Niva forever. ... i w teren!

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
A co tu tak smutno?
Stypa jakas czy co? Panowie? Sezon jest. ..., bloto i te sprawy . Odejdzcie od ekranu komputera i w teren! => W teren ...
A co sie tutaj wogole dzieje, bo jak patrze na ten katalog Niva, to "maluczko", albo mam takie wrazenie. Boreg? Do dziela, organizuj cos! Bloto sie rusza i teskni za nami.

Mariusznia? Zarzuc luk i cieciwe. I w teren! I bez obrazy za 4x4, hihihihi, paraluczniku nurkujacy

Jest tak, co moze i Was zainteresuje, to napisze. Dwie wiadomosci: jedna zla a druga dobra.
Jest zlot 4x4 organizowany pod koniec listopada, ale cos mi wychodzi, ze to dla pedalow albo najbardziej "aktywnych postowo i mail-owo" uczestnikow forum, zdania sa podzielone jak na razie, ale nie sadze, abym sie mylil.
Druga i to ta dobra: jest organizowany zlot i jazda w terenie i tez pod koniec listopada w tym samym terminie, czyli 29-30 listopada przez Darka od Gaz-a z Piotrkowa. A przyjada na ta impreze ludzie z roznych marek aut.

Ja jade do Darka, niektorzy to wiedza o Kim mowie. To jak chcecie to piszcie, czy pojedziecie.

to pozdrawiam,
tirfor w lapke, lina wokol biodra a pilot niech za.....dala

Przemek67
 
 
jade do Darka bynajmiej takie mam plany ....
zlot strony raczej odpada ... zbyt duża kasa .... zreszta z Wami chce się zobaczyć bedzie Damian wiec może jakas górka i drzewko .... e za blisko od wawy ... nie będzie frajdy z jazdy na smyczy
  
 
Cytat:
jade do Darka bynajmiej takie mam plany ....

to dobrze, bo juz mu dzisiaj napisalem, ze przyjedziesz . Hihihihi. Damian tez bedzie
Cytat:
nie będzie frajdy z jazdy na smyczy


"Grubasie"? Nie chwal jazdy przed jej rozpoczeciem ... . Ale mam dzisiaj humorek, jedynie pozazdroscic . Super.

To co? Tirfora w lapke, lina wokol biodra albo na szyjke , a pilot niech .... za... dala? Do piatku zatem!

przemek67
 
 
Cytat:
2003-11-13 17:34:23, Anonymous pisze:
Boreg? Do dziela, organizuj cos! Bloto sie rusza i teskni za nami.
Przemek67


Stypa q..a mac, bo nadal nie mam sprawnej Nivki .
Wiec nawet pisac mi sie nie chce....
Pozdrawiam
  
 
Grubasie ??? cieniutki się znalazł ale niech Ci będzie
Dzięki za zgłoszenie

Borgu coś znów popsuł ?? Tobie trzeba zabrać nive ....
  
 
Cytat:
cieniutki się znalazł ale niech Ci będzie

To juz dzihad teraz bedzie odnosnie grubosci. ...
Cytat:
Tobie trzeba zabrać nive ....

i zabronic podnoszenia stad az i do nieba oraz przestworza ...
p67
 
 
Witam,
jade jade jade jade na zywo wysluchac opowiesci .
A jutro sprobuje skrzyknac jeszcze jakas ekipe zeby nie przezywac samotnie stresow dijazdy po czarnym w sniegu po pas na MTkach

Gruby
Damian
  
 
Eh ... tez sie za Wami stesknilem. Ale nie mowcie o tym nikomu ... , a jak powiecie, to i tak sie nie przyznam .
To widze, ze "Niva Dream Team Off Road" w komplecie sie stawi, czyli same grubasy, oczywiscie nie liczac mnie. Jeszcze Andrzej z Ilona pozostali, ale to juz w rekach i kompie Damiana !!!
My z Kacprem jutro sie spotykamy, musze mu oddac te jego boczne bagazniki, co mialy mnie ratowac na trawersach. I poratowaly .

