ZAPROSZENIE NA ZLOT DO ROSJI !!! - Strona 3

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cytat:
Ktoś tu przeliczał koszt wyjazdu uwzględniając koszt LPG?
Ale czy coś takiego jak LPG istnieje w rosji? A jeżeli tak to czy ktoś sie orientuje ile on tam kosztuje, skoro benzyna jest taka tania?

raski


watpie
jakbys mial benzyne po zlotowce to jezdzilbys na gazie????
musialby kosztowac najwyzej 50 gr
  
 
Pytam z ciekawości o ten gaz, bo nie mam pojęcia jak to jest na wschodzie.
Np. w niemczech czy szwajcarii gaz jest , ale stacje spotyka sie baaaaaaaaardzo rzadko.

raski

 
 
"Obowiązek wizowy w ruchu osobowym z Federacją Rosyjską wchodzi w życie od 1 października 2003 r. Wysokość opłat wizowych wynosi: 10 € za wizę jednokrotną, 16 € za dwukrotną i 50 € za wielokrotną.

Zgodnie z przyjętymi w kwietniu 2003 r. przepisami warunkiem uzyskania wizy rosyjskiej przez cudzoziemca jest przedstawienie zaproszenia, poświadczonego przez organy milicji Federacji Rosyjskiej. Dotyczy to niestety również obywateli Polski."

Raski podejrzewam , że z LPG może być kłopot, przynajmniej ja nigdzie nie spotkałem się informacją o czymś takim w Rosji.
  
 
Ode mnie ( Świecie ) jest 2474 km! Przez Litwę i Łotwę. Trasa przez Białoruś jest kilkanaście kilometrów krótsza, ale trzeba mieć drugą wizę. Formalności na granicach Białorusi są dość nieprzewidywalne...Wolałbym nie ryzykować. Zdziwiłem się , że droga przez Kijów jest dużo ( ok. 300km) dłuższa . Najkrótsza jest od Terespola przez Mińsk, Moskwę. Po oznaczeniach dróg wyglada , że większość to jakieś autostrady (M1 i M5) . Droga przez kraje nadbałtyckie też raczej autostradopodobna. Trasę policzyłem na programie "Europe Travel Map 2003".
Leszek opowiedz jakie tam drogi, albo zapytaj rodzinę.
2500 km to wyczyn na całe dwa dni drogi. Ale przecież nikt nas do tego nie zmusza)

[ wiadomość edytowana przez: Grzegorz2107 dnia 2003-10-17 15:18:09 ]
  
 
Cytat:
Trasa przez Białoruś jest kilkanaście kilometrów krótsza, ale trzeba mieć drugą wizę.



Nie trzeba mieć drugiej wizy.
Jeżeli jedziesz tranzytem przez Białoruś, a masz wize rosyjską to nie jest wymagana wiza białoruska.
pozdr
  
 
Czyli droga przez Białoruś jest najlepsza . To jest już pewne, cała reszta niewiadoma!
  
 
Trasa z Trojmiast zgodnie z Maporama.fr to około 2394km przez Litwe i Białoruś potem Moskwa. Z tego co wiem to w Rosyji lub wogóle na wschodzie to z gazem ciennniutko. Byłem w tym roku w Kaliningradzie gazu nigdzie nie widziałem, znajomy był z żoną w Moskwie i też mówił że gazu wogóle nie spotkał. A problemy moga byc na granicy ruscy nie zabardzo lubią samochody z gazem(chyba za bardzo nie wiedzą o co chodzi) . Jak jechalem do Kaliningradu to przy mnie cofneli dwa Poldki i Astra zasilane gazem i nie było zmiłuj się cofka i kaniec żadna łapówka nić nawet nie chcieli słyszeć. Wzieli ich na pomiar spalin i d.. blada wracaj do polszy.
  
 
Nie wiem jak Wy ale ja bałbym się troche w tej Rosji. Najchętniej to przejechałbym do tego Togliatti na pełnym gazie bez zatrzymywania się. To co w telewizji pokazują nie wygląda super, np. w Moskwie jakieś bandy bezdomnych dziesięciolatków napadające na turystów. A jakby jakiś psychol na jakimś zadupiu siekierą zarąbał to nikt nigdy by tego nie odkrył. Kurde, przecierz cała Rosja wygląda jak nasza wieś, tylko w paru większych miastach jest jakaś cywilizacja. A jakby jakiś niedźwiedź wyskoczył na droge, albo dzikie psy? Nie no żartuje. Jak ktoś tam był to niech się podzieli wrażeniami.
Jak myślicie czy była by możliwość zakupu w tej fabryce jakichś części?
Tak wogóle to ma być zlot rosyjskich fanów ład i niw tak? Wyobrażacie sobie to - min. 300 klasyków a wśród nich super stuningowane i ekstra poprzerabane!!! To popularny samochód u nich. Myśle że mają tam takie okazy, że te z Węgier się chowają...
Kurde, ile tam może kosztować przekładnia?
  
 
W sumie też trochę bym się bał. Ale nie ze względu na to, że to Rosja, na zasadzie ogólnie z tego powodu, że daleko się jedzie itd. W Polsce przecież też może się coś stać. No u Rusków jest może mafia, ale ja myślę, że jeżeli będzie się ogólnie ostrożnym, tak jak na codzień, to nie powinno być aż tak źle. Bo co niby miałaby zrobić ruska mafia takiemu zwykłemu, biednemu (pod względem finansowym oczywiście) człowiekowi? Samochodu też nie zabiorą bo to nie mercedes. No chyba, że "rosyjski mercedes" , bo tak się mówi na 2107.
  
