|)zI$i4J 11 li5+OP4|)@

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Taki OFF Topic.
Przy dzisiejszym Święcie naszła mnie pewna refleksja ...
Chodzi o nasz polski język pisany.
Może jestem niedzisiejszy, ale nie jestem purystą językowym !!
Niemniej zaczyna mi już "bokiem wychodzić" to co czasem czytam (usiłuję czytać) w necie.
Powoli zaczynam puszczać mimochodem wszystkie błędy ortograficzne, wszystkie tesh zamiast też , jush zamiast już i inne takie jak 3maj sie
Za to ostatnio zetknąłem się z tekstami pisanymi "szyfrem" który Wam zaraz zademonstruję:
Jest to jedno i to samo zdanie pisane tym "szyfrem", ale na różne sposoby. Nie będę tłumaczył, myślę że się domyslicie o co chodzi, tak zresztą jak pewnie wiecie co znaczy tytuł mojego tematu.

35P3R0 T0 mOj $4|/|OC|-|0|). N13 z4MIe||13 9O n@ z4Den iN||y. PoZDr4//I4|/|, An|)rzE1

e$pEr0 to |/|oj $4M0C|-|Od. nI3 z@|/|Ie||Ie" 90 N@ z@DeN i||||y. pOz|)r4//I@M, @|||)rz3I

esP3r0 t0 |/|Oj $4|/|0Cho|). ||Ie za|/|13||iE 90 N4 z4|)3|| IN||Y. p0Zdr4Wi@M, @n|)rZEi

35p3rO +0 |/|0j 5@M0cHo|). ||13 Z4|/|1en1E 90 ||@ za|)3|| 1||||y. p0zdr4WI4M, 4||drz3I

Dobrze. Wystarczy. Można tak zresztą w nieskończoność przetwarzać ten tekst.
Widać z tego, że ileś tam wieków kształtowania naszego języka "wzięło w łeb" skoro można ten sam tekst zapisać używając takiego pisma "klinowego".
Nie jestem w tym co piszę oryginalny i przyznaję że temat pochodzi z portalu Gazeta.pl, ale chciałem się z Wami nim podzielić przy dzisiejszym świątecznym dniu. Może wzbudzę w Was pozytywne przemyślenia ...

Chyba, że jest to sposób na "utajnienie" naszego Forum, a wtedy niepotrzebne będzie ukrywanie niektórych wątków





[ wiadomość edytowana przez: Andrzei dnia 2003-11-11 19:05:11 ]
  
 
Andrzej...

Ja sie zgadza z Toba w 100%....

Tez czasami dostaje szalu jak osoba, ktora ma juz swoje lata ... powiedzmy ze jest po 20 (no mlodszym jeszcze jestem w stanie to wybaczyc) roku zycia .... pisze wlasnie w ten sposob... jush, tesh, itd...

Ja sam nie uzywam poslkich znakow... ą,ć, ń itd ... ale to ze wzgledow na to ze czesto przesiadywalem na nie polskich czatach i moje "znaczki" robily cuda na ich monitorach... poprostu sie do tego przyzwyczailem...

aLe jEsT jEsZcZe jEdEn sPoSoB pIsAnIa wSrOd mLoDyCh "cZaToWiCzOw"... sprobojcie tak popisac chociaz 10 minut... ja jestem pelen podziwu...

Andrzej dobrze gada... NALAC MU WÓDKI !!

  
 
hmm
47f4 T0 mOj $4|/|OC|-|0|). T3Ż N13 z4MIe||13 9O n@ z4Den iN||y. PoZDr4//I4|/|, 74$O|/|Br4
  
 
Ja wlasnie wrocilemze spacerku, nie wzialem samochodu, postanowilem pooddychac swiezym powietrzem. Ide sobie, jest dosc ciemno i widze jakies dzieci ( 12 - 14 lat) i uzywaja takich wulgaryzmow ze ja w ich wieku nie widzialem ze takie slowa istnieja ( a bylo to nie dawno bo mam 18 lat ) . Mleko pod nosem maja a pala papierosy i pija alkohol. Podczas spaceru doszlem do wniosku ze niezle nam pokolenie rosnie.
  