To tyle i powiem, ze zycze Wam takich trawersow z kobieta i wykrzyzow na Offie, ktorych ja doswiadczylem ostatnio ... . Odnosnie wykrzyzow z kobieta, to nie tylko na off-ie ... .
Hihihihi. ...

pozdrawiam juz bez tirforow i innych sprzetow,
p67
 
 
Cytat:
2003-11-13 18:37:28, kacper97_Warszawa pisze:
Borgu cos´ znów popsu? ?? Tobie trzeba zabrac´ nive ....


Q..a mac, caly czas to samo. Ale juz zostalo niewiele mozliwosci do sprawdzenia . Mam nadzieje, ze wreszcie pojezdze prosto...
  
 
Cytat:
Mam nadzieje, ze wreszcie pojezdze prosto...

Ups... to naprawde niedobrze. Caly czas masz te problemy przy hamowaniu?
 
 
Nie, to juz za mna. Ale po zalozeniu nowego wahacza (facet poprzednio zalozyl skrzywiony i tuleje poscinaly sie blyskawicznie) i zrobieniu zbieznosci zaczelo mnie sciagac w prawo. Zeby bylo smieszniej przy cofaniu sciaga w ... ...lewo! Dzis pomierzylem przod i albo facet sp...il geometrie, albo jest krzywo przymocowana cala belka przedniego zawieszenia - trudne do wykonania aczkolwiek mozliwe. Dalem wiec dzis Lade na pomiar calej geometrii przodu - bo luzow i skrzywien juz nigdzie nie ma.
Co dalej napisze wieczorem.
  
 
Cytat:
Co dalej napisze wieczorem.


Panie Profesorze Borciuchu? Pare wieczorow juz minelo ... W terenie to Ci geometria niepotrzebna, sam tak mowiles . A mnie kladlo na obie strony przez: ponad 2x600 km (dwa wyjazdy na Jure), raz 900 km do Zakopanego i z powrotem, i ostatni raz do Katowic-Szopienic 300 km, gdzie koncu zajeto sie moim ukladem zawieszenia na powaznie . Nie liczac przebiezek asfaltowych w okolicach Wawy, a bylo tego troche. Nic to, musisz pojechac do Szopienic do Damiana na kuracje zdrowotna zawieszenia, a swiat terenu i asfaltu znowu Ci sie wyda przyjazny.

To pozdrawiam "kinetycznie" ,
p67
 
 
Cytat:
2003-11-17 14:46:35, Anonymous pisze:
Panie Profesorze Borciuchu? Pare wieczorow juz minelo ... W terenie to Ci geometria niepotrzebna, sam tak mowiles .

p67



No wlasnie, zaczalem sam zglebiac tajniki zawieszenia - chyba nie mam innego wyjscia - teraz przerabiam tylne... . Na razie wymiernych efektow brak, powymienialem drazki, teraz czas na wyprostowanie samochodu...
... mam nadzieje, ze zblizam sie do konca...
  
 
Cytat:
2003-11-17 15:44:43, boreg pisze:
Na razie wymiernych efektow brak, powymienialem drazki, teraz czas na wyprostowanie samochodu...
... mam nadzieje, ze zblizam sie do konca...


Witam,
nie pisz ze masz nadzieje ze to juz koniec, bo podrzuce ci kilka pomyslow na wzmocnienie zawieszenia i jak Cie znam zaczniesz nastepne eksperymenty. Zreszta i tak jak tylko skonczysz to co robisz teraz, nie wytrzymasz i zaczniesz cos nowego .

W tylnym zawieszeniu wydluzasz drazek P. czy przerabiasz mocowania amortyzatorow? A moze cos zupelnie innego?

Pozdrawiam
Wiecznego Eksperymentatora

Damian
uwazny obserwator

  
 
No i jak terenowe plany kochane Niviaste grubasy .
Trzeba by jakis wypad po wertepach zapodac, zeby troche sadelka wytrzasc na dziurkach, a i moze praca lapkami przy liftach dobrze by zrobila. Co prawda jak Was znam to od razu stracone kalorie szybko beda uzupelnione z naddatkiem napojami i pieczystym z grila, ale chyba warto ?

