Ilość miejsc Lada Niva 1.7i

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam, zarejestrowałem się na forum ponieważ szukałem informacji do tyczących ilości miejsc w nivie, wszystkie strony podają że ma ich pięć a w moim dowodzie rejestracyjnym jest wbite 4
(S.1-4), kanapa ma fabryczne 2 pasy. Samochód kupiłem kilka dni temu (i bardzo mi się podoba
i jeszcze go nie przerejestrowałem więc w razie czego to walczył o 5 miejsc tylko właśnie jak to jest z tymi miejscami? Czy homologacja na pas środkowy nie obowiązuje? Czy jest to po prostu 4-osobowe autko? Ewentualnie jak taką homologację + dołożenie pasa zrobić?. Próbowałem szukać informacji po tematach już założonych ale wyszukiwarka jakoś nie chcę ze mną współpracować . Pozdrawiam Michał.
  
 
Miałem kilka niv i każda była 4 osobowa.
  
 
http://www.lada.ru/cars/4x4/3dv/tth.html
Sam producent podaję ilość miejsc: 4
  
 
A inna sprawa że w Nivie (normalnej krótkiej) i tak jest z tyłu koszmarnie ciasno.

-----------------
Były
Łada 2105 r.1983
Łada 2101 r.1986
Łada Samara 2109 r.1990
Jest
Wrak Łada 2105 r. 1986
  
 
aha Dzięki za info. Czyli na Polskim rynku powstał mit 5-osobowej nivy ponieważ większość sprzedających na portalach aukcyjnych podaje 5 miejsc a nawet na autocentrum czy innych stronach poświęconych samochodom nivka ma własnie 5 slotów, ciekawe skąd to się wzięło. znacie inne suvy które mają 4 miejsca siedzące ?
  
 
Migm.Niva zawsze była czteroosobowa.Jak masz 1.7 to tylna kanapa ma tylko dwa podgłówki i nie ma pasa dla piątej osoby.Andrzej-Kraków piszesz,że w Nivie nie ma miejsca.Starsza wersja Nivy z tzw."krótką klapą" ma mniejszy bagażnik,ale wersje z "długą klapą" już 1.7 mają duży bagażnik,a po złożeniu siedzeń jest naprawdę pojemność.Suzuki Jimny w tym samochodzie praktycznie nie ma bagażnika,ciasny w środku jak "mały fiat",ale nie Niva 1.7.
  
 
Z drugiej strony maluch jest jeszcze mniejszy, a jest 5 osobowy.
  
 
Elo Vadim,

O jakim maluchu piszesz? Fiat 126 jest rejestrowany na 4 osoby.
  
 
Nie widziałem "malucha" pięcioosobowego.Trochę odbiegnę od tematu ale to jest dopiero zagadka-mam w rodzinie od nowości Peugeota 206 trzydrzwiowego i mimo,że ma z tyłu trzy podgłówki i pas dla piątej osoby to jest zarejestrowany jako samochód czteroosobowy.Podczas kontroli drogowej policjant mi o tym przypomniał.Dlaczego tak jest?
  
 
Ja miałem malucha i w dowodzie było 5 osób. Zawsze z tego się śmiałem. Dlatego dobrze pamiętam.

Co to pługa, to może masz ładowność 1T? 😂
  
 
Mój plastik katalogowo jest na 4 osoby, a w dowodzie wbite 5. Widać znany przypadek
  
 
Matiz, Panda, Seicento itp to auta mniejsze i 5-osobowe . Postaram się dowiedzieć po weekendzie czy jest możliwe dorobienie homologacji na piąty pas ale jak znam życie to w tym kraju jest to albo niemożliwe albo jest to przepychanka z urzędnikami nie warta zachodu. Orientuje się ktoś czy w razie kontroli policja patrzy ile jest miejsc w dowodzie? I ewentualnie jakie mandaty się z tym wiążą?
  
 
Nie wyobrażam sobie trzech osób z tyłu w Nivie. Jak zapakuję tam moje dwa dzieciaki, to już nie ma miejsca a co dopiero osoby dorosłe.

Bagażnik duży? O rany, to aż się boję pomyśleć jak ten mały wygląda
  
 
Cytat:
2016-11-21 02:15:51, Kamil_H pisze:
Nie wyobrażam sobie trzech osób z tyłu w Nivie. Jak zapakuję tam moje dwa dzieciaki, to już nie ma miejsca a co dopiero osoby dorosłe. Bagażnik duży? O rany, to aż się boję pomyśleć jak ten mały wygląda


Dokladnie tak, tez przymierzałem się do Niwy ale jak wsadziłem 2 foteliki do tyłu to niestety porażka. Tragicznie malo miejsca nawet dla dzieciaków.

-----------------
Były
Łada 2105 r.1983
Łada 2101 r.1986
Łada Samara 2109 r.1990
Jest
Wrak Łada 2105 r. 1986