Kontrole - uffffff....

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
oto dzisiejsza depesza agencyjna:

Data: 11:23:54 11-06-2003
Tytuł: k czarne listy sprzedawców paliw
k czarne listy sprzedawców paliw

W całej Polsce rozpoczęła się kontrola rzetelnoœci odmierzania paliw.
Za kilka dni kontrola obejmie również jakoœć sprzedawanej benzyny.
W przyszłym miesišcu możemy spodziewać się, że Urzšd Ochrony
Konkurencji i Konsumentów ogłosi pierwszš czarnš listę nieuczciwych
sprzedawców. Znajdš się na niej te stacje benzynowe, które
"chrzczš" paliwo albo sprzedajš je po zawyżonych cenach korzystajšc
z wadliwie działajšcych urzšdzeń pomiarowych.
Najpierw czarna lista nieuczciwych sprzedawców paliw pojawi się w
internecie. Będzie można jš odnaleŸć na stronach Urzędu Ochrony
Konkurencji i Konsumentów pod adresem www.uokik.gov.pl
Według przeprowadzonych w ubiegłym roku badań, jakoœć paliwa na
polskich stacjach jest fatalna. Na oszustów spadnš kary - do kilku
tysiecy złotych. Dzięki publikacjom czarnych list, po raz pierwszy
będziemy mogli dowiedzieć się kto nas oszukuje.

IAR/Kaczmarek/OK

fajnie, nie?
adascoo
 
 
Adasco?

Ja wierze w to, co napisales, ale czyz mozna wierzyc w "kontrole" oraz "kontrol"? Sam nie wiem. Swiat i tak oszukuje z determinacja oraz bez opamietania.

Pozdrawiam,
Przemek
 
 
Wlasciciele stacji twierdza, ze sa na te kontrole przygotowani , cokolwiek mialoby to znaczyc. I znow podniesie sie cena paliwa...
  
 
Tiaa... skontrolują, dowalą karę, pojadą w p..du, a gość będzie chrzcić paliwo jeszcze bardziej, żeby się odkuć z tego co zapłacił
Ale ze mnie optymista
Pozdro.
  
 
Perzan masz racje! Ale swoją drogą może to coś pomorze bo chwilami mam dość tego śmierdzącego paliwa. Jeszcze kiedyś myślałem że LADNA przepali wszystko, ale to mylne pojęcie. Jak naleje jakiegoś badziewia to rakieta mi warjuje.
  
 
Perzan ale jak podadzą do publicznej wiadomości że taki delikwent chrzci paliwo i dodaje tam coś od siebie,to zmniejszą mu się obroty na stacji,bo ludzie będą jeździć na te gdzie nie oszukują i większe chrzczenia mu nic nie da.
Ja osobiscie nie korzystam z małych stacji prywatnych.Zawsze jak jadę na działkę(100 km)to tankuję w Białymstoku do pełna,żeby nie korzystać z czegoś niepewnego.
Niedaleko siebie mam stosunkowo nową stację Orlenu,w takiej samej odległosci Shella i BP.Na shellu niestety gazu nie mają bo nie dostali pozwolenia.Tam jak nie miałem gazu to tankowałem V Powera 95.
Podsumowując:nigdy jeszcze nie miałem problemów z paliwem
pzdr Grzesiek
  
 
Grzesiek ma rację -> większość kierowców będzie omijac takie stacje szerokim łukiem.
  
 
uwazam, ze sama swiadomosc, ze sa kontrole, ostudzi zapal nieuczciwych pompiarzy. Pytanie, jak te kontrole beda organizowane. Powinny byc bez zapowiedzi w roznych czesciach kraju... A jak znam zycie, to wlasciciele stacji kupia info, kiedy przyjedzie kontrol...

ale cytowana przeze mnie wczesniej depesza napawa optymizmem, bo przeciez wczesniej takowych kontroli wcale nie bylo praktycznie, a teraz... nawet, jak niewiele wykryja, to jest juz jakies swiateklo w tunelu. Powinni sie jeszcze zajac stacjami LPG....

adasco
 
 
Co do LPG dzisiej właśnie w "Motorze" czytałem krótką informację o fałszowaniu gazu poprzez zwiększanie zawartości butanu.
  
