ZAPROSZENIE NA ZLOT DO ROSJI !!! - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Milicja - jak powiemy że odwiedzamy ich kraj bo kochamy ich samochody to chyba nas puszczą nie?
Trzeba wiedzieć w jakich dniach jest to dokładnie.
Ja pojechał bym nawet ze względu na części. Potrzebuje przekładni kierowniczej a ona u nas ok 300zl kosztuje. To kurde ile mogą chcieć za nią w fabryce? 100zl góra myśle...
Myśle że z 400zl ta wycieczka by wyniosła nie?
Ja bym wziął kamere i kupe kaset to może jakiś 4x4 lub inny odkupił materiały na relacje?
Myśle że samochód by wytrzmał. A jeśli nawet nie to co, mało jet w Rosji ludzi którzy się na ładach znają?
  
 
Cytat:
Cła, wizy, akcyzy


Wiza to ja rozumię, ale cła i akcyzy? Kurde molek, Leszek, to Ty chcesz tam na miejscu zmienić samochód i kupić u nich fabrycznie nowy? Albo jakiś spiryt legalnie przewieźć? .
Ale tak poważnie to o co chodzi z tymi cłami i akcyzami? Przecież jak nie wozisz żadnego towaru to chyba nie musisz płacić jeżeli chodzi o cło i akcyzę? Bo nie wiem, po prostu w tych sprawach to kompletnie ciemny jestem.
PS. Co do łapówek to na pewno dla celników coś trzeba będzie skombinować
  
 
no ten zlocik to jest pomysł tylko 4 dni to pobyt a drugie 4 to dojazd i wychodzi ponad tydzien urlopu a skad go brac na koniec roku ale sam pomysł wyjazdu jest super juz zaczynam myslec aby tam sie znalesc
  
 
aaaaaaaaaalllllllllllllllleeeeeee powoooooooollllli....
kiedy dokladnie, ile hotel, rezerwacja, jaka jest srednia wysokosc lapowki, ile baksow trzeba wziasc... co mozna tam kupic, a co warto opylic lub uzyc zamiast lapowki... wie ktos????
ja bym sie pisal po warunkiem szerszej wiedzy w tym temacie i udostepnienia jakiegos pojazdu - prowadzic moge, ale moja ladna do toliatti nie zaryzykuje. To nie zakopane

aha i jeszcze warunek, ze mnie zona pusci

PS> Mily - pytasz, czego sie gai moze czepic. A wszystkiego, takie widzimi sie. Ze np. za glosno silnik chodzi. Albo za cicho. Albo, ze mam wasy. Wsio adno. byleby dziengi dac.
  
 
aaaaaaaaaalllllllllllllllleeeeeee powoooooooollllli....
kiedy dokladnie, ile hotel, rezerwacja, jaka jest srednia wysokosc lapowki, ile baksow trzeba wziasc... co mozna tam kupic, a co warto opylic lub uzyc zamiast lapowki... wie ktos????
ja bym sie pisal po warunkiem szerszej wiedzy w tym temacie i udostepnienia jakiegos pojazdu - prowadzic moge, ale moja ladna do toliatti nie zaryzykuje. To nie zakopane

aha i jeszcze warunek, ze mnie zona pusci

PS> Mily - pytasz, czego sie gai moze czepic. A wszystkiego, takie widzimi sie. Ze np. za glosno silnik chodzi. Albo za cicho. Albo, ze mam wasy. Wsio adno. byleby dziengi dac.

aha, aktualne ceny paliw w Rosji to: PB95=10,5; ON=8,7 RUBLI.
10 rub=1,3 zl.


jaskby kogos interesowaly ceny w innych krajach, oto linek:

paliwka

a moze inne ceny dla podroznikow:


autobany itp.


i nie zebym sie chwalil, ale te dane znajdziecie rowniez uzywajac telefonu w portalu wap.mobile.net.pl. ktorego mam zaszczyt byc od tygodnia naczelnym (i bezczelnym, a co?!).