 
Grzegorz drogi na Białorusie sa fatalne. Może jeszcze niedaleko naszej granicy sa okej, a potem łaty i dziury i brakujace fragmenty ulic. Sam jechałem takimi drogami tam. Tragedia. Nie wiem jak to jest za granicami bialorusi, ale podejrzewam, ze nie za wesolo.

A to prawda, ze nie trzeba miec wizy na bialorus jak jedzie sie tylko tranzytem do Rosji, bo w koncu to ZBiR.
  
 
JA się chybva niestety na ten zlot nie wybiorę (robota). ale ...dziękujemy fabryce z zaproszenie przede wszystkim. Myskę,że jesłi tak impreza byłaby zorganizaowana np. w lipcu, zierpniu to..nawet byśmy się nie zastanawiali W parę samochodów to juz zupełnie bezpieczna i arcyciekawa wyprawa!Myslę,że nie ma co się obawiać samej podróży- nawet w razie kłpotów można by liczyć na pomoc normalnych rosjan , bardzo gościnnych i pozytywnie nastawionych do gości ze świata
Gorzej z policją i ...tym czym u nas czyli bandziorami(chić u nas bezpieczniej pewnie nie jest- jestem pewien na 100%) Po Moskwie chodziłem sam nawet wieczorami i byle lumpy i bandy młodzieży raczej nie rozrabiają tak bezkarnie jak u nas.Policji wszędzie jest pełno. Inna sprawa ,że policja tam też do normalnych nie należy...Ale garść drobnych dolarów powinna załatwiać wszelkie problemy nawet nimi. na wszelki wypadek trzeba by mieć drobne przy sobie bo reszty nie wydają. Mój dostawca części mówił mi ostatnio o Togliatti ,że samo miasto ma bardzo złą renomę i on tam by sie nie wybierał(w każdym hotelu są wtyki mafii...), ale myslę,że to nie dotyczy raczej nas.
Gorzej z cenami hotelu , a z zaproszenia wynika,że trzeba by za to płacić...Niestety- w Moskwie dobry (czysty i bezpieczny) hotel kosztuje nie mniej niż 100$ za dobę . Miałem watpliwą przyjemnośc spać w hotelu poza centrum Moskwy i... nie spałem całą noc - walcząć z karaluchami Na drugi dzień się przeniosłem).
Również wiza i wszelkie papiery musza byc w porządku. Nie ma z tym żartów. Sam wróciełm z Moskwy tym samym samolotem do Warszawy przez to,że nie miałem w paszporcie pieczątki...a miałe zaproszenie i rezerwację w Hotelu.Bez tego nie radzę Wam się wybierać bo można mieć poważne problemy w policją , któa nagminnie wszystkich na drodze kontroluje.Myslę,ze taka ekipa z polski była by pod szczególnym ostrzałem...
Paweł
  
 
niestety nie dostałem jeszcze odpowiedzi na bardziej szczegółowe pytania
Może w poniedziałek
  
 
Uściślam swoją wypowiedź: testy trzeba zrobić jeżeli chce się przebywać w Rosji powyżej 3 miesięcy, w innym przypadku nie są potrzebne.
pozdr
  
 
Podobno ceny części takie jak u nas jak nie wyższe.
A czy Węgrzy jadą?

janisz
 
 
Cytat:
2003-10-20 07:42:18, bartos pisze:
Uściślam swoją wypowiedź: testy trzeba zrobić jeżeli chce się przebywać w Rosji powyżej 3 miesięcy, w innym przypadku nie są potrzebne.
pozdr


to tego juz nie kumam.
sorry za off, ale zastanawiam sie, po co w ogole te testy? przeciez zeby sprzedac hiva na terytorium Rosji na dobra sprawe wystarczy kilka minut, jesli nie mniej
ktos na tym zarabia? przeciez nie robi sie ich u nich, na miejscu.....
  
 
Cytat:
to tego juz nie kumam.
sorry za off, ale zastanawiam sie, po co w ogole te testy? przeciez zeby sprzedac hiva na terytorium Rosji na dobra sprawe wystarczy kilka minut, jesli nie mniej



Ja też nie rozumiem po co, ale....... to chyba akademicka dyskusja na ten temat , tak po prostu jest. Rzeczywiście jest to pełen nonsens.
  
 
Poza tym statystycznie masz wieksza szanse zarazic sie od Rosjanina (a wlasciwie Rosjanki Tam o wiele wiecej ludzi ma HIV!
  
 
hmmm nie dostałem odpowiedzi na moje pytania
może coś z moją skrzynką jest nie tak
spróbujcie może wam się uda DY.Rybin@vaz.ru

napiszcie ze jesteście z LKP i że potrzebjemy więcej informacji nt zlotu. Po angielsku (chociaż po rosyjsku pewnie też odpiszą ) !
  
 
uuoooooo, obawiam sie, ze ktos po prostu z nas zakpil...
wybaczcie czarnowidztwo, ale cosik mi sie tak widzi.
  
 
witam

widze ze chyba zlot w rosji nie wypali

moze to juz znacie ale jesli nie
to tak na przyszlosc znalazlem cos o stylu podrozowania

http://republika.pl/jarekmic/galeria/index.htm

galeria4 dlamnie bomba bo tez lubie kolej
a to chyba kwintesencja roznych problemow w rosji
i jak trzeba sobie z nimi radzic - ruscy to dzielny narod