łada 110 jako prototyp

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Nie wiem czy Panowie wiecie, że łada 110, chociaż do seryjnej produkcji weszła dopiero w 1996 roku, jako prototyp zaistniała... w pierwszej półowie lat osiemdziesiątych. Oczywiście przez te lata prototypu się zmianiała i ta, jaką ostatecznie zatwierdzono seryjnie nie wygląda tak jak ta pierwotna, prototypowa. Jeżeli chcecie, to możecie zobaczyć zdjęcia właśnie tej pierwotnej, prototypowej wersji. Wejdźcie na tą stronkę, a tam puknijcie zakładkę "istorija". Aha, tam jest kilka zdjęć, z tym że na pierwszej stronie są dwa, a żeby zobaczyć następtną stronę ze zdjęciami trzeba kliknąć link "pieriejti".
Nie wiem jak dla Was, no ale dla mnie ciekawe. A tak w ogóle co Wam to przypomina? Bo mi troche Audicę 100, trochę Samarę 2.
Miły
  
 
Chętnie bym popatrzył tylko że coś mi nie chce ta stronka chodzić
  
 
Hmm... ja chyba link naniosłem prawidłowo, bo umnie jak puknę to się otwiera. No to ja podam URL (bez linku) a wtedy Ty skopiujesz do paska z adresem:
URL:
http://www.lada110.ru/lada110r.htm
I może teraz. Po prostu zaznacz powyższy URL i go skopiuj.
  
 
Już działa.Problem z otwarciem miałem bo mi coś internet dzisiaj zdycha.Forum chyba z 5 razy znikło. Chyba się przejde do administratora
  
 
Witam
Miły, a zwróciłes uwage, że jak wejdziesz na historie, na pierwszej stronie górne zdjecie auat co wyglada jak audica, jest opisane jako makieta z 1983 "12 tki" TYLNIONAPĘDOWEJ?, czyzby jakaś modernizacja 2107?...,


[ wiadomość edytowana przez: sheriffnt dnia 2003-11-28 02:30:27 ]
  
 
Szeryf, wiesz co... - nawet nie zauważyłem takiej informacji. Dzięki za dopowiedzenie
  
 
Interesujący jest ten wariant z zakrytymi częściowo kołami... Ciekawe co się z tym działo w momencie skretu kół... A może... było toto przewidziane tylko do jazdy na wprost
  
 
witam jeśli moge coś powiedzieć na temat 110-tki i 111-tki wyglądają całkiem fajnie przestrzeń w środku mają naprawde sporą pamiętam jak w 99r byłem w salonie w Ostrowcu Św. no zrobiła namnie wrażenie tylko cerna mnie ostudziła wtedy oile pamiętam tobyło coś ok.36tyś 1,6 na wtrysku noi troche te plastiki w środku zwłaszcza deska ale pozatym naprawde potrafiła zrobić wrażenie a ja lubie mieć dużo miejsca a to akurat tam było
  
 
Panoni, jak już to silnik 1,5 na wtrysku. 1,6 w grupie "110" nie montuje się.
Co do przestronności miejsca to zgadzam się, ja też lubię przestronne samochody i dużo miejsca, nawet jeżeli tylko sam siebie bym woził. Jak już mówiłem kiedys, gdybym miał wybierać za podobną cenę jakiś zachodni ale małej klasy wielkościowej i łada "110" to bez wahania bym wzioł "110".
Tylko ta cena to faktycznie jest przerażająca. Wszystkie cła i inne powodują, że 110-tki mają śladowe wzięcie w Polsce. Mam nadzieje, że jak wejdziemy do tej łunii, to zniosą te stawki i łada "110" będzie ksztowała 25-30 tyś.
  