[ wiadomość edytowana przez: adasco dnia 2003-10-16 22:03:06 ]
  
 
Co do wizy to nie powinno być problemu - przecież ten zlot organizuje FABRYKA więc napewno dostalibyscie oficjalne zaproszenia !
Wysłałem mejla z pytaniami o dokładny termin, ceny itp !

Ale byłby numer jakby się komuś udało pojechać !!!
  
 
Kurna no malo! Ja moge jechac nawet dzis w nocy! Nic sie nie boje!

Ale z drugiej strony wlasnie, lepszy numer byl by jakby rzeczywiscie ktos se jaja zrobil(sprawdzales chociaz skad ten meil przyszedl)

Tak czy inaczej pisze sie odrazu. uwazam ze trzeba sie dowiedziec porzadnie kiedy i gdzie i za ile? I rowniez co z wiza / zaproszeniem ITD.
Zbieramy ekipe i jedziemy! heh moze przegadam policjanta (milicjanta) po rusku polskich mi sie udaje(po polsku) - glupi zawsze ma szczescie! A jak nie, to po angielsku!
Nie zapominajcie o mnie - sluze gotowka na paliwo, wiedza/jezykiem/umiejetnosciami w zamian za miejsce, moze byc na tylnej kanapie!
  
 
Ciekawe jak z jakością tej benzyny Zapłon chyba trzeba by opóźnić mocno.
A GSM tam jest?
  
 
nie no kawał to raczej nie jest
po pierwsze mejl z jakiego przyszło był z "fabrycznego" serwera dy.rybin@vaz.ru

a po drugie oficjalne zaproszenie wyglądało tak:

195.150.240.2/~ladaklub/show.doc

i wygląda dość poważnie
  
 
Cytat:
2003-10-16 21:27:06, mily_byd pisze:
Cytat:
Cła, wizy, akcyzy


Wiza to ja rozumię, ale cła i akcyzy? Kurde molek, Leszek, to Ty chcesz tam na miejscu zmienić samochód i kupić u nich fabrycznie nowy? Albo jakiś spiryt legalnie przewieźć? .
Ale tak poważnie to o co chodzi z tymi cłami i akcyzami? Przecież jak nie wozisz żadnego towaru to chyba nie musisz płacić jeżeli chodzi o cło i akcyzę? Bo nie wiem, po prostu w tych sprawach to kompletnie ciemny jestem.
PS. Co do łapówek to na pewno dla celników coś trzeba będzie skombinować



Heheheh, tak sobie Miły napisałem co by sie rymowało. Chodzi głownie o wizy i łapówki. Nie ukrywam, ze przywiozlbym sobie ladna nowa czerwona 2107 do domu
  
 
Ja proponowałbym zadać temu kolesiowi jeszcze troche pytań dotyczących zlotu, jakiś numer telefonu kontaktowy i inne takie żeby się upewnić że to nie jakiś głupi dowcip
  
 
Cytat:
2003-10-16 23:01:01, janisz pisze:
Ciekawe jak z jakością tej benzyny Zapłon chyba trzeba by opóźnić mocno.


duzo gorzej jak u nas chyba nie jest...
wbrew pozorom Rosja to ponoc cywilizowany kraj (oczywiscie w miastach i przy glowniejszych trasach

Cytat:
A GSM tam jest?


w promieniu ok. 1000 km wokol Mockwy sa 4 sieci.
im dalej, tym gorzej... ale NMT tez jest i to niezly w zasiegu.... moze wykopie z piwnicy mojego starego citimana??? Rok temu jeszcze sie dal wlaczyc.... tylko servu juz nie mial hehehehehe

powaznie mowiac: w toliatti zasieg przynajmniej z 2 siei byc MUSI, to za duze miasto zeby nie bylo...
a rozmowy - jak barszcz. Moze za 10 lat u nas tez bedzie tanio :/
telefony za to sa drogie - to jakby ktos chcial pohandlowac ))
jutro popytam znajomego, ktory czesto myka na wschod. Na razie wiem tylko tyle, zeby bielorus omijac szerokim lukiem i w zadnym razie przezen nie tranzytowac sie... lepiej dluzej, a bezpieczniej...
  