 
Widzę, że Lasombrze się spodobało

Ale ja się napiję z KeyJey`em

Świątecznie i po Staropolsku



Reklama niezamierzona !!
  
 
Mnie tez to denerwuje...

To taki darmowy snobizm...

Z reguły pisują tak dzieciaki, lub stare konie z umysłem dziecka...

Andrzej... Wiesz, że kocham mocne piwo ?


Pozdro Panowie



Marcin
  
 
Zoltar chyba nie zdradzisz naszej Warki STRONG???


[ wiadomość edytowana przez: -JACO- dnia 2003-11-11 20:28:29 ]
  
 
A pil ktos kiedys piwo KAPER, Zoltar ty pewnie tak ale ono chyba tylko w Gdansku jest. Mocne jak cholera... bardzo je lubie
  
 
Cytat:
2003-11-11 20:27:30, -JACO- pisze:
Zoltar chyba nie zdradzisz naszej Warki STRONG???




Nigdy

A Kapra piłem, ale tylko raz .
  
 
No i wiedziałem, że tak będzie jak umieszczę tą reklamę piwa

Teraz już nieważna polszczyzna, tylko PIWO

Ale jak mawiali starożytni Polacy - "To beer, or not to beer ..."
  
 
Zolti... Ty kochasz MOCNE piwo czy mocne piwa ?

hehehe
  
 
Stanowczo piwa...

Najlepsze było, jak mnie dziewczyna chciała upić

Warunek był jeden, Ona 1, ja 2... Niestety dla Niej było to trochę za dużo
  
 
Takie pisanie jest denerwujące, ale jeszcze bardziej przeszkadza mi robienie byków ortograficznych (mam na myśli ilości hurtowe a nie jakiś pojedyńczy błąd). Przecież w wordzie jest opcja sprawdzania pisowni i jak ktoś jest z ortografią na bakier to może w nim pisać teksty i wklejać na forum.

Zauważyłem, że odkąd mam internet w domu zacząłem robić dużo więcej błędów. Właśnie przez takie sytuacje.

Moim zdaniem pisanie slangiem i nie zwracanie uwagi na ortografię świadczy o braku szacunku dla rozmówców (no chyba, że jest to jakieś forum dla ludzi do lat np. 15 ).


P.S. Strong dobrym piwem jest
P.S.2 Mam nadzieję, że wtym poście nie narobiłem za dużo byków
P.S.3 3maj sie Andrzej, mnie tesh to denerwóje
  
 
Marti denerw(uje) się nie kreskuje
  
 
Cytat:
2003-11-11 23:55:27, Zoltar pisze:
Marti denerw(uje) się nie kreskuje


Special for Andrzej
  
 
Cytat:
Special for Andrzej


Special to bardzo dobre piwo
  
 
Cytat:
A pil ktos kiedys piwo KAPER, Zoltar ty pewnie tak ale ono chyba tylko w Gdansku jest. Mocne jak cholera... bardzo je lubie


Kaper - kultowy, dla wielbicieli mocnego uderzenia
Polecam zainteresowanym żywieckiego portera (my favourite)
A tak z dnia na dzień polecam drzewko (Dębowe)
  
 
Caroline polecamy z Zoltarem Warkę STRONG, a Twoje życie stanie się piękniejsze, choć nie wątpie ,że juz jest pięknę

PS. Och ta Caroline - chce mieć Esperaka, lubi dzieci i zna się na piwie
  
 
Cytat:
Caroline polecamy z Zoltarem Warkę STRONG, a Twoje życie stanie się piękniejsze, choć nie wątpie ,że juz jest pięknę

PS. Och ta Caroline - chce mieć Esperaka, lubi dzieci i zna się na piwie


Smak Warki Strong jest mi dobrze znany, ale nie porzucę mojego żywieckiego porterka, jak kochać to aż po grób
  
 
Pozwoliłem sobie nadac Ci status na forum