 
Ale trudno LPG porobić, z benzyną zdecydowanie łatwiej,,,
mnie wzrusza inna sprawa: rozpietość cen:
* w Poznaniu gaz kosztuje najczęściej 1,56PLN, jest tylko jedna bardzo dobra stacja na Głogowskiej, koło Scota z grochówką- właśnie obniżyli cenę z 1,44 na 1,42, gaz na pewno jest dobry (moja łajdaczka spaliła 9,4litra na 100 jak jechałem we czwartek do Leszna- nie, zebym ją chwalił...)
*ale prawdziwy szok to punkt napełniania gazu w KCYNI: 1,28- cena jak z przed roku! auto zatankowane na full szło jak burza!
* kto mi powie dlaczego polska bena z Orlenu jest droższa niż na Analu, albo Esso?
* kontrole Orlenu nie dotyczą, bo to firma należąca do SLD, tak jak TVP, ale to osobny temat...
* dlaczego państwo nie dotuje gazu, który jest przecież czystszy od benzyny? Instalacja LPG jest droga i jak ktoś mało jeździ, to nie zakłada, bo sie nigdy wydatem minimum 1,3tys zł nie zwróci!
*potem napadają na Irak...
  
 
Ostanio tankowałem gaz w Niemczech i troche się zdziwiłem auto szło tak, że mi gały wylatywały przy w ciskaniu gazu. Lux super torpeda. Później się dowiedziałem, że tam jest gaz ziemny a u nas propan butan - odpad podczas produkcji paliwa. Ja tak sobie myśle że gaz to powinien kosztować z 60 gr/litra a ziemny powinien być po 1,30 zł. Ale nasz kraj zawsze był inny.
  
 
No właśnie, każdy użytkownik samochodu w Polsce musiałby być chemikiem... i mechanikiem...
A pisząc o dotacji państwa nie miałem na myśli dopłacania mi do gazu, ale możliwość odpisania VAT-u za LPG przez firmy. To jest mega nieporozumienie, że tylko benzynę można wliczyć w koszty.
Pomyślcie tylko, co by się stało, gdyby wszystkie firmy posiadające samochody służbowe- menedżerzy, przedstawiciele handlowi nagle zaczęli tankować gaz...
nie tylko padły by rafinerie (głupi żart), ale przede wszystkim powietrze w miastach byłoby o wiele przyjemniejsze!!!
  
 
Zobaczcie tu:
kontrole

Cholera, a gdzie te listy tych stacji które mieli publikować?
A adasco pisał że może się będą bali.....
  
 
Pun,chyba można wliczać koszty gazu w koszty przychodu,bowiem ludzie biora na gaz faktury i cos z nimi chyba robią
Ja kiedys gadałem z sąsiadem.Ma działanośc gospodarczą.Miał uno 1.4 z gazem,ael załatwiał sobie faktury na benzynę,coby koszty uzyskania przychodu były większe,bo z gazem to by mu się zbytnio nie opłaciło
Pzdr Grzesiek
  
 
Hej, nie wiem, jak to jest z kosztem uzyskania przychodu- cos tam chyba z gazu można wcisnąć, ale na pewno nie można odliczyć VAT-u, co pozwala odzyskać więcej siana od fiskusa...
  
 
No nareszcie jest:
Lista

Czekamy na następne.
  
 
W koszty mozna puszczac tak samo jak benzyne.

Aha, a propos gazu ziemnego, jest on bardziej kaloryczny od propanu/butanu i spala sie w zdecydowanie wyzszych temperaturach (mozna to zauwazyc chociazby smazac jajecznice na gazie z butli i z gazociagu - z sieci bedzie gotowa 2 x szybciej). We Wloszech, kolebce autogazu samochody jezdza wlasnie na gazie ziemnym, powiem szczerze nie slyszalem o tym zeby w Niemczech dawali go tez, ale to calkiem prawdopodobne. Pewne jest za to, ze do gazu ziemnego instalacja jest troszeczke inna.

[ wiadomość edytowana przez: soop dnia 2003-07-14 14:18:33 ]
  
 
I ja mam uwierzyć że w całej Małopolsce felerne paliwo stwierdzili tylko na kilku stacjach???? Bzdura. Dziwnym trafem na liście znalazły się tylko małe, biedne stacyjki których właścicieli nie stać na dobrego adwokata albo na łapówę. Niby argumentem mogłby być fakt że duże sieci dbają o jakość ale ja osobiście tyle razy przejechałem się na nich że mogę stwierdzić : może i jakość była OK ale na pewno nie ilość (pewnie u nich litry są mniejsze )
Andrzej
  
 
Hehe, a powiedzcie mi mili panowie,jak jest mozliwa cena 0.90 za litr LPG. A taka jest w Garwolinie i to juz tydzien czasu tankowalem i w niedziele i wczoraj.I nawet nie byl ten gaz tragiczny...Lada jechala jak zawsze ,wiec nie byl on jakis kombinowany ...
  
 
Cytat:
I ja mam uwierzyć że w całej Małopolsce felerne paliwo stwierdzili tylko na kilku stacjach???? Bzdura.



Chodzi o to , że nie wiadomo ile stacji przebadali. Może tylko te kilka kóre są na liście? U nas na podkarpaciu według informacji radiowych przebadano 10, a na liście skubańców jest 8 !