Pali się rezerwa :(

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco


Ile Esperak jest w stanie jeszcze przejechać kilometrów od momentu zapalenia się rezerwy?
  
 
Gdzies przeczytalem, ze rezerwa to 7,5l, wiec po miescie przedzial (50-70) a poza nim okolo 100km
Poprawcie mnie jesli sie myle
Robert
  
 
Na pewno twoje dane nie beda sie zgadzaly w przypadku mojego esperala, ktory ostatnio spalil mi 12l. benzyny!!!
Naprawde trudno bylo mi w to uwierzyc, a na 100% nie pomylilem sie w obliczeniach
  
 
rezerwa może mieć mniej niż 7,5 litra szczególnie w starszych autach gdy osad i zanieszyszczenia osiadają w smoku paliwa i zmniejszają dostęp do resztek paliwa...głownie gazownicy powinni na to uważać.
Przy mojej jeździe 12 litró po mieście to normalka, czasem dobijam pod 13 jak zaliczę kilka wyścigów..
  
 
ja na rezerwie przejechalem max 47 km po czym musialem isc kilometr na stacje.
  
 
tak tak 50 km to jest nie pisana odległość jaką powinien przejechać samochód na rezerwie, no chyba że czujnik się zepsół
  
 
we wczesniejszym poscie zle odebralem wiadomosc Krzyska dlatego go skasowalem
[ wiadomość edytowana przez: elita dnia 2002-10-10 15:25:50 ]

[ wiadomość edytowana przez: elita dnia 2002-10-10 15:27:13 ]
  
 
okej, okej, rozumiem ze sprawa sie wyjasnila.... Tylko Wiktor prosze nie bluzgaj....



[ wiadomość edytowana przez: Krawat dnia 2002-10-10 20:45:35 ]
  
 
Loozik...
A nie szkoda tak meczyc pompy paliwa?
Dzis widzialem kierowce malucha dolewajacego do baku petrol z 1,5l butelki, a ja myslalem, ze te czasy sa juz za nami!
  
 
u mnie wystarcza na około 90 km. Najlepiej sprawdź - zatankuj w momencie zapalania się rezerwy - wtedy będziesz wiedział ile masz jeszcze litrów w baku.

SAHEL
 
 
Ha - chyba z ta rezerwa sie nie dogadaliscie. Wyglada na to, ze co auto to inaczej wskazuje. Te wskazniki chyba sa do niczego.
U mnie jak zatankuje pod korek to wskaznik pokazuje 85%, zreszta w gazie mam podobnie...
Robert