Lusterko :)

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Mam pytanie

Jak zamontowane jest boczne lusterko (od kierowcy).
Czy plastykowa osłona od wewnątrz jest na zatrzaski i trzeba siłowo ją odczepić?
Czy trzeba demontować poszycie drzwi?

Jeden skubaniec w locie (140 km/h) złamał mi (gnida zwiała oczywiście) i muszę całe wymieniać.

Thx za odpowiedź.
  
 
oczywiscie obudowa nie jest montowana na zatrzaski tylko na wkrety przymocowane do metalowego stelarza lustra do ktorego jest tez przykrecone zwierciadlo i silniczek..sama ruchoma czesc czli ta ktora sie sklada, zdejmuje sie wlasnie przez zdjecie zwierciadla i odkrecenie obudowy a nastepnie zdjecie z zawiasu ktory jest na wcisk..latwo zdjac trudniej potem zalozyc natomiast co do montarzu calego lusterka czyli lacznie z tym czarnym trojkate przyczepionym do drzwi..tego akurat nie rozbieralem ale podejrzewam ze jest to kwesia zdjecia zaslepki od wewnatrz drzwi (tez trojkat) i tam powinny bc sruby ewentualnie od spodu od zewnatrz tez chyba jest jakas sruba obejrzyj to dokladnie..
powodzenia
 
 
od wewnatrz drzwi zaslepka montowana jest na chyba trzy zatrzaski trzeba ja podwazyc delikatnie srubokretem i odskoczy. Natomiast lusterko jest mocowane chyba na 5 wkretów zobaczysz je gdy zdejmiesz plastikowa zaslepke zeby zdjac lusterko raczej trzeba odczepic boczek drzwi ja przynajmniej tak zrobilem.

Pozdrawiam
Wiktor
 
 
3 wkrety.
  
 
To moze i ja dorzuce swoje pytanie .
Ostatnio lusterko lata mi we wszystkie strony. Po zdjeciu gumoej oslony z jego tylu widze ze sprezyna ktora dociskala lusterko lata sobie swobodnie po obudowie. Z tego jak zrozumialem aby dostac sie do srodka trzeba zdjac zwierciadlo czy jakis madry czlek moglby mi powiedziec jak to zrobic?
  
 
Dzięki za odpowiedź i zainteresowanie.
Chodziło mi jedynie czy plastykowa zaślepka jest na zatrzaski i czy jej nie uszkodzę podważając śrubokrętem.

Do Polarosa

Lusterko jest przymocowane do mechanizmu na wcisk (trzy zatrzaski). Musisz podważyć je z obu stron (ja robiłem to z lewej i prawej). Powiem jedno. Łatwiej było je ścignąć niż wcisnąć z powrotem. Uważaj na mechanizm poruszania lusterka bo jest bardzo delikatny (drobne plastykowe elementy w elektromagnesach).

POZDRAWIAM FANATYKÓW ESPERO.
  
 
W moich lusterkach sa po 4 zatrzaski a przy wkladaniu posmarowalem lekko smarem.