Remonty w Nivce

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
mam Nivke '79, postawilem ja na nogi z pomoca mojego mechanika (facet jest z Gdyni, zreszta polecil mi go ktos z klubu)zostala jeszcze "kosmetyka", ale po kolei,
co zrobilem:
1) skrzynia biegow - wymiana tarczy i kol,
2) silnik (tam sporo, wymiana glowicy, zaworow, rozrzad, i cala masa drobiazgow)
3) wymiana ukladu kierowniczego,
4) wymiana rozrusznika
5) nowy tylni most (to juz robilem gdzie indziej...)
6) wszystkie drazki i krzyzaki,
7) hamulce nowe,
cztery nowiutkie sprezyny od Nivy 2121 (o dziwo mozna takie dostac)
9) niedlugo wkladam cala nowa elektryke (udalo mi sie kupic)

...i masa drobiazgow, ale...
facet jest od hardwaru, a ja potrzbuje zrobic jeszcze:
1) nowa deska (gola! bo stara sie polamala doszczetnie), zegary zostawiam, potrzebuje jeszcze polke, oraz ten pastik na wylotem ogrzewania, czyli miejsce na radio i przyciski... - GDZIE TO KUPIC???
2) zdarlem wszystkie izolacje, bo przegnily, potrzebuje komplet - ile to kosztuje?? z metra cięte czy komoplet nowych???
3) przydalby sie komplet dywanikow (jezeli niedrogi), na razie wycialem z wykladziny... - ile to kosztuje i gdzie mozna kupic?
4) KONIECZNIE chce kupic cale boczne szyby (szczegolnie te male), albo jeszcez lepiej cale boczne drzwi z kompletem szyb - ile to kosztuje?
5) tapicerka dachu do wymiany - jak to sie robi? i ile kosztuje???

niestety nie znam sie na samochodach i boje sie, ze mnie natna tzw. "mechanicy" - gdzie i za ile to moge zrobic?

dzieki za wszelka pomoc i sugestie,

Michał z Gdańska.
 
 
Hej!

To jast ta Niva w takie wojskowe ciapki (moro)???? Ostatnio stała przed warsztatem mojego mechanika z Gdyni

Pozdrawiam i zapraszam na spot w przyszła sobote na pasie startowym na zaspie o godzinie 17!!!
  
 
mechanik jest Gruzinem, wiec nie wiem czy to ten...
ale fachowiec z niego jest duży,

Niva jest zielono czarna, nie jest w ciapki,
wiec to jest ktos inny,

Michał.
 
 
Witam
jsli chodzi o izolacje, albo raczej wygłuszenia polecam wątek pt jak wyciszyć 2107, wyciszenie Niwki i Wyciszenie samary, pomóz sobie wyszukiwarką na dole strony, co do konsloi na radio, nie wiem jak to wszystko wygląda, ale może zapasuje Ci konsola i zegary od 2104?. posiadam takowe na zbyciu
dywaniki, moze uda Ci sie dopasowac od innego auta?.. moze od kanta, lub poldka?.. musoiałbym objerzec Twoją Niwke, wtedy może coś jeszcze bym był w stanie doradzić
  
 
Tak, tak, "stołujemy" sie u tego samego mechanika Gienka! Byłeś może u niego w piątek? Może mi sie pojawiły te łatki na tej nivie jak usłyszałem ile mam zapłacic za naprawe mojego bolidu No, ale tak czy inaczej zapraszam na spocik na zaspie w sobote.
  
 
postaram sie byc w sobote na pasie, moze sie zaraze czyms od innych

jak nie - bede w Gdyni u mechanika gdzies w okolicach 20-21.11, moze wtedy?

Michał.
 
 
byłem w piątek, majstrował mi przy silniku, jak zwykle "wydrenowal" - ale jak to z chińskimi lekarzami było: pacjent płacił im zeby nie zachorować, jak byl chory - to "naprawy gwarancyjne" - do tej pory, a duzo przejechałem, chodzi "jak ta lala"

Michał.
ps. a wiadomo ile kosztuje "pomoc drogowa"
 
 
Duz elementów wyposażenia wnętrza doNiwy jest w sklepie "AUTOŁAD " w Suchedniowie. To pod Kielcami , co prawda więc daleko od Gdyni, ale własciciel prowadzi sprzedaż wysyłkową i robi ostatnio konkretna wyprzedaż chyba ze wzgledu na przprowadzke firmy.Upusty siegaja 20% . Polecam Ci go bo na szrotach ciężko do Nowy cos dostać- jesłi interesuje Cie zkup częsci w takim miejscu oczywiście.
Telefony dio własciciela ( równiez komórka) znajduja sie na naszej stronie lubowej w dziale "POLECAMY"
Możesz popytać, Al jesłi trafię jakąś Niwe na szrocie gdzieś wPolsce- dam Ci znać
Pozdrówki
paweł
  
 
Przyjedz na Zaspe koniecznie - zapraszamy!
  
 
dzięki! w środę będę przejazdem, może coś ma,
numer znalezłem...

na Hynka - bryndza, w Gdyni ma tylko izolacje,

jakby tak zebrac czesci z calej Polski - to pewnie bym i skompletował

Michał.
 
 
Witam nowego nivkowicza! Wiele firm w calej Polsce prowadzi sprzedaz wysylkowa, i to chyba jest najlepszy i najtanszy sposob kupowania czesci do nivki. Pare adresow jest na stronie klubowej: Niva. Jak podasz swoj email to wysle ci jeszcze troche kontaktow.
Pozdrawiam i zycze sukcesow i cierpliwosci przy walkach z Nivka.