Oponki z kolcami - samoróbki

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
ja na zime robie przynajmniej 2 szt, bo mi felg braknie, chyba że znajde jedną 12-stke, to będe miał 4 ry wolne felgi, na które wrzuce przygotowane oponki z blachowkrętami, i będzie szło poszaleć w największe ślizgawice
  
 
A nei łatwiej pobawic sie troche bardziej a miec pewnosc ze wytrzymaja takei kolce wszystko ???
sposób drogi ale sprawdzony.
Kupujemy sruby z okragłymi płaskimi lebkami na klucz 13 najłatwiej.
Do tego nakretek 2*wiecej niz srub i podkładki 2* wiecej niz srub.
W oponie wiercimy dziury wkrecamy sruby a na zewnatrz zostawiamy 2 nakretk ina kontre.
Jak juz to zrobimy cała opone wyscielamy w srodku gumoleum itp i detka dopiero.

koszt powiedzmy ze na moje oko z 200 zł tj 4 stare opony + 4 nowe detki + sruby.
Ale napewno efekt lepszy bedzie i wytrzymalszy !!!!!
i pozatym mój sposób jest juz testowany ....
  
 
w tamtym roku widziałem w akcji koła na blachowkrętach, za bardzo ich nie widac z zewnątrz, a działają rewelacyjnie, maluchy sie trzymaly jak powinny sie trzymac nawet na samym lodzie.
Nie wiem jeszcze ile mnie wykosztuje 1000 blachowkrętów, licząc około 200-250 szt na koło, porem gumoleum, butaprem, i do wulkanizatora żeby mi to na felge nałożył
  
 
a przy okazji pytanie do ROOK-a, pracujesz w obi to zerknij na ceny blachowkrętów, jak sie kształtują ceny, co do ilości sztuk i rozmiarów.
THX
  
 
widziałem u kumpla dziś w garazu paczuszke blachowkrętów, 1000 szt, tylko nie było ceny a on nie wie ile mogło to kosztować, ale drogie nie powinno być
  
 
blachowkrety nie sa drogie sam mysle nad zrobieniem takich oponek mam dwie stare i moze bym cos zmajstrowal jak zrobisz daj opis pozdro
  
 
ja już nawierciłem opony,bylem w OBI wczoraj...jeden wkręt(cena za sztuke) 0,09zł....na 400 wkrętów(2opony) wyszlo 36 zł...ale mysle ze idze gdzieś indziej taniej dostać calą paczkę...
  
 
Cytat:
2003-11-24 08:46:32, _Arti_ pisze:
a przy okazji pytanie do ROOK-a, pracujesz w obi to zerknij na ceny blachowkrętów, jak sie kształtują ceny, co do ilości sztuk i rozmiarów.
THX



Cześć, ja ci mogę tani załatwić, myśle że 2,5 cm spokojnie wystarczą, a paczka takich 1000szt. to coś koło 10-15zł.
Howk
  
 
2,5 cm to za dużo...będzie je wyginać poźniej...jak będą 1,5cm to bedzie wystawać 4-5mm(na łysych gumach),ale jak coś to ja zamawiam paczke 15milimetrowych