Niva idzie co kupic w zamian za 40 tys

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
no i sie stało...dostalismy możliwośc z pomoca Lasów Państwowych zakupu terenówki od dealera..i moze to byc uzywka...
pytanie co by było oki...

słyszałem ze jakaś firma sprowadza z Kanady Nivy (te exportówki) z różnymi silnikami VM czy PSA...lub benzyna z wtryskiem BOSCH... myślicie że warto taka kupic? a może poszukac jamnika 5 drzwiowego...chociaż na zywca takiej nie widziałem...

więc przy okazji...do sprzedania...

ŁADA NIVA 1993 rok...przed 2 miechami lakierowana na zielono z remontem blachy...silnik z elektronicznym ssaniem....(cała instalacja wtryskowa z komputerem jest pod siedzeniem...ale ktoś odłączył - byłem z nią u elektryka i powiedział ze ktoś zamontowal gaźnik i odłączyl całą aparaturę) no i jest na tablicy CHECK INGINE..więc wtrysk byl fabryka...

odnowione fele 16...na czarno...wszystko sprawne..napędy oki...
po zmianach olejów w silniku i przekłądniach i innych gdzie trzeba...
zalany nowym plynem do chłodnicy...
dużo niklu...
tylna rączka z zamkiem do wymiany...oraz te opony...ma tez hak..

pytanie ile taka warta??? bo sie nie orientuję...

pozdrawiam...
już stęskniony
eif
  
 
Moim zdaniem jezeli do 40tys, to nie warto kombinowac tylko kupic nowke 21214-40, jest na wtrysku wielopunktowym Boscha, silnik ma hydrayliczne popychacze, hydrauliczny napinacz lancucha.
Turbo dieselek PSA ma mniejsza moc, ciezko wkreca sie na obroty (a wtedy dopiero da sie nim jezdzic). Przedluzona Nivka gorzej z kolei sprawuje sie w terenie, duzo latwiej wiesza sie na progach.
Dodatkowo przez rok co ma sie spier....ic to sie spie....li, serwis ponaprawia, powymienia na gwarancji i pozniej dlugo jest spokoj .

Damian

P.S. to tylko moje zdanie
  
 
podobno w Bydgoszczy te kanadyjskie nivy sprzedają...
  
 
"Kanadyjskie" to znaczy jaki model? Czym roznia sie od 21214 eksportowych ktore sprowadzane sa do Polski? Jak wygladaja realnie warunki gwarancyjne?

Damian
  
 
w ogłoszeniu (LAS POLSKI i brać łowiecka)
pisze tak:

Nowa Łada Niva...z obrazka widac że to chyba ta California 2
-wtrysk Bosch
-benzyna, LPG, diesel

(dostepna wersja kanadyjska -import)
-raty Leasing

Bydgoszcz...52) 372 16 60

dlatego pytam czy ktoś coś wie...i czy miał z taką kontakt...

bo ja pierwsze słysze że kanadyjska...może faktycznie to te california 2 z alusami...i zą naklejka na boku...
  
 
Posluchaj Damiana - dowiedz sie przede wszystkim o warunki gwarancji i serwisu - jak kupisz nowke Nive to pierwszy rok powaznie ja zweryfikuje. Jak go przetrzyma i pousuwasz niedorobki na gwarancji to potem jeszcze dlugo pojezdzi. Ale serwisow znajacych sie na Nivach i majacych aparature do diagnostyki wtryskow jest jak na lekarstwo .
Pozdrawiam
  
 
no własnie mam problem...i mnie to zastanawia...fakt ze nowe to nowe...ale wiadomo że zaraz jakiej pierdoły sie zaczną psuć...
choć TAVRII to jej jeszcze daleko...