Kochane oponki do NIVKI

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Jeździłem na orginalnych ruskich ale własnych myśli nie słyszałem bo jeżdżę na długich trasach.Teraz mam MATADORA(R16)-niezłe na suchą nawierzchnię i do jazdy po mieście(na polnych i lęśnych ścieżkach też okazały się niezłe).Na kałużach trochę znosi.Ale ostatnio znowu zamarzyłem o moich starych ruskich-zima idzie a MATADOR tego nie lubi.Może ktoś ma na zbyciu 1 albo 2 z felgami(koniecznie stalowe)-tylko trójmiasto
  
 
ja jeżdzę latem na Barum-ach, a na zime kupilem sobie NOKIE (chyba bieznikowane, ale raczzej u nich), bede na zaspie w sobote, zobaczysz sam,
Michal.
 
 
Na jakich Barumach jezdzisz? Rozumiem, ze na dostawczych - ale w jakim rozmiarze???
  
 
A ja qpiłem 195/80 R15 Michelina. Zimówki 4x4 (podobno ). W każdym zrazie zimowe są (macałem gumę - ach jaka miękka - i wkładałem paznokieć w lamelki ). Używane, ale jeszcze całkiem, calkiem.
Cieszę się, bo nie będę się tak bać jeździć po oblodzonej drodze
 
 
To pisałem ja, niezarejestrowny Mariuszniamniam
 
 
I oczywiscie, jak zwykle zgubiles adres i telefon do firmy w ktorej je kupiles...
  
 
Tym zrazem przygotowałem się na ewentualność boregowych zapytań . Mam gdzieś na półce w Niwce wizytówkę do gościa (ma zakład w Zielonce k. Wawy)
 
 
Cytat:
A ja qpiłem 195/80 R15 Michelina. Zimówki 4x4 (podobno ).


Wiem, wiem.... Mariusznia. I zalozyles nawet detki, ale tylko dwie, czego nadal nie jestem w stanie pojac. Tak mi sie skojarzylo z filmem "Unforgiven" z Clintem Eastwoodem, bo byla tam opowiesc w tym filmie o "Johnnie Dwa Colty". .
Mialbys cos przeciwko, oczywiscie! do momentu zalozenia pozostalych dwoch detek, abym sie zwracal do Ciebie "Mario Dwie Detki" , ale bez urazy, bo sie pozabijamy szpadlami w niedziele. I tak juz boysy po ostatniej imprezie na forum 4x4, malo co, sie nie szlachtuja za wyniki i dyskwalifakcje.

tak tez pomyslalem jeszcze, ze i przeciez na kraweznik mozesz tez wjezdzac tylem, to akurat dwie dodatkowe detki bylyby w sam raz

to ppozdrawiam i do zobaczenia,
p67
 
 
Cytat:
2003-11-14 13:59:32, Anonymous pisze:
ale bez urazy, bo sie pozabijamy szpadlami w niedziele. :lol



Ja tam nie jestem pamiętliwy... gdzieżby tam... jakieś 153 lata i Ci może wybaczę te docinki

Anonimus vel Mariusznia
 
 
Cytat:
Mialbys cos przeciwko, oczywiscie! do momentu zalozenia pozostalych dwoch detek, abym sie zwracal do Ciebie "Mario Dwie Detki" , ale bez urazy, bo sie pozabijamy szpadlami w niedziele. to ppozdrawiam i do zobaczenia,
p67



Witam,
gdybyscie jednak przeprowadzali jakas akcje szpadlami to poprosze koniecznie o zdjecia lub filmik opublikowac ... to moze byc przeboj roku

Damian
  
 
Cytat:
Ja tam nie jestem pamiętliwy... gdzieżby tam... jakieś 153 lata i Ci może wybaczę te docinki


Mario Dwie Detki,

Tak myslalem, ze tak napiszesz. Czyli rozumiem, ze za jakies 100 lat potomkowie "Mario Dwie Detki" nadal beda walczyly z potomkami Przemek67 na szpadle, pewnie wtedy to juz szpadle beda elektroniczno-hydrauliczne . Supier, hihihi. ...

Tu byly zapytania do mnie o Johnny-ego Dwa Colty z filmu "Bez przebaczenia" , i jak to z nim bylo. To na teraz wyjasnie jedynie tym, ktorzy nie pamietaja tego filmu i tej przypowiesci, ze Johnny Dwa Colty wcale nie mial dwoch coltow, ale jedynie jeden. ... . Ale nazywano Go jednak Johnny Dwa Colty.
To dlaczego, to juz napisze innym razem ...
P67
 
 
jak kupiłem NIVE to miała 16 z czterema różnymi oponkami...

i zaszalałem i kupiłem 215/60 R16 GOODYEAR GT4...i sie okazało że felgi stalowe, są za wąskie...

wie ktos może o felgach do nivy? gdzieś 7,5 cala...albo moze chce te opony...albo może jakiś zamiennik...bo te alu do nivy to tylk oCALIFORNIA 2?

moze od samuraja? albo witary pasują???
  
 
od vitary na pewno pasuja sam takie mam
zreszta kilka razy temat był poruszany na forum więc poszukaj w wątkach o oponach ....
  
 
Tak, ale ty je masz na 15" . Ze znalezieniem 16" na te opony moga byc problemy - poszukaj poszerzanych od UAZA. Rozstaw otworow powinien sie zgadzac. Jezeli SVERA chcesz poszalec z oponkami to poszukaj felg 15" - jest na nie znacznie wiekszy wybor opon.
Pozdrawiam
  
 
Felga do Nivy obojetnie czy 16 czy 15 na otwor centrujacy felge w wymiarze 111 mm. Jest to wazne, bo jedynie taki otwor lub wiekszy obejmie Ci uklad hamowania przy "kole". Inaczej musisz wiercic, czyli poszerzyc tenze otwor. Jest to prostsze w przypadku felgi stalowej, ale przy aluminiowej nie wskazane.

Jezeli chodzi o Suzuki, to w Vitarze, Samurai-ju, Jimny i Grand Vitara spotykane sa dwa rodzaje felgi 15 o dwoch roznych wymiarach otworu centrujacego: 100 mm i 111 mm. Dlatego kupujac felge od Suzuki nalezy wczesniej zmierzyc ja suwmiarka.

Honker ma 111 mm. Lubli (jedynie felgi stalowe) cos okolo 111 mm. Mangelsy na wymiar Nivy idealnie.
  
 
Ale problem tyczy raczej dopasowania opon do felgi 16. ... !!! I do tego na oryginalna felge od Nivy, czyli 16? Chyba Goodyear robi cos kolo 205R16 lub 196R16, ale nie jest to opona terenowa. I nie wiem, czy na ta felge wejdzia taka opona.
  
 
Sorry Przemku
Cytat:
2003-12-03 16:38:07, przemek67 pisze:
Felga do Nivy obojetnie czy 16 czy 15 na otwor centrujacy felge w wymiarze 111 mm. Jest to wazne, bo jedynie taki otwor lub wiekszy obejmie Ci uklad hamowania przy "kole". Inaczej musisz wiercic, czyli poszerzyc tenze otwor. Jest to prostsze w przypadku felgi stalowej, ale przy aluminiowej nie wskazane.


Mala ale istotna poprawka, otwor centrujacy nie obejmuje zacisku hamulcowego . Problemem jest wymiar wewnetrzny felgi, i jezeli felga nie obejmie zacisku to nic sie nie da zrobic. Zas powiekszenie otwory centralnego nie jest problemem w stalowkach, w alusach tez nie tylko drozsze jest.

Cytat:
Honker ma 111 mm. Lubli (jedynie felgi stalowe) cos okolo 111 mm. Mangelsy na wymiar Nivy idealnie.


Mangelsy niestety nie sa idealne na wymiar do Nivy, maja wiekszy otwor centralny niz oryginaly, co powoduje wieksze obciazenia na szpilkach mocujacych. nie jest to akurat duzy problem bo urwane szpilki szybko sie wymienia, o ile nie odpadna wszystkie naraz :d.

Damian
  
 
Damianie, ale czy oprocz UAZA+ sa jakies inne zamienniki 16" do Nivy? Bo Lublin to tez chyba 15" - ulubiony klubowicz Przemka z LKP na takich jezdzi ...
  
 
Cytat:
2003-12-03 20:28:06, boreg pisze:
Damianie, ale czy oprocz UAZA+ sa jakies inne zamienniki 16" do Nivy? Bo Lublin to tez chyba 15" - ulubiony klubowicz Przemka z LKP na takich jezdzi ...


Felgi 15 od Lublina sa najlepszym tanim zamiennikiem, tylko trzeba wlasnie rozwiercac otwor centralny (25zl/szt w Katowicach).
Lublin jezdzi tez na 16 .

Damian
  
 
Cytat:
Problemem jest wymiar wewnetrzny felgi, i jezeli felga nie obejmie zacisku to nic sie nie da zrobic.

wymienione przeze mnie felgi maja ET, ktore wpasuje sie do Nivy oraz jej zaciskow hamulcowych oraz je "obejma". Innych nie rozwazalbym bym wogole.

Cytat:
maja wiekszy otwor centralny niz oryginaly, co powoduje wieksze obciazenia na szpilkach mocujacych.

maja otwor centrujacy identyczny z oryginalnym, ale zapominasz o tej "wklejce" bulwarowej ozdobnej na/w otworze/, ktorej nie masz ani Ty ani ja. Dlatego felga trzyma sie na szpilkach, a przeciazenia nie sa przenoszone na "wklejke" i szpilki w naszym wypadku. A jedynie na szpilki. Nie mowie o idealnosci felg mangelsa, mowie jedynie o dopasowaniu wymiary wewnetrznego czyli ET do Nivy. Inaczej felga z innym ET niz 45 bedzie wystawala poza blotniki na zewnatrz, a to juz jest problem w terenie.