Czujnik Oleju / a temperatury

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Jest sprawa - interesuje mnie czujnik oleju w ladzie 2107.
Tj. mam ja 2107 i mam tylko kontrolke (czerw. lampke) oleju - oryginalnie. Chce zalozyc zegar cisnienia oleju - taki jak byl w 2103, dla tego tez chcialbym wiedziec co nalezy zrobic:
1) na pewno trzeba kupic zegarek
2) pewnie trzeba wstawic gdzies czujnik specjalny - GDZIE???
3) Czy oprocz czujnika trzeba kupic jakis sensor czy cos?
I gdzie to sie wkreca? Z lewej strony w blok silnika(tam mam jakis czujnik) czy tez w glowicy? - tam mam jakis inny czujnik!

Ponadto chcialbym sie dowiedziec czy czujnik temperatury cieczy chlodzacej jest w glowicy czy w bloku silnika z boku- w 2107.

Wiem ze mam jakies 2 czujniki, jeden w glowicy, a drugi z boku silnika - ktory jest od czego?
Z gory dzieki
szukalem w archiwum podobnego, ale moze zle szukalem, jak jest juz taki watek, to prosze moda o przeniesienie.
Dzieks
  
 
Wiem, ze jeden czujnik cieczy chłodzącej jest wkrecony w chłodnice po jej prawej stronie u dołu i on chyba odpowiada za moment włączenia sie wentylatora. Co do reszty czujników to nie mam pojecia gdzie sa, ale tez podejrzewam jeden zaraz koło świec w takim kapturku gumowy - ten chyba tez jest odpowiedni za pokazywani temperatury na wskazniku deski rozdzielczej. Ale sam juz nie wiem co i jak
  
 
Krzychu, dobrze kombinujesz Wskaźnik ciśnienia dobra rzecz
Musisz dokupić:
1. Zegar
2. Trójnik do czujników
3. Bączek. (czujnik ciśnienia oleju)
4. Kawałek przewodu jednożyłowego w izolacji

Wykręcasz z bloku silnika (koło korka spustowego wody) czujnik kontrolki oleju, a w jego miejsce wkręcasz trójnik. Do trójnika wkręcasz czujnik kontrolki i czujnik ciśnienia (bączek). Z czujnika ciśnienia ciągniesz przewód do wskaźnika i gotowe
Do wskaźnika trzeba jeszcze podpiąć zasilanie i masę o ile dobrze pamiętam.
Co dokładnie w które miejsce wkręcić w trójniku podglądnij u Pawła. Natychmiast rozpoznasz o czym mówię.
Pozdro.
  
 
Heh, dzieks, taka mialem nadzieje ze Pan Perzan sie odezwie w tym temacie, jak widac nie pomylilem sie!
DZIEKI!!!
  
 
Fleszer - to ty nie możesz po prostu zobaczyć u mnie w 2103 gdzie to jest założone???
Ale nie ma Pana nad Perzana-kurde Skąd ty to Perzan wszystko wiesz???Wpadaj w niedzielę
Paweł
  
 
Witam
nie dosc że wie, na dodatek jest szybki
Perzan oczywiscie.., swoja droga chylę czoła Perzan nad Twoja wiedzą
małe uzupełnienie do tematu
w 2107 były 2 wersje, w jednej był wakuometr, a w drugiej wskaźnik ciśnienia oleju, jesli znaleźc opis skrzynki i wiazek, a takowy jest w książce do 2104/2105, która posiadam, mozna wpiąc dodatkowy przewód, w skrzkynkę bezpieczników, przekaźników, tam jest w tej chwili wolne miejsce na ten przewód w złaczkach, muszę znaleźć szybko jakiś skaner i może powrzucam skany tych połaczeń na stronę klubową?..
w kombiaku jak przerabiałem sobie tablice wskażników, patrz moja syganturka, temat dokładnie przećwiczyłem, stąd wiem ze jest miejsce na dodatkowe przewody
  
