Niva 1.7i - Co to za dźwięk? Zawory, rozrząd?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Koledzy, może ktoś podpowiedzieć gdzie szukać źródła tego dźwięku? Regulacja zaworów, rozrząd czy coś jeszcze?

https://youtu.be/r2UrxdOjcog
Nasila się przy dodawaniu gazu, np. jak przysieszam na biegu to wyraźnie słychać w kabinie, jak odpuszczam gaz to przycicha.

Dzięki i pozdrawiam.


[ wiadomość edytowana przez: lemkoo dnia 2017-06-15 05:05:06 ]

[ wiadomość edytowana przez: lemkoo dnia 2017-06-15 05:06:20 ]

[ wiadomość edytowana przez: lemkoo dnia 2017-06-15 05:07:59 ]

[ wiadomość edytowana przez: SzokoLada dnia 2017-06-15 20:27:42 ]
  
 
Ja tam specem nie jestem, ale bym sprawdził luz na zaworach oraz jak się czuje napinacz łańcucha oraz tłumik jego drgań. Może się urwał?
  
 
Dzięki kolego. Robiłem procedurę naciągania łańcucha ale nie ma to żadnego efektu. Tutaj bardziej szczegółowe wideo: youtu.be/a3mnGonLaL4

Jutro otworzę pokrywę i sprawdzę naciąg, ale jak ktoś ma jakieś pomysły i sugestie to będę wdzięczny za pomoc.
  
 
sprawdź napinacz rozrządu u mnie był połamany na 3 części jakimś cudem się trzymał ja mam silnik 1,7mpi ale przypuszczam że rozrząd jest ten sam lub bardzo podobny taki właśnie dźwięk wydawał u mnie połamany ślizg
  
 
Wygląda mi na dźwięk uszkodzonego ślizgu lub osłona skrzyni biegów. Oglądałem na telefonie, więc nie specjalnie.
  
 
jak dla mnie to ślizg zdejmij pokrywę i obadaj sprawę
  
 
zawory jakby klepały i chyba przedmuchy na wydechu masz
  
 
Lemkoo.Ściągnij pokrywę kół rozrządu i pokrywę zaworów,wtedy będziesz widział co jest uszkodzone.Napinanie łańcucha "w ciemno" bez widoku na łańcuch może mieć smutny finał.Ty masz jednopunkt i w tym silniku łańcuch naciągasz mechanicznie napinaczem.W wielopunkcie jest już inny łańcuch (jednorzędowy) i napinacz hydrauliczny.Dżwięk jest taki jakby były uszkodzone hydrauliczne popychacze ale,naprawdę nie mam pojęcia czy one były już montowane do jednopunktu.Po zdjęciu pokrywy zaworów jak zobaczysz system przewodów (takich jak hamulcowe) to masz już popychacze hydrauliczne.Ale czy to możliwe w 1.7i?
  
 
Hydraulika tylko w Mpi. Jeżeli są uszkodzone popychacze , to silnik nie pracuje równo.
  
 
Zgadza się.Jednopunkt nigdy nie miał montowanych hydraulicznych popychaczy.
  
 
Panowie, a u mnie podobna diagnoza? Zawory lub slizg?

https://youtu.be/X6YbkzqhfJ0

Już myślałem, że wszystko gotowe do wyjazdu na wakacje, a tu przegub zewnętrzny zaczął skrzypieć i pojawiły się te dźwięki z silnika. Przegub ogarnę ale pytanie czy dobrze myślę, że dźwięk to zawory lub coś z rozrzadem.
  
 
Na moje oko/ucho - luz na zaworze.
  
 
I trochę klapa. Zawory ustawiłem, ale niestety mimo że jest lepiej, to coś słychać na dole silnika. Jakby też raz na jakiś czas rzucało silnikiem. I trochę jestem w kropce. Miała być Albania, ale z niepewnym silnikiem nie zaryzykuję. Mechanik nie potrafi powiedzieć co to jest bez rozbierania, a na to zabraknie czasu...
  
 
Tak powinien pracować silnik w nivie.

Klik, klik
  
 
Mały update, bo dopiero w ostatni weekend się za to zabrałem. Po zrobieniu zaworów było lepiej ale dalej delikatnie dzwoniło przy dodawaniu gazu. Okazało się, że osłona rozrusznika była delikatnie luźna na jednej śrubie (dosłownie jeden obrót śruby - ale wystarczyło żeby wpadała w wibracje). Teraz chodzi podobnie jak na filmie powyżej. Dzięki wielkie za sugestie.