Toyota Yaris 1.4 D4D 75KM Stukot

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam, czy może ktoś miał zaszczyt spotkać się z takim stukiem silnika 1.4 D4D 75KM jak ten w linku https://www.youtube.com/watch?v=az1nk4TrZmI

Samochód ma przejechane 140 000km

Pozdrawiam.
  
 
Cytat:
2017-03-01 13:41:29, Gregorito pisze:
Witam, czy może ktoś miał zaszczyt spotkać się z takim stukiem silnika 1.4 D4D 75KM jak ten w linku https://www.youtube.com/watch?v=az1nk4TrZmI Samochód ma przejechane 140 000km Pozdrawiam.

Ewidentnie nie chodzi ktorys cylinder.A co sie dzialo zanim do tego doszlo?

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Samochod stukotal jakby dochodzilo do spalania stukowego. Lecz nie mam pewnosci ze takowe mialo miejsce.
  
 
Cytat:
2017-03-01 22:12:03, Gregorito pisze:
Samochod stukotal jakby dochodzilo do spalania stukowego. Lecz nie mam pewnosci ze takowe mialo miejsce.


Miałem na myśli jechal i nagle zaczello stukac czy już taki został kupiony czy może wymieniano wtryski itd.?

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Cytat:
2017-03-02 18:27:47, Bigelektron pisze:
Miałem na myśli jechal i nagle zaczello stukac czy już taki został kupiony czy może wymieniano wtryski itd.?


Wiec stalo sie to w trakcie jazdy, i jeszcze przejechał z 15 KM na powrocie, zastanawiam sie tylko czy uszkodzony wtrysk moze dawac takie objawy? A mianowicie halas jakby mialo sie zaraz cos tam urwac ?
  
 
Cytat:
2017-03-02 21:37:42, Gregorito pisze:
Wiec stalo sie to w trakcie jazdy, i jeszcze przejechał z 15 KM na powrocie, zastanawiam sie tylko czy uszkodzony wtrysk moze dawac takie objawy? A mianowicie halas jakby mialo sie zaraz cos tam urwac ?

A kopci przy tym?

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Cytat:
2017-03-03 18:31:44, Bigelektron pisze:
A kopci przy tym?



Tak
  
 
Cytat:
2017-03-04 21:26:32, Gregorito pisze:
Tak


To mi wygląda na zablokowany lejacy wtrysk a jeżeli tak jest to wypali dziure w tloku.
Najprosciej to odkrecac po kolei przewody wtryskowe od listwy lub od wtryskiwacza jak wygodniej i zaslepiac wytoczona zaslepka lub zaspawanym starym przewodem wtryskowym. i odpalać na 3 cylindrach kiedy przestanie stukac i kopcic.lub po prostu wyslac wtryski do sprawdzenia.
Taki efekt jest tez gdy zalozysz dwie podkładki ogniowe pod wtryskiwacz stara i nowa.Dlatego pytałem czy cos było robione w obrembie aparatury paliwowej.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
A wiec po testach tak jak wyzej napisales stukot moze troche przycichl moze nie ale przestal kopcic z moich obserwacji. Na innych zaslepionych cylindrach nawet nie odpalal, spekuluje ze uszkodzony wtrysk i zaslepiony wtrysk to tak jakbym probowal odpalic go na dwoch cylindrach.

Jutro bede mial drugi wtrysk to zobaczymy jaka roznica a i wybil mi na tym cylindrze co uszkodzony wtrysk 17,5 bara cisnienia sprezania.
  
 
Cytat:
2017-03-08 21:36:12, Gregorito pisze:
A wiec po testach tak jak wyzej napisales stukot moze troche przycichl moze nie ale przestal kopcic z moich obserwacji. Na innych zaslepionych cylindrach nawet nie odpalal, spekuluje ze uszkodzony wtrysk i zaslepiony wtrysk to tak jakbym probowal odpalic go na dwoch cylindrach. Jutro bede mial drugi wtrysk to zobaczymy jaka roznica a i wybil mi na tym cylindrze co uszkodzony wtrysk 17,5 bara cisnienia sprezania.

A jakie cisnienie na pozostalych cylindrach.?

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Cytat:
2017-03-08 22:24:32, Bigelektron pisze:
A jakie cisnienie na pozostalych cylindrach.?



A wiec poprawka
Licząc od strony rozrzadu
1 Cylinder 20 Bar
2 Cylinder 20 Bar
3 Cylinder 20 Bar
4 Cylinder 14 Bar

Pomylka w pomiarze nastapila poniewaz samochód byl odpalony z cisnieniomierzem wpietym w cylinder.

A więc co obstawiasz, był lejący wtrysk który zalatwil pierscienie na tlokach?
  
 
Cytat:
2017-03-10 14:01:52, Gregorito pisze:
A wiec poprawka Licząc od strony rozrzadu 1 Cylinder 20 Bar 2 Cylinder 20 Bar 3 Cylinder 20 Bar 4 Cylinder 14 Bar Pomylka w pomiarze nastapila poniewaz samochód byl odpalony z cisnieniomierzem wpietym w cylinder. A więc co obstawiasz, był lejący wtrysk który zalatwil pierscienie na tlokach?


No bez demontazu glowicy niewiele sie dowiesz a prawdopodobnie problem moze byc jeszcze nizej.
Lejacy wtrysk moze wypalic dziure w tloku i w bloku, ale moze byc wiecej mozliwosci np oderwal sie nagar dostal pod zawor i zawor dostal tlokiem -to optymistyczna wersja wtedy bylaby glowica do naprawy i wtryski do sprawdzenia.
Jest tez opcja ze cos wpadlo do cylindra lub zassal wode wtedy moze byc tez korowod zgiety lub uklepany -krotszy.
Bardzo prawdopodobne jest tez ze np grudka zeskwarzonego oleju zatkala dysze chlodzaca plaszcz tloka i zatarl sie tlok w cylindrze.
A jaki jest stan oleju?

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Cytat:
2017-03-10 15:41:04, Bigelektron pisze:
No bez demontazu glowicy niewiele sie dowiesz a prawdopodobnie problem moze byc jeszcze nizej. Lejacy wtrysk moze wypalic dziure w tloku i w bloku, ale moze byc wiecej mozliwosci np oderwal sie nagar dostal pod zawor i zawor dostal tlokiem -to optymistyczna wersja wtedy bylaby glowica do naprawy i wtryski do sprawdzenia. Jest tez opcja ze cos wpadlo do cylindra lub zassal wode wtedy moze byc tez korowod zgiety lub uklepany -krotszy. Bardzo prawdopodobne jest tez ze np grudka zeskwarzonego oleju zatkala dysze chlodzaca plaszcz tloka i zatarl sie tlok w cylindrze. A jaki jest stan oleju?



3/4 Stanu, Stan oleju bez zmian od wymiany. Mam zamiar najpierw zajrzec od spodu. Potem od gory.