Ile oleju bierze 2107 - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
poradziłem sie znajomego mechanika i po zimie zmieniam olej na mineralny dopiero po zimie bo mam jeszcze 6L "zapasowego" półsyntetyka"

adasco miałeś racje : półsyntetyk czysci mi silnik to stary juz samochod i syntetyków sie nie wlewa do nich
ja myslałem ze jezeli zmieni sie olej z "gorszego" na "lepszy" to na odwrót juz nie można mam nadzieje tylko ze mineralnego mi juz tyle ladna nie bedzie brała.....

p.s. LADA wporzo car - 700km i tylko liźnie oleju 1L

pozdrawiam

  
 
a u mnie po remoncie glowicy i wymianie uszczelniaczy przez 1000 km nic nie ubylo, cuda sie dzieja.
  
 
Natomiast w mojej Łajdawie musze dolać ze 3 litry miedzy wymianami.
Leje Lotos półsyntetyk 10w40
Samochód ma 80000 tys

Po przeanalizowaniu waszych wypowiedzi może i ja przejde na mineralny.To może mi zmaleje bo już sie zastanawiałem nad uszczelniaczami.
  
 
a u mnie dalej nic nie ubylo
  
 
no moja raz zuzyla nie-wiem-ile-ale-duzo-strasznie, bo czyscilem miche olejowa i ....zapomnialem jej zalozyc przed nalaniem oleju.
usprawiedliwieniem jest fakt, ze czesto robile4m przerwy na "napoje regeneracyjne" - i troche oleju poszlo w glebe
  
 
Hmm szkoda ze tak puzno perzeczytalem posty bo kupilem 5 litrow pulsyntetycznego oleju a z tego co czytalem to mineralny coz moze sie uda wymienic .Ile wlac litrow jak bede olej wymienial ???
  
 
3.75 litra oleju
  
 
Witam!!
"leje ostro" półsyntetyk (lotos srebrny)... Ale to dygresja. poprzedni wlasciciel mojego autka uprzedzal ze dosc czesto musze sprawdzac stan oleju, bo gdzies ucieka i rzeczywiscie do wymiany uszczelniaczy "trza było" dolewac ale teraz nie pamietam kkiedy ostatni raz uzupelnialem... a siapi sie spod glowicy i klawiaturki co nieco (chyba wlasnie ten nieszczesny mechaniker ktory mi uszczelniacze wymienial cos spier.. bo wczesniej bylo sucho) a!! te uszczelniacze byly robione 17.06.2003)))))))
  
 
A!! zapomnialem... zdecydowanie mineralny?...