciną w ogóle. Czy mógłby ktoś pomóc mi w znalezieniu używanego , może w allegro, takiego z gwarancją jakąś rozruchową abym mogła go kupić za dużo mniejsze pieniądze , a nie jak w serwisie podano mi wszystko razem z poźniejszą kalibracją ponad 1600 zł
Toyota Corolla Verso 1.8 VVTI z tą skrzynią MMT czy jak się ją zwie rocznik 2004 model 2005 ponieważ jest już 7 osobowa
  
 
Cytat:
2016-10-06 18:31:38, DorotaB1977 pisze:
Witam Poczytałam troszkę to forum i się zarejestrowałam ponieważ ja nie umiem znaleźć i stąd prośba do Pana , albo kogoś kto kupował czujnik stabilizatora jazdy pod siedzeniem kierowcy- taki jest zdiagnozowany błąd C0371 Wymiana w serwisie jest tak droga, że mnie przeraża, a już jako osobę na wózku z renciną w ogóle. Czy mógłby ktoś pomóc mi w znalezieniu używanego , może w allegro, takiego z gwarancją jakąś rozruchową abym mogła go kupić za dużo mniejsze pieniądze , a nie jak w serwisie podano mi wszystko razem z poźniejszą kalibracją ponad 1600 zł Toyota Corolla Verso 1.8 VVTI z tą skrzynią MMT czy jak się ją zwie rocznik 2004 model 2005 ponieważ jest już 7 osobowa

Wymiana jest prosta i tania i mozna to sobie wykonac wlasnorecznie .90%tej kwoty stanowi czujnik Yaw sensor tzw zyroskop.Natomiast po wymianie nalezy skalibrowac testerem Toyoty.
Na poczatek podjedz do Aso ktore diagnozowalo czujnik i ustal ile kosztuje samo przelozenie z kalibracja lub jezeli dokonasz wymiany we wlasnym zakresie sama kalibracja.
Nastepnie niech sprawdza po Vinie nr czesci (5 cyfr-5cyfr) i mozesz szukac uzywki allegro czy gdziestam.
Te czujniki czasem padaja ale raczej rzadko i bywaja na allegro za okolo 300 zl kiedys nawet kupilem za 100zl.
Ale upewnij sie ze jest gwarancja rozruchowa lub wymiana lub zwrot pieniedzy jezeli nie przejdzie kalibracja.
Powiedz ze czujnik bedzie montowany w Aso.
Po zamontowaniu sprawnego czujnika kontrolki powinny pogasnac ale i tak konieczna jest kalibracja aby dzialal poprawnie.
Ps mozesz podac vin to ustale nr czesci w wolnej chwili.



-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer

[ wiadomość edytowana przez: Bigelektron dnia 2016-10-07 09:21:05 ]
  
 
Czy można póki co z tym jeździć , czy oznacza to, że nie działa ABS , TRC i VCS czy jakieś inne konsekwencje są tego. Pytam aby wiedzieć czego się spodziewać i jak długo można ewentualnie tego szukać bo idzie zima , a że wypadek miałam samochodowy to lęki ma spotęgowane mimo, że to już ponad 10 lat.
  
 
Cytat:
2016-10-07 12:24:39, DorotaB1977 pisze:
Czy można póki co z tym jeździć , czy oznacza to, że nie działa ABS , TRC i VCS czy jakieś inne konsekwencje są tego. Pytam aby wiedzieć czego się spodziewać i jak długo można ewentualnie tego szukać bo idzie zima , a że wypadek miałam samochodowy to lęki ma spotęgowane mimo, że to już ponad 10 lat.


CZUJNIK ESP ŻYROSKOP 89183-02020 (6481252693) np ta aukcja.ale sa tez inne w okolicach 300zl
89183-02020 to nr czesci Toyoty po wpisaniu w Allegro wyskocza inne aukcje.
Lepiej to zrobic przed zima.Vsc bardzo pomaga -koryguje tor jazdy zanim zauwazysz ze auto idzie bokiem a uderzenie bokiem jest najniebezpieczniejsze.
Zachamuj na szlag na piasku lub poboczu z okolo 30 km/h ABS powinien zadzialac.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer