SZAYA1 - f126

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
abdul w swoim 126, zrobił ostatnio przeróbke szaya polegajacą na przefazowaniu wałka, głowice ma 2 mm splanowaną, koło zamachowe również odelżone, zrobiony dodmuch, i przefazowany rozrząd, zapłon ustawiony jak instrukcja szaya każe na 0 stopni, i auto zdycha zamiast rwać do przodu, próbowaliśmy różnych kombinacji z zapłonem ale wciąż jest słabszy niz przed przeróbką.
Czy coś pominęliśmy?
Ktoś już to robił u siebie? jakieś doświadczenia ktoś ma z tym tematem?
  
 
ja wlasnie koncze skladac silnik, jak zloze i wloze to napisze.

Pozdrawiam
  
 
umnie w kaszlu jest pełna przeróbka SZAYA 1 i bardzo do brze rwie dół, filip sam sie przekonał......
  
 
ja zabardzo na tym sie nie znam ale kolega ma szaya i niezle mu to smiga ja niedlugo tez to robie POWINNO TO WSZYSTKKO CHODZIC
  
 
arti co to jest ten dodmuch bo niewiem
  
 
więc sprawdziłem ABDULOWI, wczorej wieczorem to no narobił, i tak:

- zamiast koło przefazowac 2 mm w lewo, przefazował chyba prawie 4 mm w lewo
- pomylił cechy ustawiania rozrządu o 1 ząbek opóźniajac dodatkowo wałek co daje podobno 16 topni w tył

Skorygowałem mu to wszystko, ustawiłem zapłon na 0 i autko całkiem nieźle smiga, tzn według tego co miał kiedyś, to było mi go trudniej niz kiedyś dojść na wczorajszych nocnych jazdach po ergu ( OS)

Z tego co analizowalismy z chłopakami na lisice mailingowej, wynika iż przefazowanie koła w lewo, i opóźnienie wałka w stosunku do wału, przenosi nam moment na wyzsze obroty, dodam ze nie zwiększa obrotów maksymalnych lecz tylko przenosi nam moment na góre,
natomiast przefazowanie wałka w prawo, czyli jego przyspieszenie względem reszty, dodaje nam powera juz od samego dołu
, czyli silnik ciągnie moocno od małych obrotów ale przy większych nie ma juz zrywności.

Więcej i najwięcej przeczytacie
tutaj

Są wykresy
  
 

Tyś widział przeróbki w twoim kaszlu chyba tylko ta dziura w tylnej klapie
  
 
Cytat:
2003-11-27 18:08:32, Aro18 pisze:
umnie w kaszlu jest pełna przeróbka SZAYA 1 i bardzo do brze rwie dół, filip sam sie przekonał......


Upsssssssssss nie wkleiło się za pierwszym razem
  
 
HEHEHEHEHIIIIIIII RWIE CI W DÓŁ ? NA ZŁOM Z NIM STARY (DO PIACHU)
  
 
Cytat:
2003-11-27 19:07:55, rabbit pisze:
arti co to jest ten dodmuch bo niewiem



DODMUCH przeróbka puszki powietrza polegajaca na wywierceniu otworów w spodnie puszki filtra powietrza, przez które wentylator chłodzenia bedzie dostarczał więcej powietrza na filtr powietrza a zarazem zwiekszy się nadcisnienie przed gardzielą, dyfuzorem.
  
 
aha ja to mam tylko inaczej na to muwie i mnie zmyliła nazwa dzieki za pomoc