 
Mam rodzine na białorusi - a bezpiecznie tam jest Wspaniali ludzie i w ogole cod miod. No, ale moze im dalej na wschod robi sie bardziej dziko??? Mi sie mapa konczy na białymstoku. Czy trzeba brac strzelbe na niedzwiedzie???
  
 
Ja może troche nie na temat ale nie mogę się powstrzymać:
- Z czego składa się syberyjska latryna?
- Z dwóch patyków. Jeden do powieszenia kufajki a drugi do odganiania wilków.

Jeszcze raz przepraszam ale nie mogłem się powstrzymać.
  
 
Cytat:
2003-10-16 23:01:01, janisz pisze:
Ciekawe jak z jakością tej benzyny Zapłon chyba trzeba by opóźnić mocno.


duzo gorzej jak u nas chyba nie jest...
wbrew pozorom Rosja to ponoc cywilizowany kraj (oczywiscie w miastach i przy glowniejszych trasach

Cytat:
A GSM tam jest?


w promieniu ok. 1000 km wokol Mockwy sa 4 sieci.
im dalej, tym gorzej... ale NMT tez jest i to niezly w zasiegu.... moze wykopie z piwnicy mojego starego citimana??? Rok temu jeszcze sie dal wlaczyc.... tylko servu juz nie mial hehehehehe

powaznie mowiac: w toliatti zasieg przynajmniej z 2 siei byc MUSI, to za duze miasto zeby nie bylo...
a rozmowy - jak barszcz. Moze za 10 lat u nas tez bedzie tanio :/
telefony za to sa drogie - to jakby ktos chcial pohandlowac ))
jutro popytam znajomego, ktory czesto myka na wschod. Na razie wiem tylko tyle, zeby bielorus omijac szerokim lukiem i w zadnym razie przezen nie tranzytowac sie... lepiej dluzej, a bezpieczniej...
  
 
Cytat:
2003-10-17 00:06:27, Leszek_Gdynia pisze:
Mam rodzine na białorusi - a bezpiecznie tam jest Wspaniali ludzie i w ogole cod miod.


zalezy gdzie. bywa roznie.


Kamil - swietne

  
 
Panowie, jeżeli rzeczywiście poważnie ktos myśli o wyjeździe to trzeba się śpieszyć, fajnie że Konrad wysłał maila z pytaniem o szczegóły. Trzeba się śpieszyć bo są małe problemy z wizami (do Rosji sa płatne), to znaczy co najmniej pare dni się na nie czeka i z tego co widziałem w TV konieczne jest także zrobienie testu na obecność HIV (tak tak prosze państwa).
A co sądzicie o wyjeździe na przykład busem?
pozdr
  
 
wize da sie przyspieszyc, gorzej z tym testem....
a pytania sa trudne????



mowisz Bartos powaznie? ja o niczym takim nie slyszalem....

[ wiadomość edytowana przez: adasco dnia 2003-10-17 08:31:28 ]
  
 
Na 100% było to w TV, zaraz po tym jak zaczeły obowiązywać wizy.
Nawet miały być jakieś rozmowy w tej sprawie, żeby jednak nie było takiej potrzeby. Ale być może nie żadają tego od wszystkich, wiecie jak to z dziennikarzami troche prawdy, trochę kłamstwa , ważna jest sensacja.
  
 
Ktoś tu przeliczał koszt wyjazdu uwzględniając koszt LPG?
Ale czy coś takiego jak LPG istnieje w rosji? A jeżeli tak to czy ktoś sie orientuje ile on tam kosztuje, skoro benzyna jest taka tania?

raski