Ave t25 2.0 d4-d - wibracja na biegu jalowym

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam, Szanowni koledzy zakupilem avensis t25 2003 przebieg 180 tys 2.0 d4-d 116km. stan techniczny ogolny - dobry - stwierdzil mechanik. auto od sasiada, w polsce od 8 lat regularnie serwisowane. Przy 160 tys wymieniona dwumasa.
Moje zapytanie dotyczy wibracji wyczuwalnych na biegu jalowym przy niskich obrotach ok 800 . Poniewaz mam RAV4 w benzynie to do czegos takiego nie bylem przezwyczjony, a tu nagle w ave mam z tym doczynienia.
Poczytalem forum zaczalem sprawdzac poduszki. poluzowalem, silnik odpalony, poduszki skrecone, wibracje nadal wyczuwalne.

czytalem na forum ze to moze byc dwumasa lub podkladki pod wtryskami

Pytanie jak moge to sprawdzic ? co moze byc przyczyna?
czy moze tak ma poprostu byc ?


pozdrawiam
radosny_w
  
 
Cytat:
2015-03-19 10:28:50, radosny_w pisze:
Witam, Szanowni koledzy zakupilem avensis t25 2003 przebieg 180 tys 2.0 d4-d 116km. stan techniczny ogolny - dobry - stwierdzil mechanik. auto od sasiada, w polsce od 8 lat regularnie serwisowane. Przy 160 tys wymieniona dwumasa. Moje zapytanie dotyczy wibracji wyczuwalnych na biegu jalowym przy niskich obrotach ok 800 . Poniewaz mam RAV4 w benzynie to do czegos takiego nie bylem przezwyczjony, a tu nagle w ave mam z tym doczynienia. Poczytalem forum zaczalem sprawdzac poduszki. poluzowalem, silnik odpalony, poduszki skrecone, wibracje nadal wyczuwalne. czytalem na forum ze to moze byc dwumasa lub podkladki pod wtryskami Pytanie jak moge to sprawdzic ? co moze byc przyczyna? czy moze tak ma poprostu byc ? pozdrawiam radosny_w


Może byc wszystko co wymieniles ,pytanie jak bardzo wibruje?
Dwumas był z Aisina nowy czy tani zamiennik lub po regeneracji?

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
nie jest to jakies potezne urywajace rece ale wyczuwalne. pojawia sie po nagrzaniu silnika jak juz na biegu jalowym ma 800 obr, po zwiekszenieu obrotow drzenie zanika.
koledzy sie smieja ze tak musi byc bo to diesel jednak mi to przeszkadza.

co do dwumasy nie wiem jaka byla - wlasciciel twierdzi ze kosztowalo go to 3 tys. robil w serwisie gdzie na biezaco serwisowali auto, nie aso. Wiec sie pewnie prawdy nie dowiem.

od czego zaczac ?

[ wiadomość edytowana przez: radosny_w dnia 2015-03-21 15:58:13 ]
  
 
Cytat:
2015-03-21 15:56:46, radosny_w pisze:
nie jest to jakies potezne urywajace rece ale wyczuwalne. pojawia sie po nagrzaniu silnika jak juz na biegu jalowym ma 800 obr, po zwiekszenieu obrotow drzenie zanika. koledzy sie smieja ze tak musi byc bo to diesel jednak mi to przeszkadza. co do dwumasy nie wiem jaka byla - wlasciciel twierdzi ze kosztowalo go to 3 tys. robil w serwisie gdzie na biezaco serwisowali auto, nie aso. Wiec sie pewnie prawdy nie dowiem. od czego zaczac ? [ wiadomość edytowana przez: radosny_w dnia 2015-03-21 15:58:13 ]


Od ustalenia czy jest bardziej niż w innych.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
no to jutro wycieczka na komisy
  
 
Cytat:
2015-03-19 10:28:50, radosny_w pisze:
Witam, Szanowni koledzy zakupilem avensis t25 2003 przebieg 180 tys 2.0 d4-d 116km. stan techniczny ogolny - dobry - stwierdzil mechanik. auto od sasiada, w polsce od 8 lat regularnie serwisowane. Przy 160 tys wymieniona dwumasa. Moje zapytanie dotyczy wibracji wyczuwalnych na biegu jalowym przy niskich obrotach ok 800 . Poniewaz mam RAV4 w benzynie to do czegos takiego nie bylem przezwyczjony, a tu nagle w ave mam z tym doczynienia. Poczytalem forum zaczalem sprawdzac poduszki. poluzowalem, silnik odpalony, poduszki skrecone, wibracje nadal wyczuwalne. czytalem na forum ze to moze byc dwumasa lub podkladki pod wtryskami Pytanie jak moge to sprawdzic ? co moze byc przyczyna? czy moze tak ma poprostu byc ? pozdrawiam radosny_w




Podobny mam objaw, ale jak włączę klimę to obroty wskakują na ok 1000 i wtedy drgania ustępują. Podobno to normalne.
  
 
tarnos - nie jest to normalne, zależy jak Ci wibruje - może być dwumasa, wtryski - generalnie do sprawdzenia.