Jak ratować się przed mrozem?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Panowie jak wynika z tematu chciałem zapytać was jakie macie sposoby na to aby mróz nas nie zaskoczył.
Ja zeszłej zimy miałem pare upierdliwych sytuacji:

  • 1zamarzały siłowniki od centralnego zamka przez co pare razy nie mogłem wsiąść do auta
  • 2o przymarzajacych do uszczelek drzwiach nie wspomnę
  • 3do tego szyby przymarzały i nie bylo szans na ich otwarcie

siłowniki pryskałem WD-40 ale działało tylko przez pare dni,jeżeli macie jakies dobre sposoby jak sobie z tymi problemami radzić to pomóżcie.Myśle że wskazówki przydadza sie wszystkim klubowicza

P.S. ZIMA DO AFRYKI !!!!!!!!
  
 
Centralny i szyby to standard - nie tylko w espero, uszczelki wystarczy smarnąć specjalnym psikaczem.
  
 
Czesc uszczelki posmaruj gliceryna. A jezeli chodzi o silowniki to pow wejsciu czasami niedzialaja i trzeba te cycki wyciagac reka ale gdy sie samochod rozgrzeje to wszystko wraca do normy. U mnie tak jest na to chyba niema jakiegos psikacza albo sposobu
  
 
Jest jeden sposób - suchy garaż... ale i tak Cię mróz dopadnie na parkingu.
  
 
Bartek ma racje!! U mego sasiada w Cordobie silowniki rowniez zamarzaja i zdzarzylo sie raz ze wlazil do auta przez bagaznik (to kombiak).Poza tym po nacisnieciu guzika na pilocie otwieraja sie np tylne drzwi a jak sie rozgrzeje autko to problem znika
  
 
Co się dziwicie? Otwieracie auto, wsiadacie, na dywanikach zostawiacie z pół kg śniegu. Auto się rozgrzewa, śniego się topi... przyjeżdżacie pod dom, wysiadacie, zamykacie... a woda ze śniegu dalej paruje, osiada na uszczelkach, szybach, wnętrznościach w drzwiach i po kilku godzinach... zamarza. Polecam też po każdej podróży wylewanie zawartości dywaników.
  
 
ja jeszcze wietrze auto zanim pojde do domu
otwieram drzwi biore fajke i czekam az temperatura sie wyrowna
wtedy odpada czekanie az szyby wewnatrz odmarzna
  
 
Wyjąłeś mi to z ust. Ogólnie przy dłuższym podstoju należy wylać wodę z dywaników i wywietrzyć auto... ale to pomoże tylko częściowo.
  
 
Od suszenia jest wentylacja
  
 
Cytat:
2003-10-17 22:14:40, Zoltar pisze:
Od suszenia jest wentylacja



Ale gdzieś para wodna z tego suszenia musi ujść... i osiądzie zwykle na najchłodniejszych miejscach - czyli uszczelkach, wnętzru drzwi czy szybach. Zwróć uwagę, że nigdy nie masz szronu na np. desce rozdzielczej, czy podsufitce.
  
 
Cytat:
2003-10-17 22:39:03, piotr-ek pisze:
Cytat:
2003-10-17 22:14:40, Zoltar pisze:
Od suszenia jest wentylacja



Ale gdzieś para wodna z tego suszenia musi ujść... i osiądzie zwykle na najchłodniejszych miejscach - czyli uszczelkach, wnętzru drzwi czy szybach. Zwróć uwagę, że nigdy nie masz szronu na np. desce rozdzielczej, czy podsufitce.

Dlatego staram sie stosowac 2 metody
  
 
Do takich rzeczy jak zamki, siłowniki, uszczelki należy stosować smary na bazie silikonu - naprawdę gorąco polecam. Przy silikonie WD40 to mit
  
 
No ale nie ma to jak dobże wysuszyć sprzęt...
No ale nie zawsze jest gdzie. I tym sposobem nadal będą nam zamarzać wszystkie poniżej wymienione miejsca.
Dobrze że po ataku ogrzewaniem wszystko wraca do normy i że do konca zimy jeszcze tylko 5 miesięcy
a wogóle to najlepiej zmienić klimat i nie zmieniać opon
  
 
A jak któs nie pali to w jaki sposób mozna wywietrzyć auto ??
a tak na powaznie to:
- na wszystkie uszczelki polecam glicerynę, jest skuteczna w 100%,
ja stosuje również taką metode że do zamków od drzwi również na strzykawce troszeczke gliceryny i już zamki nie zamarzną przez zime
- a na zamarzające szyby i centralke to polecam......... garaż w moim różnica tepmeratury w zimie wynosi zawsze 10 stopni na plus dla garażu i jest oki, pozdrowionka.
  
 
W jakich sklepach można kupić glicerynę?
  
 
Chyba apteka.
  
 
Nawet z pewnością , ale nie każda , spróbuj w chemicznym lub gospodarczym.
  
 
Caroline jak tam Twój Esperolek???
Kupujesz czy nie kupujesz - straciłem juz rachubę
  
 
Pierwszy śnieg , pierwszy:"lewy 90" na ręcznym, zima idzie
  
 
Cytat:

Caroline jak tam Twój Esperolek???
Kupujesz czy nie kupujesz - straciłem juz rachubę



Czekam na zastrzyk gotówki, niestety siły wyższe zmusiły mnie do wydania kasiorki na inny cel