Filtr gazu- lekarstwo

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Kurcze,wyleczylem moj samochod, nie wiedzialem czemu tak ciezko ostatnio sie na obroty wkreca, postanowilem wykrecic i przeczyscic recznie filtr gazu, przeczyscilem go reka, przedmuchalem ustami, wsadzilem spowrotem i super, od razu lepiej na obroty sie wkreca, a filtr byl tak brudny ze mialem czarne rece.
Rada dla wszystkich gazowiczow, przeczysccie filtry, moja instalacja ma 9 miesiecy a juz taki brudny byl, tylko nie zapomnijcie wczesniej butli pozakrecac.
  
 
Franc - opowiadasz o tym filtrze co to jest pod zaworkiem w komorze silnika??????
Jego sie chyba nie czysci tylko wymienia. Ale moze sie myle...niech ktos sprostuje bo pogłupiałem juz.

Ja tam wymieniam na nowy. (kosztuje 5 PLN)
  
 
no wymienia sie, ale ja o 22:00 nie mialem skad wziasc nowego
  
 
z regóły wszystkie filtry się wymienia i z regóły filtry nie są zbyt drogie i wymiana na nowy będzie efektywniejsza no i napracować się mniej trzeba
  
 
O jak was prosze! Jak ktos moze, niech zrobi zdjecia takich filtrow.
Niech mi ktos napisze jakie sa ich wymiary- srednica, grubosc.
Prosze, bo musze cos zaadaptowac do gazniczkow- wlasnie myslalem o gazowych.
jakie znacie firmy i rozmiary- prosze o info(wystarczy mi jak zmierzycie linijka )
  
 
Rozmar to ca. 2,5 cm srednica na 1-1,5 cm grubosci w zaleznosci od producenta zaworu.

  
 
hej a jak zakręcacie zawory przy butli to potem odkręcacie je o tyle samo obrotów? To ma znaczenie chyba?
  
 
Tak, o tyle samo a nawet więcej
Zawsze odkręcam do oporu.
Pozdro.
  
 
Witam
Janisz pomyliłeś zawór na butli, z zaworem na rurze do miksera, zawór na butli zakreca sie, a potem odkreca, a ten na rurze do miksera jest regulacją, a nie odcięciem...
  
 
Czy ja dobrze myślę, że filtr gazu zlokalizowany jest przy parowniku?
Mam instalację LOVATO (jeśli taka informacja komuś pomoże).

I gdzie sie kupuje takie filtry?

Trochę mnie dziwi cena, którą podał Raski.
Naprawdę 5 zeta, nie np. 50?
  
 
tak Syvo, tak kosztuja. te bardziej wypasne to nawet 10.
a moze tak rozpiszemy, gdzie takich filtrow szukac w instalacji?
ja mam elpigaz i tam filtr jest pod parownikiem, w takim pierdzielniku malym... takie cos jajowate, nie wiem niestety, jak sie nazywa. (nie umiem tego opisac - jak kto ma elpi, niech moze poda dokladniej).
a filtr jest szerszy niz wyszy, jak bede kiedys zmienial, to napisze typ (chyba, ze ktos poda wczesniej)
  
 
Cytat:
2003-11-28 08:57:55, adasco pisze:
A moze tak rozpiszemy, gdzie takich filtrow szukac w instalacji?



... i gdzie je kupić.
  
 
Cytat:
2003-11-28 08:57:55, adasco pisze:
tak Syvo, tak kosztuja. te bardziej wypasne to nawet 10.
a moze tak rozpiszemy, gdzie takich filtrow szukac w instalacji?
ja mam elpigaz i tam filtr jest pod parownikiem, w takim pierdzielniku malym... takie cos jajowate, nie wiem niestety, jak sie nazywa. (nie umiem tego opisac - jak kto ma elpi, niech moze poda dokladniej).
a filtr jest szerszy niz wyszy, jak bede kiedys zmienial, to napisze typ (chyba, ze ktos poda wczesniej)


...jak idziesz kupować taki filtr to po prostu prosisz o filtr do konkretnej instalacji... ja też mam elpigaz i filtr umieszczony jest osobno przed samym parownikiem ten bajer w którym on się znajduje to chyba się też nazywa po prostu filtr gazu...
  
 
Lepiej jednak sprawdzic najpierw jakiej firmy jest zawor, bo niekoniecznie musimy miec wszystko jednej firmy. Ja myslalem ze mam instalacje cala lovato, a po blizszych ogledzinach okazalo sie, ze zawor mam firmy VALTEK.

Filtra nie ma co przedmuchiwac. Aby prawidlowo pracowal musi byc czysty jak lza. Mialem kiedys problemy z wolnymi obrotami. Nijak nie szlo ich ustawic. W filtrze zalegala oczywiscie cala tona opilkow, wywalilem je wszystkie i przedmuchalem filterek - a obrotow nie bylo nadal. Wyeliminowalem wiec ten element w moich poszukiwaniach usterki. I nie bylo madrego zeby mi cos z tym poradzic. Dopiero zupelnie przypadkowo wymienilem filtr na nowke. I jak reka odjal.

Zawor jest zazwyczaj koloru niebieskiego. Szukamy go idac po tych cienkich przewodach doprowadzajacych gaz do reduktora (nie pomylic z tym drugim, z registrem ) W nowych reduktorach elpigaz na 99% bedzie on wystepowal jako jedna calosc z parownikiem.
  
 
Wie ktoś gdzie w instalacji LANDI jest filtr gazu???
Wydawało mi się,że pod elektrozaworem odcinającym dopływ gazu w takiej jajowatej kopułce,ale tam można się dostać od dołu kluczem chyba 40mm!!! Od góry bowiem rozkręcilibyśmy elektrozawór.
I to mi nie pasuje .
  
 
A co ja mam za zawór i gdzie filtr od niego moge w wawie kupić?
  
 
u mnie filtr gazu jest razem z pierwszym elektrozaworem przed parownikiem.

[ wiadomość edytowana przez: franc dnia 2003-11-28 20:47:09 ]
  
 
A jak się wymienia ten filtr? To coś pod tym niebieskim trzeba rozebrać?
  
 
Janisz: ja mam Lovato i wygląda podobnie, najlepiej poszukaj napisu na tym plastiku niebieskim, u mnie jest...

Filtry gazowe kupi się w każdym sklepie moto i niektórych stacjach benzynowych/gazowych.

powodzenia
  
 
Janisz: ja mam Lovato i wygląda podobnie, najlepiej poszukaj napisu na tym plastiku niebieskim, u mnie jest...

Filtry gazowe kupi się w każdym sklepie moto i niektórych stacjach benzynowych/gazowych.

powodzenia