 
Ja założyłem sobie całkiem nie dawno taki wskaźnik cinienia oleju do Samary działa rewelacyjnie. Koszt tej imprezy wynosi ok. 60 zł (najdroższy jest wskaźnik 40 zł). No a u mnie wszyto zaczeło się od zatartej panewki i wkońcu wymianie całego wału korbowego (czyli maleniki remont silnika), okazało sie że miałem zatkany smog osadami ze starego oleju i resztkami z wyciśnietego silikonu z misy olejowej (sama konstrukcja smoga też nie jest bez winy) - poprzedniego właściciela należałoby oddać pod sąd hehe. No ale teraz mam wskaźnik ciśnienia i jestem przygotowany na wszelkie niedomagania układu smarowania. Chyba bym polecił to rozwiązanie wszystkim użytkownikom starszych Lad zwłaszcza tych z n-tych rąk.
  
 
podłącze sie tu. Mam kilka pytań:
*czy wskaźniki w 2107 sa wbudowane w całą szafe? Czy jest to tylko ramka i za nią są wskaźniki z własnymi obudowami?
*w jakiej wersji ładzianki występowały osobne okrągłe wskaźniki? w 3?
*chce załozyc sobie do polda woltomierz i teperaturę (dodatkową) woltomierz już mam, mam takze ciśnienie oleju (ale niekomletny bez chromowanej ramki) - czy ktoś ma na zbyciu wsk. temperatury - ew zamiana za ciśnienie. I teraz jest prbl. Mój woltomierz ma wskazówkę w górę, a ciśnieniomierz MACAO w dół. - czy były jakieś różne wersje góra/dół tych wskaźników? W którą stronę jest skierowana wskazówka w temperaturze.

pozdrawiam

-----------------
"Nigdy mnie nie zawiódł, nie zdradził ani raz.
To wspaniała jest maszyna, choć ma już ze 40 lat.
Fiacior mój to jest to, kocham go..."
  
 
Hmm,. okragle wskazniki w wlasnej obudowie mialy 2103 i 2106(zreszta maja do dzisiaj) jak chodzi o voltomierz, to taki w wlasnej obudowie to miala 2105 na pewno.
Co do wskaznikow strzelek/wskazowek. to wydaje mi sie ze temp i cis, z gory wisza w dol, a voltomierz nie pamietam (ten z 2105)
Pamietaj ze jak chcesz miec cisnienie oleju na wskaznik, to musisz miec "takie cos" baczkiem okreslane w ladzie- w sklepie- czujnik cis na wskaznik! Zreszta temp. tez musisz podpiac pod jakas czujke.
Wskazniki mozesz sobie kupic nowe te z 2103/2106.
  
 
dzieki za info.
A do ilu stopni jest termometr w ładzie?
Bo jeśli do 120 to bedzie wskazywał temp wody, a ten seryjny w szafie wykorzystam do oleju. A wskaźnik ciśnienia oleju mam seryjnie więc nie ma problemu. Ten który posiadam jest tylko dawcą chromowanej ramki i "daszka" - w woltomierzu ją wcieło.
Szkoda tylko że wskazówki będą w odwrotne strony...
Jak zrobie to co zamierzam to bede miał łącznie z seryjnymi:

spidomierz
obrotek
ilosć paliwa
temp wody
temp oleju
ciśn. oleju
wakuometr
woltomierz
wsk. składu mieszanki

znaczy full opcja


-----------------
"Nigdy mnie nie zawiódł, nie zdradził ani raz.
To wspaniała jest maszyna, choć ma już ze 40 lat.
Fiacior mój to jest to, kocham go..."
  
