Wins & Losses on the Roads - Strona 10

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
i30 vs. BMW 3 (poprzednia generacja) 1:0 Pan był tak zawzięty, że kawałek pod prąd jechał
  
 
fat, niektórzy nie wiedzą kiedy odpuścić
  
 
Kia Ceed Audi A3 1.9 tdi 130KM 0:2 koles z Ceed nie chciał odpuscic,2 razy i na nastepnych swiatłach znowu przygazowywał do startu,chyba nie zauważył ze skrecałem ,z przyjemnoscia bym mu jeszcze raz odjechał
  
 
hehe, ja wczoraj miałem trzy 'konfrontacje' z czego jedna mnie mile zaskoczyła i nie dlatego, że to jedyna której Lantra nie podołała. W starciu brał udział Golf 3, których ogólnie rzecz biorąc nie akceptuje za bardzo ze względów wizualnych - w szczególności, gdy ktoś poddawał je 'profesjonalnemu' tuningowi zewnętrznemu. Ale na światłach dojechałem jednego takiego, który o dziwo mi się spodobał, bez zbędnych udziwnień - kilka poprawek stylistycznych, gleba, nowy lakier, ładnie dobrane felgi - i to chyba wszystko co miał zrobione. Start - idziemy równo - co już spowodowało moje małe zdziwienie - po chwili mam wrażenie, jakby kierowca Golfa mnie nie ścigał a starał się utrzymać jedynie zbliżone tempo. Jak się okazuje podejrzenia są słuszne, na zwężeniu bowiem udaje mi się wcisnąć przed niego jednak juz po paru sekundach gdy z przeciwka nikt nie jechał Golfik wyskoczył na lewy pas i dosłownie w dwie sekundy był przede mną - niby nic dziwnego, gdyby nie fakt że na liczniku było 160~180kmph. Delikwent po kilku kilometrach zjechał na parking no więc ja zanim, podjechałem i tylko przez uchylone okno zapytałem nieśmiało 'VR6?' na co sympatyczny posiadacz Golfa 'z turbiną i świeżutko po remoncie' Podziękowałem i odjechałem.
  
 
Przetestowałem i30 1.6 CRDi .....
Accentem

Ano spotkaliśmy się na trasie; gdy jechałem swoje 90 km/h zauważyłem we wstecznym lusterku że coś zbliża się ze znaczną prędkością więc nieznacznie ustąpiłem miejsca; gdy mnie wyprzedał dostrzegłem napisy "Hyundai i30 1.6 CRDi; jazda testowa". Wiózł trzy osoby. Skoro "testowa" to postanowiłem go przetestować. Daleko nie musiałem go gonić bo do najbliższej zawalidrogi
Manewr wyprzedzania, prędkość początkowa 70 km/h bieg III i pytanie czy mi odjedzie? Gaz w podłogę i jedziemy. Przez kilkadziesiąt metrów dystans nas dzielący nie zmniejsza się ani nie zwiększa, gdy wskazówka prędkościomierza dobła 100 km/h różnica między nami zaczęła maleć. Przy 115 wrzucam IV co jeszcze bardziej pozwala mi zmniejszyć różnicę. Przy 150 obydwaj odpuszczamy.
Po paru km normalnej jazdy zmieniamy się miejscami; tym razem ja pierwszy będę atakować TIRa.

Sytuacja podobna do wcześniejszej z tym że teraz prędkość "startowa" wynosiła 80 km/h (III bieg). Pociągnąłem na trójce do 120 obserwując w lusterkach i30, który delikatnie odstawał. Przy 150 różnica była jeszcze wyraźniejsza

Jestem dumny z Accencika (powered by LPG) - faktem jest że masa i30 prawdopodobnie przewyższała Accencika o ok. 40%; mocą dieselek góruje "zaledwie" o ok. 29% ale momentem o ~100%....