PRZYKRA SPRAWA

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam. Tak ostatnio przegladalem oferty dealerow i przezylem SZOK!!!!
A oto czemu. HYUNDAI zaczal wycofywac poszczegolne modele z rynku w POLSCE !!!

Atos (wiecie wiecie)
Atos Prime (wiecie wiecie)
HD 65/75 (wiecie wiecie)
H1 (chyba nie wiecie)
XG (wiecie wiecie)
SONATA !!!!!!!!!!!!!!!! (SZOK !!!!!!!!!!!!!!!!!!)

To ze w miejsce Atosa wlazl Atos Prime a teraz GETZ to wiem. Ze dostawczaki duzotonazowe (HD) i srednio (H100 i H1) tez wiedzialem. Ze XG wypadl tez wiedzialem. ALE ZEBY SONATA????
Odp. DEALERA ---> NIEDOSTEPNA NA RYNEK POLSKI!!!!!

Szok. Moze zaczela sie recesja marki HYUNDAI. Wg oficjalnych danych Hyundai sprzedal jakies 900 aut (okolo) w tym roku. W przeliczeniu na 44 dealerow daje to ok. 20.5 auta na dealera. W przeliczeniu na 10 miesiecy (tego roku) daje srednio 2 AUTA !!!!!
Liczac ze koszty utrzymania salonu to okolo 10tys-15tys zl miesiecznie, zarobek z samochodow (tzn z tych 2) to ok. 3tys zl!!!

KUR...A PADAKA STRASZNA. Wypowiedzcie sie co sadzicie o tej sytuacji.
  
 
niestety takie są prawa rynku aże Polska ostatnio zaczeła lecieć sobie z Hyundaia w ch... to ja się im nawet nie dziwię, że zaczynają nasz kraj dużym łukiem omijać

zawsze każdy z klubowiczyów może sobie auto 2 razy w roku zmienić to im sie poprawi
  
 
No coz przykre to jest bardzo, ale skoro w moim województwie (zachodniopomoeskie) jes 2 (słownie dwóch) dealerów Hyundaia to o jakich wynikach sprzedaży można mówić. Moje autko przywędrowało do mnie aż z Gdańska. Czy widzicie jakieś reklamy w TV, prasie itp? Baaaaardzo sporadycznie a ostatnia jaka mi sie kołacze to byla prasowa Terracana.
Ludzie biorą Hyundaia jako marke bardzo egzotyczną a co za tym idzie nie ufaja mu tak bardzo. Jedynie "pocztą pantoflowa" jeden od drugiego sie dowiaduje jakie to niezawodne i piekne samochody. Za porównywalna cene ludzie wola kupic jakegos francuza albo niemiaszka chcociaz pod zadnym wzgledem w sumie Hyundai im nie ustepuje ale to juz wylacznie kwestia przywyczajenia i renomy jaka spbie wyrobil np Mercedes albo BMW.
Jedyna rzecza ktora moze powodowac nasz usmiech jest to ze nasze autka jeszcze bardziej beda unikatowe i jedyne w swoim rodzaju
  
 
Moj juz jest unikatowy!! w zyciu nie spotkalem lantry z motorem 1.8! nawet w ASO sie dziwia
  
 
Ja patrzę na to pozytywnie, najnowsza Sonata tj. piątej generacji wogóle jeszcze nie była dostępna na polskim rynku, co chodzi o Prime'a (mam nadzieję, że ten nowy model trafi do nas). Myślę, ale nie jestem pewny, że po wejściu do UE Hyundai wprowadzi pozostałe modele wraz z Matrixem (wiele osób mnie pyta czy ten compactowy van bedzie można zakupić w Polsce). Niestety nie jestem pewny czy tak będzie, ale mam nadzieję
  
 
jezeli chodzi o ta sonate, ktora ma byc nie dostepna na rynek,






to zgadzam sie, ale ostanio bylem u siebie w ASO i widzialem ja na zywo!! na naszych blachach, zagladalem do srodka i powiem wam szczerze ze jest zaje..sta, naprawde fajna fura!!!na poczatku nie wiedzialem co podjechalo, przod ala okular
  
 
Co ja bym dal żeby mieć takie tylne lampki w swojej Sonatce ehhh.........
  
 
To sie ucieszycie
Ta Sonata byla robiona na wzor Jaga (Jaguara).

Apropos...rozmawialem wczoraj z dealerem i "ponoc" ta wesja ma byc dostepna w Polsce po nowym roku.

Mowi 'ponoc" bo tak naprawde nie wiadomo. Jest to spowodowane nikliwa sprzedaza aut Hyundai w Polsce. Dane za ten rok ok. 900 aut na 44 dealerow.
  
 
Widzialem taka sonatke na polskich drogach.Musze przyznac ze autko jest godne podziwu i widzac je po raz pierwszy pozytywnie sie zdziwilem-przeciez to kawal pieknej limuzyny.A co do jej tylnich lamp,to pieknie wygladaja w nocy
  
 
Ja również widziałem dwa razy tą Sonatkę, jednak na tablicach słowackich. A gdybyście oglądali www.witurb.iap.pl dokładnie, zauważylibyście że mam jednego użytkownika z USA i zdjęcia Jego Sonatki (właśni tej)
  
 
A ja moj Accent GT kupilem w Bulgarii (na razie tez nie spotkalem ta wersja w Polsce) - tam Hyundai jest pelno... zreszta czytalem ze na poludnia Europy sprzedaz jest o wielie lepsza .. trudno... w Germany tez jest troche ...

Pozdro
  
 
ta wersja Accenta 1.6 też w Polsce nie jest oferowana a podobno całkiem nieźle się sprawuje

ostatnio pojeździłem Getzem 1.3 (82 KM ) całkiem zwinne autko
  
 
To dobrze ze HD nie jest oferowany w Polsce , bo jest nieekologiczny ( fabrycznie odma do atmosfery) natomiast nowy H-1 jest w trakcie badan homologacyjnych
  
 
Taaaa Obserwator zajebiscie Ze HD nie jest oferowany. Wiekszej glupoty juz dawno nie slyszalem na forum.!!!!

HD nieekologiczny? A znajdz ty mi auto o tonazu 3.5t ktore jest ekologiczne w naszym kraju.

Poza tym HD byl w swietnej cenie i mial wziecie.
  
 
a niech sobie kopci.Moj tez lubi sobie puscic dymka jak dostaje w skore.Wazne ze idzie,a ja tego nie wacham.Oczywiscie zartowalem,nie jest az tak zle,ale przebieg robi swoje i to normalne ze czasem trzeba dolac troszke oleju.A co do nowych silniczkow to kopca nawet najnowsze jednostki TDI w osobowkach