Niva forever. ... i w teren! - Strona 3

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
A duzo trzeba sie natrudzic, aby skrzywic most? Mam wrazenie, ze kola nie sa rownolegle. Ale bede mogl pomierzyc dopiero w piatek, jak wyrownam sprezyny. Dla utrudnienia jak cofam to sciaga w lewo. Czy skrzywiony most moze byc tego przyczyna?
  
 
A duzo trzeba sie natrudzic, aby skrzywic most? Mam wrazenie, ze kola nie sa rownolegle. Ale bede mogl pomierzyc dopiero w piatek, jak wyrownam sprezyny. Dla utrudnienia jak cofam to sciaga w lewo. Czy skrzywiony most moze byc tego przyczyna?
  
 
Cytat:
2003-11-19 18:47:33, boreg pisze:
A duzo trzeba sie natrudzic, aby skrzywic most?


Hmmm... znajac Cie i Twoje proby terenowe, to dochodze do wniosku ze nie trzeba sie natrudzic

A powaznie to przypomnialo mi sie ze mozesz sprawdzic domowym sposobem rownoleglosc kol (a nie zdazylem ci tego powiedziec telefonicznie), o ile masz w miare proste felgi, to spreparuj sobie jakis przymiar (najlepiej dwie rurki jedna w druga i cos do zablokowania ich) i przenies odleglosc przodu felg (od wew. strony ) na tyl i juz masz zgrubny obraz rownoleglosci. Taki przyrzad (troche bardziej rozbudowany) jest to teraz uzywany w wielu warsztatach, i czesto w dobrych serwisach samochodow ciezarowych (spurmas).

Damian
  
 
Po pobieznych pomiarach wychodzi na to, ze nic tam nie trzyma wymiaru . Ale z drugiej strony to chyba i lepiej - mysle jednak, ze obudowa jest prosta - trzeba sprawdzic i koniecznie wzmocnic mocowania drazkow i poogladac osie i lozyska... ...mam nadzieje, ze przezyje Piotrkow i sprawdzimy to u ciebie, bo juz nie chce mi sie samemu kombinowac - bez profesjonalnego sprawdzenia nie dojdzie sie przyczyny.
  
 
Cytat:
2003-11-24 11:57:26, boreg pisze:
Po pobieznych pomiarach wychodzi na to, ze nic tam nie trzyma wymiaru . Ale z drugiej strony to chyba i lepiej - mysle jednak, ze obudowa jest prosta - trzeba sprawdzic i koniecznie wzmocnic mocowania drazkow i poogladac osie i lozyska... ...mam nadzieje, ze przezyje Piotrkow i sprawdzimy to u ciebie, bo juz nie chce mi sie samemu kombinowac - bez profesjonalnego sprawdzenia nie dojdzie sie przyczyny.



Zaczynasz mnie straszyc .
Obudowa dobrze zeby byla prosta, bo prostowanie raczej nie wchodzi w gre, a napewno nie byloby to oplacalne. Moze w Piotrkowie juz sie cos wyjasni, moze cos odpadnie samo .
To byl oczywiscie zart, i juz go odpukalem w niemalowane....

Damian
  
 
Cytat:
2003-11-24 19:22:14, Damian21214 pisze:
Zaczynasz mnie straszyc .
Obudowa dobrze zeby byla prosta, bo prostowanie raczej nie wchodzi w gre, a napewno nie byloby to oplacalne. Moze w Piotrkowie juz sie cos wyjasni, moze cos odpadnie samo .
To byl oczywiscie zart, i juz go odpukalem w niemalowane....

Damian


A bedziesz laweta? .
Ale powaznie - kola ustawione sa tak /- w pionie i /-/ w poziomie. Czy jest zachowana rownoleglosc, bez dokladniejszych pomiarow nie jestem w stanie stwierdzic. Na razie wiec moge jezdzic wylacznie lajtowo (poniewaz ten stan trwa od konca sierpnia, powoli mam go dosyc), wiec mam nadzieje, ze w Piotrkowie beda objazdy . Na szczescie orurowanie mam solidne...
Co do po Piotrkowa: kroi mi sie jednak, ze zostawie w twoim warsztacie samochod i w poniedzialek rano pociagiem bede wracal do Warszawy. Bedziesz mial wiec duzo czasu na reanimacje sztrucla . I jezeli sie powiedzie, to w nastepny piatek bym po niego przyjechal. Sugeruje wiec maly wypadzik w waszych okolicach w nastepny weekend. Jura, albo w kierunku gor, chyba ze pokazecie mi slynne slaskie haldy ? Co o tym myslicie?
Pozdrawiam
  
 
/-/ ustawienie w poziomie troche mnie pocieszylo, duzo gorzej byloby gdyby bylo |-/ albo /- i miejmy nadzieje ze takie nie bedzie...
Natomiast to /-/ w pionie troche mnie martwi, ale tez nie wskazuje na zgiecie obudowy. zmierzymy zobaczymy, a czasu jak widze bedzie duzo.
Haldy no problem, jestem tam w kazdy weekend co zreszta widac w niektorych miejscach . O gorach, Beskidach mozna pomyslec, nawet mam juz nawiazany kontakt coby mozna pojezdzic w okolicach Szczyrku bez obawy interwencji Zielonych, ktory to kontakt chcialem wykorzystac na wiosne na jakas imprezke, bo teraz snieg juz lezy. Jura to specjalnosc Andrzeja .

Damian
  
 
Cytat:
2003-11-24 20:17:04, Damian21214 pisze:
O gorach, Beskidach mozna pomyslec, nawet mam juz nawiazany kontakt coby mozna pojezdzic w okolicach Szczyrku bez obawy interwencji Zielonych, ktory to kontakt chcialem wykorzystac na wiosne na jakas imprezke, bo teraz snieg juz lezy.
Damian


Nie lubisz sniegu? Zobaczymy jaka bedzie pogoda, jak brzydka pojedziemy na haldy, a jak spadnie snieg lub bedzie slonce to w gorki .
Pozdrawiam