Podgląd korekt wtrysków dla każdego wtryskiwacza osobno.

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Czy jest jakiś sposób na podgląd korekt wtryskiwaczy (STFT/LTFT) dla każdego z wtrysków osobno? TechStream i soft pod ELM327 pokazują tylko korekty zbiorcze. Autko: Corolla E12 TS, ale pewnie w każdej E12, a może i nawet innych jest podobnie.
  
 
Cytat:
2017-02-21 15:39:47, Obi-Wan pisze:
Czy jest jakiś sposób na podgląd korekt wtryskiwaczy (STFT/LTFT) dla każdego z wtrysków osobno? TechStream i soft pod ELM327 pokazują tylko korekty zbiorcze. Autko: Corolla E12 TS, ale pewnie w każdej E12, a może i nawet innych jest podobnie.


Mowimy o silniku benzynowym niema podgladu bo niema algorytmow korygujacych poszczegolne wtryski bo niema potrzeby tak precyzyjnego dawkowania jak przy wtrysku bezposrednim i z zaplonem samoczynnym jak w przypadku diesla.
dlatego mamy tylko fuel trim long i short term.
A do czego zmierzasz?

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Chciałem na tej podstawie ocenić czy wszystkie wtryski są sprawne i czy w miarę równo leją.
  
 
Cytat:
2017-02-23 10:56:42, Obi-Wan pisze:
Chciałem na tej podstawie ocenić czy wszystkie wtryski są sprawne i czy w miarę równo leją.

No to nie sprawdzisz ,ale gdyby ktorys podawal mniej to komputer odnotuje wypadajace zaplony misfire i wspolczynnik fuel trim pojdzie na plus a jezeli jest na zero lub lekko na minusie to wszystko ok.
A co masz problem z obrotami?

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Na jałowym czasem leciutko falują, ale to ponoć normalka w toyotach. A chciałem po prostu sprawdzić to z ciekawości.
  
 
Obi-Wan - na falujące obroty pomoże Ci dokłądne przeczyszczenie przepustnicy - u mnie był podobny problem w Matrixie z tym samym silnikiem co u Ciebie