Damian
  
 
Cytat:
2003-11-17 19:14:27, Damian21214 pisze:
Witam,
nie pisz ze masz nadzieje ze to juz koniec, bo podrzuce ci kilka pomyslow na wzmocnienie zawieszenia i jak Cie znam zaczniesz nastepne eksperymenty. Zreszta i tak jak tylko skonczysz to co robisz teraz, nie wytrzymasz i zaczniesz cos nowego .

W tylnym zawieszeniu wydluzasz drazek P. czy przerabiasz mocowania amortyzatorow? A moze cos zupelnie innego?



Naczytalem sie twoich tekstow na temat drazka P. i doszedlem do wniosku, ze skoro siadla mi jedna sprezyna z tylu to tylne zawieszenie nie moze normalnie pracowac. Wiec jutro wyprostuje tyl i zobacze co z tego wyjdzie...
Myslisz, ze moze to byc powodem sciagania?
Pozdrawiam
Kiedys pisales cos nt. regulowanego drazka P. - czy moze wiesz gdzie mozna cos takiego kupic?
  
 
Cytat:
No wlasnie, zaczalem sam zglebiac tajniki zawieszenia - chyba nie mam innego wyjscia - teraz przerabiam tylne... .


Ups ... to niedobrze mi wyglada, jezeli mam byc szczery. Jezeli drazek P., to drazek Panharda, to moze bys zostawil go w spokoju, co?
Cytat:
Wiec jutro wyprostuje tyl i zobacze co z tego wyjdzie...

Profesor Borciuch idzie juz na calosc i w ciemnosc ... . Czarno to widze. I ciemno .... . Ale powiem Wam, ze po ostatniej imprezie, to jednak wolalbym osobiscie, aby Niva wyzej stala. Ze nie wspomne juz o oponach i roznicy w ich wysokosci do 20 cm. .
Cytat:
Trzeba by jakis wypad po wertepach zapodac, zeby troche sadelka wytrzasc na dziurkach, a i moze praca lapkami przy liftach dobrze by zrobila.

Spoko, spoko. ... na 29 listopada sie szykowac i sprzecicho.

to pozdrawiam,
p67

PS. A "Mario Dwie Detki" to tez bedziesz chcial zauczestniczyc?
 
 
Cytat:
2003-11-18 13:56:28, Anonymous pisze:
Profesor Borciuch idzie juz na calosc i w ciemnosc ... . Czarno to widze. I ciemno ....

to pozdrawiam,
p67



Teraz nie mam wyjscia . Dopoki nie zrobie Nivki, przejechanie 100 km po asfalcie to wyczyn. Nie wspomne o zjazach na ktorych Nivka ma tendencje do zrolowania sie . A wreszcie chcialbym z wami gdzies pojechac...
Ale nie trace nadziei
  
 
Cytat:
Teraz nie mam wyjscia . Dopoki nie zrobie Nivki, przejechanie 100 km po asfalcie to wyczyn.

To malo optymistycznie brzmi.
Borgu? Nie poddawaj sie, Nivy za Toba. Brodka i czolko w gore! Oddech gleboki w piersiach i bedzie dobrze. Jak by co, to dzwon od razu, a nie pisz, to Wawa Ci pomoze. I Kacper jest i ja, jakies nowe kontakty i cos sie wymysli. Uszka do gory!

Cytat:
A wreszcie chcialbym z wami gdzies pojechac...
Ale nie trace nadziei

My tez liczymy na to, ze pojedziemy razem w koncu ponownie.

pozdrawiam,
przemek67
 
 
Borgu?

Tak jeszcze pomyslalem na "szybko", co teraz napisze. Ja bym zadzwonil od razu do Damiana, Bo wiesz jakie sa przekazy mail-owe. Ty odczytujesz, ale nie jestes pewny etc. ... i kalkujesz na sto sposobow...
Zadzwon, powiedz jaka sprawa i problem, to Damian nawet jak nie obejrzy auta z kanalu czy tez jego Tata, to napewno moga cos Ci zasugerowac dobrego. a tak to bedziesz eksperymentowal i eksperymentowal w nieskonczonosc i nie pojedziesz na 29 listopada ... .
Wiem, ze od strony technicznej w temacie "teren" jestes "debesciak" z nas, ale zadzwon . ...

p67