 
Hmm, nie wiem czy mnie nie zrozumiales, czy ja Ciebie!
- otoz - jesli chcesz miec wskaznik na wskazowke-cisnienia oleju - to zwykly czujnik nic tu nie da!!! On daje tylko na zarowke! - do lady zeby miec cisnienie oleju na wskazowke- trzeba miec specjalna czujke na wskazowke! Ja np. oryginalnie mialem tylko na zarowke, i musialem kupic czujke na wskazowke + wskaznik z wskazowka

Oprocz tego - temperatura oleju - do tego jest potrzebny wskaznik z wskazowka i jakas czujka, ktora musisz wstawic do miski.

A wskaznik skladu mieszanki i wakuometr to masz na komputer?
  
 
słuchaj - ja MAM wskaźnik ciśnienia oleju w zestawie wskaźników. Oczywiście wraz z czujnikiem "bańką". W polonezach to był standardt!
Mam też zbędny sam wskaźnik od ładzianki który chętnie bym zamienił na wskaźnik temp. silnika (tez z łady). czujnik temperatury wezme z polaja, a jak okaze sie że ma inna charakterystykę to dokupię oryginalny ładowski. W miskę jakoś go włoze. Pytałem na jakiej wartości jest termometr w ładzie, bo nie wiem do pomiaru czego go wykorzystam. jeśli do 120 to do wody, a oryginalny w szafie (do 130) do oleju, a jesli lada ma do 130 to nic nie bede muisął zamieniać.
Waku - od fiata argenty - zwykły jak w ładach - na rurkę do kolektora ssącego
Wskaźnik składu mieszanki - to zwykły elektroniczny woltomierz na diodach (linijka swietlna) podłaczony do sondy lambda (założonej dodatkowo)

  
 
słuchaj - ja MAM wskaźnik ciśnienia oleju w zestawie wskaźników. Oczywiście wraz z czujnikiem "bańką". W polonezach to był standardt!
Mam też zbędny sam wskaźnik od ładzianki który chętnie bym zamienił na wskaźnik temp. silnika (tez z łady). czujnik temperatury wezme z polaja, a jak okaze sie że ma inna charakterystykę to dokupię oryginalny ładowski. W miskę jakoś go włoze. Pytałem na jakiej wartości jest termometr w ładzie, bo nie wiem do pomiaru czego go wykorzystam. jeśli do 120 to do wody, a oryginalny w szafie (do 130) do oleju, a jesli lada ma do 130 to nic nie bede muisął zamieniać.
Waku - od fiata argenty - zwykły jak w ładach - na rurkę do kolektora ssącego
Wskaźnik składu mieszanki - to zwykły elektroniczny woltomierz na diodach (linijka swietlna) podłaczony do sondy lambda (założonej dodatkowo)

  
 
No to haraszo- czyli ze ja zle zrozumialem!
  
 
ŁAAAAA To do ilu jest okrągły wskaźnik temperatury w ładziance??? Ni mówcie że nei wiecie!
Acha - sprawdzałem dzis w sklepie. ciśnienie i paliwo mają wskazówki w dół. To jest szansa ze temperatura ma tak samo w górę jak woltomierz - takze prosze o potwierdzenie.

-----------------
"Nigdy mnie nie zawiódł, nie zdradził ani raz.
To wspaniała jest maszyna, choć ma już ze 40 lat.
Fiacior mój to jest to, kocham go..."
  
 
o ten chodzi??
  
 
Dzieki! O to chodziło.
A czy w 2107 te wksaźniki co są w rogach zestawu mają wspólną obudowę z resztą szafy czy nie?
Oblukałem Waszą galerię (fajne furki - rozróżniam już 5 od 7 ) - taki woltomierz jak mój jest w 2107 Bo skąd moge mieć ten woltomierz jeśli wskazówka w nim jest "w górę", tarcza i czcionka są podobne

[ wiadomość edytowana przez: OLO dnia 2004-01-06 15:18:21 ]
  
 
Cytat:
2004-01-06 13:06:16, schwepes pisze:
o ten chodzi??




A ja dziś zakupiłem drugi komplet takich wskaźników po 10zł za sztukę