ZMIANY NA FORUM !!!

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Jak widzicie, na forum zaszly niebagatelne zmiany. Lasombra pisal o tym kiedys na stronie klubowej. Zaraz wszystko wytlumacze.

Forum ma teraz dwa sposoby dzialania.

1. Podzial na wewnetrzne kategoryczne watki. Polega on na tym, ze mozna pisac posty do poszczegolnych miejsc na forum, lub ewentualnie na glowna strone forum (wtedy w selekcji watka, w ktorym ma sie pojawic temat, wybieramy czerwona opcje "-->" - oznacza ona strone glowna). Jesli jakis watek bedzie np o tematyce motoracyjnej, a zawita na stronie glownej, zostanie przeniesiony przez jednego z (M).

Ewentualne propozycje zmian, jesli chodzi o podzial kategorii prosze na priv, jest 5:40 a ja wlasnie jestem po imprezie, co nie przeszkadza mi sie cieszyc z nowej opcji na forum .

2. Mozna ogladac forum "PO STAREMU" Wystarczy wtedy kliknac pod "Skrzynka odbiorcza" macie pasek

Kategorie ... Tryb: płaski drzewko ramka Kategorie: tak nie

Wybieracie "Kategorie - nie" i macie po problemie.

Zycze milego uzytkowania !!!
  
 
WOW!! PIĘKNIE!! ...tylko trzeba się naumieć po nowemu!...Gratuluję pomysła!
Pozdrowionka z mroźnych Katowic
  
 
jak zdrowko?
muchy nie tupia
nie wiem czy jest to mozliwe ale mam propozycje coby znalazl sie taki goziczek "pokaz nowe posty od ostatniej wizyty"
to by znaczaco ulatwilo prace i przegladanie forum
wtedy nie trzeba biegac po wszystkich kategoriach a wyswietla sie tylko watki z nowymi odpowiedziami
a tak wogole jest lepiej
  
 
Cytat:
2003-10-23 05:39:15, Cwikus pisze:
2. Mozna ogladac forum "PO STAREMU" Wystarczy wtedy kliknac pod "Skrzynka odbiorcza" macie pasek
Kategorie ... Tryb: płaski drzewko ramka Kategorie: tak nie
Wybieracie "Kategorie - nie" i macie po problemie.


Wybieramy, pod warunkiem że widzimy co wybrać ...
Widać tylko w trybie "białym". Ja oglądam na "czarno" i tekst na pasku widzę dopiero po zaznaczeniu myszką
  
 
Teraz jest super
tylko Cwikus, Zoltar musimy sie zastanowic czy robimy selekcje powidzmy ostatnich 500 postów i umieszczamy je w kategoriach czy sobie darujemy ?
  
 
przepraszama el zmienilem kolor tych oczojebnych bialych paskow aale teraz nic ine jest biale . hmmm to co moze byc tak czy wolicie te oczojebne paski ??
  
 
Cytat:
2003-10-23 11:39:07, Lasombra pisze:
przepraszama el zmienilem kolor tych oczojebnych bialych paskow aale teraz nic ine jest biale . hmmm to co moze byc tak czy wolicie te oczojebne paski ??


Teraz jest dobrze, bo widać białe liery na szarym tle.
Na białym pasku białych liter niestety nie było widać.
Mówię oczywiście o "czarnej" wersji forum.
  
 
Jest OK! Ale i tak jako zrzęda wolę stary design. Teraz muszę zajrzeć w 4 miejsca aby dowiedzieć sie czy jest interesujący mnie temat... ale póki jest guzik to przełączania to może być!
  
 
Cytat:
2003-10-23 11:31:51, Lasombra pisze:
Teraz jest super
tylko Cwikus, Zoltar musimy sie zastanowic czy robimy selekcje powidzmy ostatnich 500 postów i umieszczamy je w kategoriach czy sobie darujemy ?


Chyba sobie darujemy

Nowe mozna segregowac. Najlepiej po jednym dniu obecnosci na forum. Wieksza szansa, ze wiecej ludzi na nie odpowie
  
 
Dla mnie podzial na kategorie jest oczywisty - jest po to, zeby umieszczac tam opcje od razu przy ich pisaniu (wybranie odpowiedniej kategorii). Sa przeciez ludzie, ktorzy np. chca tylko czytac o watkach motoryzacyjnych i maja takie zainteresowania, a nie interesuja ich tematy zlotow, klubu itd. Korzystaja wtedy z tej nowej opcji i jest wypas.

Jesli ktos chce czytac wszystkie posty na forum - wtedy chyba jest sens korzystac z oprogramowania na serwerze, jak wczesniej (bez kategorii).

