Ile kucyków ma silnik 1,5T ??

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Czy ktoś z Was wie ile km ma silnik 1,5T montowany w Scoupe ??
W jakich latach były montowane te silniki??

Na mobile.de można Scoupe z takim silnikiem „wyhaczyć” już za ok. 500 Euro.
Nawet gdyby koszt zmiany silnika zamkną się w cenie ok. 2 kzł to i tak to będzie taniej niż sprzedawać Accenta, brać kreskę i szukać jakiego Coupe ?

Co przy zmianie silnika oprócz komputera trzeba jeszcze zrobić ?
aha a ile KM ma silnik 1,6 ?? (takie też były w Scoupe}
  
 
O ile dobrze sie orientuje 115KM.Mialem kiedys okazje dokladnie oblukac takiego scoupe i posluchac motora i musze przyznac ze calkiem ladnie sie wkrecaJesli chcesz dowiedziec sie wiecej to w topicu swap sa podane szczegolowe dane i osiagi scoupe z tym motorkiem
  
 
Intruz dobrze mówi Scoupe Turbo ma 115 KM.
A co do w jakich latach to hmm.....
W katalogu z 1994 roku napisano że "od niedawna jest oferowany Turbo" więc jakieś odniesienie masz.
A co do silnika 1,6 to się z takim nie spotkałem
  
 
dobrz koledzy prawią

ale oprócz silniczka najprawdopodobniej do wymiany idą: hamulce, sprzęgło, skrzynia biegów; przeguby i pewnie jeszcze kilka innych pierdułek dlatego ja się juz pół roku na swapem zastanawiam
  
 
Kudłaty czy ten scoupe to za 500euro był cały czy tylko silnik?
  
 
Cytat:
2003-11-24 22:56:24, Tomi_Li pisze:

W katalogu z 1994 roku napisano że "od niedawna jest oferowany Turbo" więc jakieś odniesienie masz.
A co do silnika 1,6 to się z takim nie spotkałem



Myślałem że będzie miał ze 130 km ( ale te 115 to i tak lepiej od moich lekko "zdechlawych"
90 KM w accencie.
Na mobile.de widziałem 1,5T w roczniku 94/95 ale na www.gieldasamochodowa.com był 93 stąd moje pytanie.
A co do silnika 1,6 to miałem takiego kupić rocznik 95 wersja USA (automat) ale gość nie chciał opuścić ceny .. no i ten automat.... więc (narazie) mam accenta



Gracjan za 500 Euro chodzą raczej lekko uszkodzone, najczęściej z silnikiem 1,5.
Można poszukac takiego od właściciela tylko ze trzeba długo szukać i szybko się decydować a tedy bedzie taniej niz w komisie.
Całego auta się nie opłaca sprowadzać, cło+akcyza są zbyt wysokie
ale silnik+osprzęt to już tak

Na mobile widziałem Scoupe za ok 1 kEuro a za 2,5 KEuro kupisz 95 fuul wypas z silnikiem 1,5 T

ehhh gdyby nie to cło i akcyza ...................



[ wiadomość edytowana przez: kudlaty dnia 2003-11-25 19:36:38 ]
  
 
Ale tak jak mówił Speed oprócz silniczka trzeba jeszce pare drobiazgów zmienić więc na sliniku się nie skończy. Dlatego najlepiej byłoby cały samochód ściągnąć . Chociażby lekko uszkodzony. Ja myślę, że z przekładką do ponego nie byłoby większych problemów.
  
 
Owszem wszystko wyglada ladnie w dyskusji,problemy narodza sie dopiero przy robocie .Wcale nie jest latwo przerzucic motor z scoupety do poniacza.Sa to dwa rozne juz samochody(pony z pierwsza generacja scoupe to auta podobne,druga zas generacja to juz zupelnie inna historia),podobnie jak ich silniki.Otoz pony ma motor z rozrzadem po stronie kierowcy i skrzynia od strony pasazera(mowie o europejskich wersjach),w scoupe zas na odwrot.I tu rodzi sie juz pierwszy i jeden z wazniejszych problemow-mocowanie motora.Jedyne wyjscie to przespawywanie fragmentu prawej scianki bocznej komory silnika do poniacza,ale co ze skrzynia itp.Ja osobiscie sobie tego nie wyobrazam,ale coz ,podobno w dzisiejszych czasach posiadajac odpowiednie finanse wszystko da sie zrobic


Ze swapem tego silnika do accenta tego problemu juz nie ma

[ wiadomość edytowana przez: intruz dnia 2003-11-26 21:25:40 ]
  
 
he he tak też myslałem do Accenta powinien pasować.
Poza silnikiem napewno trzeba zmienic komputer a skrzynia teoretycznie powinna pasowac (przynajmniej obudowa go przełożenia będa inne).
W zasadzie samego silnik chyb nie warto sprowadzać lepiej juz przywieśc całe auto, wymontować z niego co trzeba a resztę sprzedać.
Popytam handlarzy ile za takie cudo będa chcieli
  
 
do jakiego accenta ten 1.5 T pasuje?
  
 
Doogas mam tez cos dla Ciebie :
2.0 turbo




  
 
jak już chyba pisałem w jakiś topicu na temat swapa w Ponym to najlepiej opłaca się i pasuje (mniej więcej) silniki z Sonaty (2.0 roczniki 91-93) lub Mitshubishi Eclipse (2.0 też roczniki 91-93) w Poniaczach były montowane właśnie Misthubishowskie silniczki więc te roczniki pasować powinny a co do zakupu to najlepiej kupić całą furę bitą w tył (np. TIR mógł komuś zaparkować czy coś )