Ogrzewanie tylnej szyby

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam!
Mam problem: szyba nie grzeje ale prąd do niej dochodzi. obiłem obejście bo nie działała mi. Co może być nie tak?
Wójek ma też ten problem ale nic nie przerabiał tylko też mu nie grzeje i też ma prąd na szybie.
  
 
Przerwa w tej "siatce" przewodzacej?? Innego powodu nie widze...

Pozdro.
  
 
Nawet te nie przerwane nie grzeją. Miałem jakoś dziwnie podłączone to i sam dałem szybę poprostu pod 12V z jakimś włącznikiem i bezpiecznikiem. Prąd płynie przez szybe ale żaden pasek nie grzeje.
  
 
Widze ze duzo z elektryka nie miales wspolnego, to jest zwykly odbiornik rezystancyjny: z 1 strony + a z 2 masa, nie moze byc ZADNEJ przerwy miedzy tymi sciezkami bo wtedy nic z tego i prad nie bedzie plynal

Pozdro.


[ wiadomość edytowana przez: Bernard_krk dnia 2003-11-01 22:57:10 ]
  
 
kurde ale jak prąd płynie to znaczy że chociarz jedna przewodzi no ale żadna nie ogrzewa!
  
 
Gdzie sprawdzales ten prad?
  
 
No ale jak to zadnej przerwy, skoro u mnie grzeje co 2 bo reszta poprzerywane???
  
 
AHa, czyli kazda sciezka odzielnie dostaje + i mase?
  
 
wypiełem kabelek przy szybie i podłączełem woltomierz piędzy ten kabelek i blaszke na której siedział
  
 
Rozumiem ze ten "woltomierz" dzialal wowczas jako amperomierz a tak pozatym sprawdz czy po 2 stronie szyby jest masa, jak nie ma to ja tam doprowadz.

Pozdro.
  
 
prąd, napięcie - whatever
Po obu sprawdzałem. Ale posprawdzam jeszcze.
  
 
Cytat:
2003-11-01 23:21:57, janisz pisze:
prąd, napięcie - whatever
Po obu sprawdzałem. Ale posprawdzam jeszcze.




Prad mierzysz szeregowo - tak jak wlasnie opisales, napiecie rownolegle - czerwony do plusa (lewa strona szyby), czarny do masy (prawa strona szyby) , z tego co piszesz wynika ze nie dochodzi masa...sprawdz to !

Pozdro.

  
 
ok
  
 
Cytat:
2003-11-01 23:08:50, bernard_krk pisze:
AHa, czyli kazda sciezka odzielnie dostaje + i mase?



To byla taka zamierzona zlosliwa ironia, bo nie jestem pewien???
  
 
Soop ma racje . nawet jak wszystkie ścieżki sa poprzerywane , a choć jedna jest sprawna- powinno grzać. Tylko jak długo???
Im mniej scieżek grzeje - tym szybciej padają kolejne.Ale jesłi jest masa i "+" to musi grzać choćby taj jedna , jedyna , ostatnia
Paweł
  
 
soop: nie mialem tego na uwadze

btw... janisz sprawdz sobie miejsce gdzie ta blaszka jest wklejona w szybe - jest ona pod uszczelka. Ja mam ja kompletnie urwana i tylko tak wsadzona, wiec u mnie nie gdzieje:/

Pozdro.
  
 
kurde jednak wszystkie poprzerywane. sprawdziłem omomierzem. tylko jakim cudem moge odczytac napięcie miedzy kabelkiem a szybą z obu stron?
  
 
Jesłi chcesz się upewnić czy w ogóle dochodzi tam napięcie(bo chyba o to Ci chodzi) to po prostu podłąćz voltomierz do kabelków z jednej i drugiej strony.
Szyba i tak juz do odstrzału. ostatnio widziałem na szrocie koło Miedzianej Góry (rejon Kielc ) kilka szyb ogrzewanych do łady w cenie 25zł / sztuka. Ale trzeba by je porzadnie posprawdzać bo wszystkie z rozbiórek. Jedna wygladała mi na oko na dobrą
Paweł
  
 
do odstrzału?????? poprostu zregeneruje te ścierzki jak ktoś kiedyś pisał. są takie kleje przewodzące.
  
 
Witam
kup sobie najlepiej drugą szybę i na spokojnie przed montażem do auta poklej, podświetlaj siezki od spodu i dokładnie obejrzyj scieżka po scieżce, bo czasem naprawdę trudno znaleźć miejsce uszkodzone, kleje do naprawy ogrzewania, można kupić w sklepach motoryzacyjnych i elektronicznych