CHECK ENGINE w zagazowanym aucie

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Mam dla was dobrą radę. Jeśli po przełączeniu z benzyny na gaz (szczególnie rano gdy silnik nie jest jeszcze w pełni nagrzany) pojawia się lampka jak wyżej to po pierwsze wykasujcie sobie wszystkie błędy, a po drugie wymieńcie filtr gazu. U mnie różnica była kolosalna, poza tym gaz jest podobno teraz fatalnej jakości i należy wymieniać filtr co 30.000, tym bardziej że cena jest niewielka.
  
 
Dzieki za rade na pewno "gazownikom" sie przyda. Mam nowa instalacje, ale z ciekawosci ile to jest tanio za filtr gazu?
  
 
8 złotych cena niewielka przyjemność duża
  
 
Kurcze, ja płaciłem dyszkę (10 PLN)! Przepłaciłem! Byłoby na piwo. ))))

[ wiadomość edytowana przez: Maniuta dnia 2002-09-30 22:06:52 ]
  
 
Cze!
Gasss nie jest fatalnej jakości tylko latem ma kiepski stosunek propanu do butanu a zimą odwrotnie (to taka zależność fizjologiczna Ziemi) dlatego ja tankuję na shell
pozdrawiam Wicio
  
 
Gdzie byc i jak wyglądać ten sławny folterek za 8-10zł?? A wymiana jak? Sorki za dziwnie może pytanka ale jak 5 lat jeżdzę na gazie to jeszcze do żadnej instalki nie zaglądałem /jeszcze bym co spaprał?
  
 
Witam Panowie ja na giełdzie w Słomczynie kupowałem taki filterek do Lovato za 5 zeta ,a wymieniam sam max 15 minutek roboty. A jak wymienić bardzo prosto - zamknąć zawór na butli ( są dwa -przewód który odprowadza gaz z butli ) następnie przy pompie znajduje się filtr. Odkręcamy śrube znajdującą się u dołu ( chyba kluczyk 13) . Należy pamiętać ,że z chwilą poluzowania tej śruby gaz w dalszym ciągu jest pod ciśnieniem i należy uważnie odkręcać ponieważ w pewnym momęcie nastąpi bummm - niegroźne i będzie ulatniał się gaz który jest jeszcze w instalacji ,ale niezbyt długo ( upewnij się czy dostatecznie zamknąłeś zawór.) Odkręć do końca śrube po czym oczom ukarze się krążek średnicy ok. 5 cm i grubości ok 1,5 cm z luźnym osadem tj. filtr ( w komplecie jest również mały magnez którego nie wolno zgubić ) .Wyrzucić zanieczyszczony ,oczyścić element filtru ,złożyć , odręcić zawór . Ja wymieniam co jakieś 20 tyś km .
Bywajcie gazownicy Jarecki