Ladna mi sie gotuje!! co robic???

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam dzisiaj podczas I przejazdu proby na rajdzie Ladna zlapala temperature w okolicy czerwonego pola !!!!! i teraz pomimo niezbyt wysokiej temperatury zewnetrznej nadal sie grzeje nadmienie tylko ze mam osobny wlacznik wentylatora i zalaczam go gdy wskazowka jest jeszcze na bialym polu!!! nigdy wczesniej tego nie bylo!!! co robic bo jutro kolejny dzien zmagan a teraz jestem na 2 lub 3 miejscu w klasyfikacji generalnej!! czekam na jakies podpowiedzi bo noc dluga i moge cos pogrzebac!! acha w chlodnicy mam plyn Petrygo a nie jaks tam zwykla wode
  
 
Może masz powietrze w układzie, ale mało plynu? A może termostata daje dupy? Posprawdzaj jak sie grzeja rury od termostatu do chłodnicu - powinny si epowoli nagrzewac - jezeli jest odwrotnie to termostat jest do luftu. A jak sie grzeje to wlacz ogrzewania na maxa, zeby odprowadzic troche ciepła.

TRZYMAM KCIUKI JUTRO ZA CIEBIE!!!!
  
 
Po kolei: plynu jest dosc termostat jest wyciagniety wiec powinno jej sie gorzej lapac temperature robocza zapomnialem napisac ze ona tak sie nagrzewa przy wlaczonym wentylatorze i ogrzewaniu na maxa!!! dziekowa za kciuki!!!
  
 
pewnie to sprawdziłeś ale ... może jednak wentylator nie chodzi ?? pewnie masz to przez przekaźnik ... może dał ciała ???
ja wiem że to proste i banalne ale .....
Nie wiem kiedy wywaliłeś termostat ale to nie był dobry pomysł ... jak wiesz termostat zamyka mały obieg i otwiera duży więc teraz nie bardzo płyn przechodzi przez chłodnice .....
może to to ...

oczywiście powodzenia ...


[ wiadomość edytowana przez: kacper97_Warszawa dnia 2003-11-22 17:52:07 ]
  
 
Wentylator chodzi jest podlaczony bezposrednio pod wlacznik wszystko dziala poprawnie termostat wywalilem na samym poczatku wlasnie po to aby sie tak Ladzianka nie grzala!! sam juz nie wiem co to moze byc a jutro ciag dalszy jazdy cos mi sie nie usmiecha zagotowanie jej na amen !!!
  
 
Sprawdż czy któryś z giętkich przewodów nie jest załamany.Sprawdż czy układ nie jest zapowietrzony-spróbuj to zrobić tak;przód wysoko podnieś do góry i wtedy odkręć korek na chłodnicy.Nic innego mi narazie nie przychodzi do głowy.Oby pomogło,życzę powodzenia!!!!!!
  
 
dzieki za dobre rady!!! sprawdzilem zalamania gietkich przewodow i naszczescie takowych nie znalazlem!!! Jutro w drodze do bazy rajdu bede obserwowal temperature i zobaczymy co sie bedzie dzialo, ale powiem wam ze cos mi nie daje spokoju to ze dzieje sie to na plynie petrygo a jak wczesniej uklad byl zalany woda problem taki nie wystepowal czy ktos z was widzi zwiazek jednego z drugim??? bo ja juz sam nie wiem co myslec
  
 
Kornat, wiadomo że woda lepiej chłodzi niż wszelkie płyny. Przecież gdyby nie to to nikt by na lato nie wymieniał płynu na wodę - a tak robi wielu. Ale nie sądzę żeby to robiło aż taką różnicę - przyczyna musi leżeć gdzie indziej.
Pozdrawiam
Andrzej
  
 
A kiedy to wymieniałeś???tą wodę na Petrygo???
Mozliwe,ze po zmainie płynu własnie gdzięś się w kanalikach przytkalo jesli miałeś wczesniej wodę w ukłądzie. Ja miałem taki przypadek w samarze - była na jakimś płynie jak ja kupiłem , ale podczas pierwszego przegladu zmieniłem na płyn BP . No i zaczęły sie problemy. Fura osadu zatkała mi trochę chłodnice i zaczeła sie grzać.Po ponownym płukaniu układu , zaczeło się lac z chłodnicy i musiałe z kolei uszczelniać. Ale Kornat- to może byc problem z wymiana płynu i zatkaniem się kanalow.
Paweł
W ażdym razie - trzymamy kciuki za Ciebie
  
 
Hej, a nie poleciala Ci pompa wodna (wirnik na osce) ? Pasek klinowy naciagniety dobrze ? Kurde, wiem, ze to na szybko...
Zaslepiles otwor z glowicy do termostatu, czy masz tylko trojnik wstawiony ?
Ja bym go zaslepil, bo maly obieg zawsze ma mniejsze opory niz przez chlodnice i bedzie sie grzac
Pozdro i powodzenia.
  
 
JA bym powiedzial ze to pasek, skoro stalo sie nagle- pewnie jest zle naciagniety, albo sie slizga! Albo posypala sie pompa, skoro wczesniej bylo ok! Cos sie moglo jeszcze przytkac...