Cytat:
nie wiem czy jest to mozliwe ale mam propozycje coby znalazl sie taki goziczek "pokaz nowe posty od ostatniej wizyty"
to by znaczaco ulatwilo prace i przegladanie forum
wtedy nie trzeba biegac po wszystkich kategoriach a wyswietla sie tylko watki z nowymi odpowiedziami
a tak wogole jest lepiej



Moze zle zrozumialem tresc propozycji, ale taka opcja jest juz na forum. Jesli od Twojej ostatniej wizyty na forum cos pojawi sie w danym temacie, w ktorym odpowiesz - folder bedzie czerwony, nie zolty . Chyba, ze nie o to chodzi? W takim razie prosze o sprostowanie, co by moj tepy umyslek zrozumial

--

Nie badzcie lenie ja jak czytam posty na forum to segreguje rowniez starsze watki do danych dzialow porzadek musi byc ! ::



[ wiadomość edytowana przez: dnia 2003-10-23 15:23:15 ]
  
 
Teraz jeszcze nie wiem jak to jest, ale wczesniej jesli nieprzeczytane posty wykraczaly poza pierwsza strone forum, to kiedy zagladalem na druga, automatycznie wszystkie stawaly sie przeczytane i trzeba bylo po datach patrzec. A chyba teraz tez bylo cos takiego, kiedy zagladalem do ktoregos dzialu, ktory byl na czerwono, wszystkie posty w nim byly juz zolte Czy mi sie tylko wydawalo?
  
 
Ładny, nowoczesny design.
Musze stwierdzic, ze podoba mi sie ! Cieszy mnie rowniez stara wersja forum, poniewaz lubie czytac co klubowicze pisza, a przez te kategorie bardzo latwo jest zgubic nowy watek. Wiec prosze nie usuwajcie mozliwosci przegladania w starym trybie.
Mam pytanie:
Co jesli przegladam posty w starym trybie i zaczynam nowy watek...Gdzie on sie pojawi??? Jesli w "drzewie" głównym, to Moderator moze go przeniesc do ktoregos z dzialow.... . Pojawic sie moze problemik z szukaniem watków... czy sie mylę.
  
 
Witam
Przeważnie jestem przeciwnikiem zmian, ale to mi się podoba.
Dobra robota trzech morderców postów.
Czytelne i przyjazne dla poszukiwacza takiego jak Ja.
Jednak co trzy urządzenia do myślenia to nie jeden.
Brawooo.
Pozdrowionka i aby do LATA wrrrrrrrrrr...
  
 
dzieki nie trzeba odpowiedzi - juz wiem
  
 
Qlogic, jest dokladnie tak jak kiedys. Ja stosuje taka technike. Otwieram sobie forum, widze ze szesc tematow ma odpowiedzi nowe od mojej ostatniej wizyty (zalogowanej oczywiscie). Otwieram kazdy z tych tematow PPM (prawym przyciskiem myszy) w nowym oknie i mam szesc nowych okien. W kazdym po przeczytaniu albo odpisuje na dany temat, albo zamykam okno IE z danym tematem. Jest to dla mnie najbardziej funkcjonalna metoda. Po za tym po chwilce mam dostep do szesciu tematow naraz - a moze dwa beda sprzeczne ze soba, czy cos w tym stylu... .

rjunset, przy zakladaniu nowego tematu, obojetnie czy uzytkownik korzysta z opcji działów, czy tez nie, jest dostepna opcja przypisania nategorii tematowi, ktory tworzymy. Jest ona na samym dole nad przyciskami wyslij, podglad, wyczysc. Jesli w tym okienku nie wybierzemy nic lub wybierzemy kategorie ogolna (czerwony kolor napisu) to wiadomosc ta pojawi sie dla uzytkownikow "w trybie dzialow" na forum glownym.

Jesli zas wybierzesz kategorie "motoryzacja" to dla uzytkownikow w trybie dzialow pojawi sie ten post w odpowiednim dziale. Oczywiscie wybor kategorii nie ma wplywu jakkolwiek na wyswietlanie sie tego tematu dla uzytkownikow przegladajacych forum "na stary sposob".

Forum po prostu dopisuje do linka specjalny parametr (nr dzialu) i jesli ktos przeglada na nowo - parametr ow jest zaliczany dla kazdego postu i nastepuje segregacja - jesli czyta na staro, parametr ten nie jest brany pod uwage.

torito, nalezy wyjasnic jeszcze jedna sprawe. Sprawy programistyczne zalatwil dla calego forum motonews.pl ich administrator(zy), nasza jako moderatorow rola jest po prostu wprowadzenie tej innowacji na forum klubu bo dla mnie to np swietna sprawa i czekalem na to od dluzszego czasu .

Jesli ktos bedzie mial jeszcze jakies pytanka, to chetnie sluze ma marna, bo marna, ale zawsze pomoca
  
 
Cytat:
Jesli jakis watek bedzie np o tematyce motoracyjnej, a zawita na stronie glownej



W takim razie o czym powinnismy pisac na stronie glownej naszego Esperowego forum? Przepraszam ale powaznie pytam bo przez kilka minut szukalem swojego ostatniego tematu. Troche nie "na czasie" jestem...
  
 
bardzo fajnie
  
 
cwikus
chodzi mi o takie cos:
tak wyglada forum kiedy sie do niego zaloguje
zaznaczylem ten guziczek o ktory mi chodzi
jak widzisz sa rozne kategorie



po nacisnieciu tego guziczka dostaje taki efekt



poprostu wyswietla mi na jednej stronie wszystkie posty napisane od mojego ostatniego logowania
mam wszysko kto rozpoczol kto i kiedy odpisal jaka kategoria

jak trzeba to dam ci na priva haslo i login do tego forum i zobaczysz to na ucz wlasnych blekit(jak to mawial jeden choraży)


[ wiadomość edytowana przez: cezariusz dnia 2003-10-23 21:25:38 ]
  
 
Zglosilem Twoj pomysl na forum technicznym, zobaczymy co z tego bedzie
  
 
dzieki
wierz mi to naprawde duzo ulatwia