Śmierdzi benzyną

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Po zatankowaniu do pełna (oj dawno już tak nie tankowałem ) wewnątrz samochodu śmierdzi benzyną. Ale to tak śmierdzi jak 150. Zadne wietrzenie nie pomaga.
Poza tym czasem nawet na prawie pustym baku jak doleje jakieś 5 literków to też śmierdzi. Hmmm... czemu
  
 
moze gdzies sie rozchalpuje, moze capi z odpowietrzenia...
a pod maska nie leci np z pompki????

a moze niestety masz bak dziurawy (ponoc sie zdarza...) i zanim troche wyleci na asfalt, wizisz benzyne luzem we wnece...
zdejmij ten plastik i obejrzyj bak z przyleglosciami, w najgorszym razie wyjmij.... Plastik trzyma sie na 2 srubach wzdluz uszczekli klapy (od gory), i u dolu pod wykladzina...
uwazaj na okolice zawiasow przy wyjmowaniu - najpierw "wydobadz" od strony lampy i ciagnij do gory, jednoczesnie odsuwajac w bok - wyjdzie, ale nie na sile, mussisz pokombinowac.... a jakbys przy okazji myl, to ladnie puszcza ludwikiem
  
 
A czy do się dzieje kiedy jeździesz czy też jak stoisz?
  
 
Sprawdź czy wężyk odpowietrzający jest cały może być zmurszały albo się zsunoł i dlatego opary lecą do bagażnika a potem rozchodzą się po całym samochodzie.
  
 
Miałem ten sam problem w Samarze... Musiałem wymienić korek wlewu bo był tak sczelny, że łeb pękał, a on musi przepuszczać trochę powietrza. Szczelność tego goovna powodowała, że wacha lała się przez odpowietrznik.
  
 
Witam
U mnie było podobnie strasznie śmiedziało benzynką, okazało się ze spadł przewód odpowietrzający zbiornik. 5 minut i po sprawie.

Pozdr.
PRYMI
  
 
Cytat:
Sprawdź czy wężyk odpowietrzający jest cały może być zmurszały albo się zsunoł i dlatego opary lecą do bagażnika a potem rozchodzą się po całym samochodzie



Dokładnie tak! W bagażniku daje tak jak bym wlazł do baku!
Rozumiem, że tego wężyka szukać pod tym plastikiem o którym pisał Adasco?
  
 
Tak, pod plastikiem. Jak wężyk jest w porządku to wyjmuj bak. Jedna opaska, dwa przewody i masz go. Mógł się przetrzeć od spodu tam gdzie siedzi w gumie. U mnie jakiś inteligent nasypał tam piasku zamiast tej gumy i od dołu miałem przetarte sitko
Pozdro.