 
Miły, a dlaczego spodziewasz się że ceny Ład w Polsce spadną po naszym wejściu do Uni??? Przecież Rosja nie jest i nie będzie w najbliższym czasie członkiem UE.
Andrzej
  
 
Dlatego bo cło na auta z poza Unii wynosi w Polsce 35%. A cło unijne na te same auta tylko 10%. jest więc szansa że cena ład spadnie. może nie o 25%, ale o 15...
  
 
sorki za pomyłke z pojemnością a jeśli chodzi o cło to po wejściu do uni cło będzie pomniejszone o 20% i to jest fakt wypowiedz w tv jakiegoś eksperta a przy okazji rowery o 30% do góry i TV ze względu na części między innymi kineskopy i podrespoły droższe od maja tak że na komunie kupujcie już rowery. Niestety niemożemy liczyć na wiecej takich mamy negocjatorów
  
 
Panoni, cło spadnie o 25%, co można obliczyć... ale to nie znaczy że cena spadnie o tyle samo.
  
 
ale ja niechce płacić cła!!!!! znajomy z niemiec bardzo dobry znajony prawie wujek znalazł mi VOLVO 740 i 760 w cenach od 500 euro do 2000 euro 90-92r. i jeszcze cło? niewyrobie zobaczymy może jeszcze coś przez pomyłke nam polepszą
  
 
Cytat:
2003-11-29 21:53:55, Góral pisze:
Panoni, cło spadnie o 25%, co można obliczyć... ale to nie znaczy że cena spadnie o tyle samo.



Cło nie spadnie o 25% tylko o 25 punktów procentowych. A może nawet o 35 punktow procentowych.
  
 
w umie to nieistotne patrząc na całokształt jesteśmy zabiedni by kupować toco nam imponuje np BMW Z3 w niemczech kierowca rozworzący towar jest w stanie to kupić a u nas to LUKSUS,albo nawet chociażby nową NIWE x4 lub cośw tym rodzaju .chociaż 110 by też wystarczyła
  
 
Czyli jakie stawki po naszym włuniowstąpieniu będą obowiązywały w przypadku ład? 10% akcyza i co jeszcze?

Druga sprawa: wiem, że stanieją japońce, a podrożeją niemieckie. Jak to jest możliwe, że niemieckie mogą zdrożeć, przecież między krajami członkowskimi wszelkie cło zostanie zniesione? Skąd w takim razie ta podwyżka?
  
 
nasuwa sie prosta odpowiedz może przesadzę z prostotą ale wchodząc do UNI bryyyyy będziemy musieli podciągnąć sie do przelicznika EURO a od wschodniej granicy reakcja odwrotna -chęć pozyskiwania(zasypania)wiekszego rynku ,i to drugie jaest jeszcze do przyjęcia Chyba nie namieszałem , detalach mogę się troche mylić ale mniej wiecej tak to wygląda.
  
 
Cytat:
2003-11-30 11:25:40, mily_byd pisze:
Czyli jakie stawki po naszym włuniowstąpieniu będą obowiązywały w przypadku ład? 10% akcyza i co jeszcze?



Jeszcze 22% VAT i akcyza (chyba zostaine) to od wieku aut co wprowadził rzad jakiś czas temu.

Np. Łada rocznik 97 - trzeba zapłacić dodatkowo 65% wartości samochodu do skabu państwa.

Oczywiście cła nie bedzie na kraje unii, a spoza unii 10%.


[ wiadomość edytowana przez: Leszek_Gdynia dnia 2003-11-30 13:36:48 ]
  
 
Ja myślałem, że warunki importu się poprawią po naszym włuniowstąpieniu a tu dupa. No może na ruskie (i japońce, koreańce) obniżą cło, ale i tak ja myślałem, że nie będzie tej akcyzy, czyli to co Ty Leszek mówisz:
Cytat:
Np. Łada rocznik 97 - trzeba zapłacić dodatkowo 65% wartości samochodu do skabu państwa.

. W dodatku zachodnie jeszcze podrożeją.... Także teraz to już jestem w 100% sceptyczny, bo kiedyś to nie miałem zdania ze wskazaniem na nie (a jedyny aspekt za łunią, to było to, że liczyłem na zniesienie wszelkich stawek celnych). A tu jak się okazuje się przeliczyłem. Myślałem po prostu, że ta opłata w zależności od wieku samochodu będzie zlikwidowana, a jest inaczej.
Także powiem tyle: "Norwegia moim idolem, a całą łunię ja pier...ę"