CZY WARTO ????????

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam serdecznie-jestem z forum obok.Mam do Was pytanie-chcialbym kupic albo poloneza albo bmw za tanie pieniadze.Juz sie dowiedzialem o poldkach teraz pytam o beemke.

Waszym zdaniem samochod z 88-90r serii 3 E30 jest wart uwagi?Konkretnie mam na mysli model z silnikiem 1.6albo 1.8 i gassem.Jak z czesciami, sa dostepne, drogie?Za wszelkie sugestie z gory dziekuje.
  
 
Bierz BMW (nie będziesz żałował). Ale proponuje z silnikiem 2.0 l (trwalszy od 1.6 i 1.. Części - wszystkie i tanio na giełdzie w Poznaniu.
  
 
nawet nie oglądaj sie za takimi silnikami jak brać to tylko 2.0 lub 2.5 !!!
  
 
Tiaaaa...
Poloneza w dobrym stanie za te pieniądze będziesz szukał miesiąc... A beemki hohohohoho!!!! z rok

wg. mnie nie ma sensu brać beemki jak nie masz zbyt dużo kasy - polonez to samochód który naprawiasz za grosze
  
 
witam
niby tanio poldka bedziesz robil ale czesto a jak poszukasz dobrze utrzymanej( z czym jest bardzo ciężko) 3 to bedzie Ci dobrze służyć . Co do motorów - jesli masz zamiar kupić 6- garow to tylko 2.5, pali mniej od 2.0 i jest znacznie mocniejszy


[ wiadomość edytowana przez: kondek dnia 2003-11-28 10:37:32 ]
  
 
Cytat:
Co do motorów - jesli masz zamiar kupić 6- garow to tylko 2.5, pali mniej od 2.0 i jest znacznie mocniejszy



Racja - lepiej wziąść 2.5 od razu, nie ma się co rozdrabniać, ale z tym paleniem to chyba lekka przesada. Palić może mniej ale raczej tylko przy stałej prędkości w trasie. Poza tym w mieście wypije więcej. Niewiele ale zawsze...

Miłych poszukiwań
  
 
przy normalnej jezdzie czyli nie z pedalem w podlodze 2,5 spali mniej i wiem o czym mowie bo e -30 mialem 4 szt od 1.8 do 2.5 natomiast jak bedziesz palowal 2.5 to wezmie wiecej od 2.0 (moc z powietrza sie nie bierze)
  
 
Hmm... to kijowe te 2.0 skoro tyle żłopie....
Chociaż te 150 kucyków w sumie jak na 2.0 nie jest mało...

Duża jest różnica między tymi 192-ma rumakami z 2.5 a 150 z 2.0? Chodzi mi o osiągi oczywiście...
  
 
Hmm no kiedyś miałem poloneza i teraz mam bmw735 i długo bym się zastanawiał co mnie więcej kosztowało. Psuje się każde autko, ale jak pokombinujesz to części do bmw zawsze zdobędziesz, fakt iż do poloneza będą tańsze, ale jazdy nie można porównywać, to dwa różne samochody (czyt. światy). Polecam 3-ke z silnikiem 2.0 (pali jakieś 10-15 gazu) lub 5-ke z silinikiem 2.5 (pali ok 15-20 gazu) -3.5. (pali od 15-25 gazu). Ale wszystko zależy również od skrzyni biegów, jak chcesz manualną to odejmij 10-20% od wyników spalania jakie podałem.
Ale zgadzam się z innymi osobami, gdyż znaleść w dobrym stanie beemke to już chyba łatwiej Ci będzie na piechotę do Moskwy dojść Ale dla chcącego nic trudnego.
  
 
Cytat:
2003-11-29 13:30:21, Makaveli pisze:
Hmm... to kijowe te 2.0 skoro tyle żłopie....
Chociaż te 150 kucyków w sumie jak na 2.0 nie jest mało...

Duża jest różnica między tymi 192-ma rumakami z 2.5 a 150 z 2.0? Chodzi mi o osiągi oczywiście...


ale tu jest mowa chyba o E30 wiec jakie 150 KM z 2.0?? i jakie 192 z 2.5??? z 2.5 to chyba 170 nie?
  
 
El czepiasz sie szczegółow
Czemu nie namawiasz na poloneza,w końcu sam też sie skusiłeś i sobie chwalisz
  
 
Kuń jest wartością względną...
  
 
Ić Stont!
  
 
BędzieszMiałWydatki na BMW I FSO, ale jak wydatki to 2.5 pic bedzie duzo, podobno 1.8 16v IS sa w miare mocne bo cos ok 125KM i w miare nieduzo pala!!! a i jedno i drugie kradna!!!
  
 
Cytat:
2003-12-08 09:06:34, Ambrozy pisze:
Ić Stont!



Ambro jak rozmawiasz do mnie to zdejmij papiloty
  
 
  
 
Ja rozumiem ze kryterium wyboru bylo naped RWD bo innej wspolnej plaszczyzny dla obu marek jakos nie moge znalesc

Zalezy do czego ci to auto potrezbne jak do przemieszczania sie z punktu A do B to bierz poldka znajdz w dobrym stanie (da sie) najlepiej juz szerokiego itd

Jesli natomiast chcesz cos wiecej osiagi te sprawy, znaczek ze smiglem to bierz BMW - ja osobiscie jak bym mial brac bmw to rekina

pozdr
  
 
dzieki za podpowiedzi-fakt za takie pieniadze co mialem to nieznalazlem beemki ktora by byla w miare dobrym stanie, mam wiec poloneza 1.4 pozdrawiam
  
 
Gratuluję wyboru!
Szarpnąleś się widzę na trochę kosztowniejszą wersję Poldożera - tutaj jak Ci coś piardnie przy motorze np. to kaplica ... koszty nieporównywalne z 1.5/1.6
Jak tam wrażenia z jazdy ze 103 konikami?
  
 
No ale tu tak czesto nie piardnie

pozdr

p.s. gratuluje wyboru one point four jest fajowy , no i jest zima bedziesz sie mogl nacieszyc RWD