Lada 2106 / 1500s - pytanie o opony/felgi oraz tylne zawiesz

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cześć!

Mój pierwszy post Wiecie co mam pytanie. Kupiłem Lade 1500s, lacie ma kompletnie łyse, chce kupić opony wielosezonowe, TYLKO na oponie nie ma wszystkich potrzebnych dla mnie informacji jakie to opony mogę być... Na aktualne oponie jest tylko informacja że są to 165/R13, nic wiecej.

Jakie opony wejdą na oryginalną Ladowską felgę? Znalazłem gdzies informacje że polecają ludzie 175/70 r13, czy faktycznie bez problemu takie opony wejdą i będą sie dobrze spisywały?

2 pytanie: Tył jest mega miękki, przodu prawie nie da sie ruszyć rękami, z całej siły można pchać a karoseria lekko tylko się podda i pójdzie w dół, za to tył, lekko sie dotknie i leci w dół. Czy to będzie sprawa sprężyn/amorów? Czy coś innego? Pytam bo jest to może oczywiste w przypadku Ład

Pozdro!
Tomek

[ wiadomość edytowana przez: TSparrow dnia 2018-02-19 14:42:27 ]
  
 
Tył zawsze jest bardziej miękki niż przód. Tanie rozwiązanie ( a całkiem skuteczne) to założenie na tył sprężyn przednich z Poloneza truck/kombi - auto nieco pójdzie w dól ( w stosunku do nowych) i się nieco usztywni.
Co do opon - standard ładowski to 165/80 R13 więc w każdym kalkulatorze opon dobierz sobie zamienniki.



-----------------
Były
Łada 2105 r.1983
Łada 2101 r.1986
Łada Samara 2109 r.1990
Jest
Wrak Łada 2105 r. 1986

[ wiadomość edytowana przez: andrzej_krakow dnia 2018-02-19 15:00:53 ]
  
 
Dziękuję za odpowiedź

To juz znam oryginalny rozmiar, to spoko dobrać można bez problemu. JEDNAK rozmiar vs inny rozmiar zawse niesie ze soba jakąś inną specyfike zachowania samochodu. Dlatego też pytam, co ludzie polecają. Że np. na takim i takim rozmiarze łatwiej wpada w poślizg, na innych bardzoej trzyma sie drogi itp
  
 
Jak dla mnie, przy standardowym silniku, na zwykłym zawiasie szerokość 175 jest optymalna.

-----------------
Były
Łada 2105 r.1983
Łada 2101 r.1986
Łada Samara 2109 r.1990
Jest
Wrak Łada 2105 r. 1986
  
 
Hmm,

w kalkulatorach nie pokazuje mi w ogóle rozmiaru opony 175 R13 kiedy podaje oryginalną wartość... moge coś z tym zrobić? Bo raczej rozmiaru felg nie zmienie

wyskakuje mi tylko 185/70 R13

[ wiadomość edytowana przez: TSparrow dnia 2018-02-19 15:23:32 ]
  
 
Załóż 175/70 r13

-----------------
Były
Łada 2105 r.1983
Łada 2101 r.1986
Łada Samara 2109 r.1990
Jest
Wrak Łada 2105 r. 1986
  
 
No widzisz, w tych przelicznikach nie ma tego rozmiaru. Na te fele wejdą bez problemu?
  
 
Wejdzie, ale pamiętaj o dętce. Chyba że masz juz felge nowszego typu.
Kolejna Łada w Kato!
  
 
Aha... tam jest jeszcze dętka? Jak to sie szuka na allegro? To się kupuje pod dany rozmiar opony?

No, Kato Kato

  
 


Takie sa to felgi. Da się po tym zdjęciu odgadnąć czy są na dętkę czy nie? Bo samochód powiedzmy jeszcze u mnie nie stoi a mam tylk otakie zdjęcie
  
 
Są tam dętki
  
 
Dzwonilem do wulkanizacji, i powiedzieli że tylko wentyl trzeba dorobić i będę miał jak człowiek. Ze słow Pana który to mówił brzmiało to jak mega łatwa sprawa do zmiany... Czy to prawda?
  
 
No i na pierwszym lepszym mocniejszym zakręcie zgubisz oponę. Jeżeli jest dętka, to musi być dętka. Tylko kamikadze jeździł by bez. Kup opony, przełóż je u innego wulkanizatora, bo ten ma nie zdrowy umysł i ciesz się jazdą bezpieczną dla siebie i innych użytkowników dróg.
  
 
I to pisał Ci wulkanizator? Skąd się tacy biorą? Janusze mechaniki....
Jak felga jest pod dętkę to dętka być musi, tak jak pisał Szoko - zmień gumiarza.
Albo kup inne felgi ale tu nie będziesz miał jak założyć dekielków - jak zależy Ci na oryginale.

[ wiadomość edytowana przez: andrzej_krakow dnia 2018-02-20 06:33:57 ]
  
 
Nie no, dekle sa zajebiaszcze

Chcialem wybrać tego, co jest otwarty 24h/7, a takiego na razie znalazłem jednego w Kato, chyba że ktoś może kogoś polecić.

Dobra, dętki znalezione. Ale teraz kolejne pytanie:

Czy dętki z opony 165/13 mogę po prostu przełożyć przy okazji wymiany opon do 175/70 r 13? Czy średnio

[ wiadomość edytowana przez: TSparrow dnia 2018-02-20 08:43:31 ]
  
 
Z rozmiarem nie ma problemu ale jak masz stare zjechane opony to i dętki będą stare i zwietrzałe. Kupuj nowe, na tym się nie oszczędza. To kwestia bezpieczeństwa.

-----------------
Były
Łada 2105 r.1983
Łada 2101 r.1986
Łada Samara 2109 r.1990
Jest
Wrak Łada 2105 r. 1986
  
 
Chcesz dobrego speca od opon Michał Beisert Decart Katowice, koło piekarni Bittmann.
  
 
No tak,

już zamówiłem 4 nowe. Bardziej chodziło też mi w razie awarii czy mogę tamte przełożyć w razie czego, teraz juz wiem że tak

Dzięki Panowie! Jak bede już ją miał na placu, może jako sie pochwale
  
 
A jeszcze jedno...

A jaki jest ET/otwór centralny oryginałów?
  
 

Ty już masz to auto czy tylko pytasz jak powietrze zimowe zmienić na letnie ?