Trwałość silnika 1.6 mpi

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Czołem!
Właśnie kupiłem zadbanego CARO PLUSA z silnikiem 1.6 na wielowtrysku. Ma przejechane na 100% 70 tys. Jaka jest trwałość tych silników zakładając, że będzie eksploatowany dość spokojnie.
Jakie są Wasze doświadczenia?Ile kilosów można nakręcić na silniku rodem z Żerania?
Pozdrawiam i dzięki za odpowiedzi,
SN61
  
 
Silnik silnikowi w przypadku poldków nie równy... czasem zmontowali tak, że po 30000km pierwszy szlif murowany. Ale są znane przypadki, że silnik trzymał się niczym diesel z beczki Jeśli ten silnik ma 70000 i będziesz nim jeździł spokoistycznie to długo Ci posłuży.
  
 
jezeli nie jezdzisz tak jak ja,to silnik ci troche wytrzyma.Moj pierwszy wytrzymał 57tyś.Ale jak ja jezdze,to mozesz zobaczyc na filmiku ze spotu slaskiego.Dodam ,ze ja mam jednopunkt BOSCHa
  
 
WIESZ CO TEN SIELNIK TO PONOC POLSKI JEST ALE JA MAM TEGO POLDKA Z TYM SILNIKIEM I MOWIE ZE COS KOREANCE W NIM GRZEBALI BO TO NIEJEST TYPOWY SIELNIK OD POLDKA (NIEMOWIE O WTRYSKACH )
  
 
Wszystko zależy od tego jak jeździsz - ja ustukałem 180.000 na gaźniku i poza panewkami nic nie robiłem i jeszze całkiem nieźle popyla Ale są tacy co po 50 tyś lali więcej oleju niż paliwa Zależy też jak jeździł poprzedni właściciel
  
 
wlasnie silnik silnikowi nie rownyw poldku z 92r zrobilem190 tys i sie skonczyl,teraz mam 1,6 z 97 na monowtrysku zrobione 250tys(+hak)i nic nie grzebane(wewnatrz)od noje na elfie sporti i jezdzi