Zapalanie zależy od ilości benzyny w baku :-)

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Mam "śmieszną" przypadłość. Jeżdżę na gazie, ale oczywiście zapalam samochód na benzynie. I wyobraźcie sobie, że gdy poziom benzyny spadnie poniżej połowy, po uruchomieniu silnik przez chwilę ma problemy z wejściem na obroty (lub gaśnie). Gdy mam rezerwę w ogóle jest ciężko uruchomić. Jak tylko zatankuje wszystkie problemy znikają. Dodam, że w czasie jazdy nie mam żadnych problemów. Mieliście coś takiego?

pzdr
  
 
Hehe, ciekawostka.
Dawno miales zmieniany filtr benzyny?
  
 
Filtr, faktycznie zmieniłem 1,5 roku temu i 45tys km temu. Hmmm może faktycznie sie wysilę i jeszcze raz wymienię...

Dzięki
  
 
Ale skoro jezdzisz na gazie to filtr chyba nie powinien sie zapchac tak szybko bo przeciez zuzycie benzyny jest minimalne, oczywiscie zmiana nie dest droga.

Dziewczyny Ptaszyny

A moze z pompa paliwa cos sie dzieje?

[ wiadomość edytowana przez: Ptaszyna dnia 2002-10-09 15:54:47 ]
  
 
Nie mam gazu więc teoretyzuję: w samochodach zagazowanych benzyna w zbiorniku jest wożona przez wiele tygodni, może traci oktany?
Spróbuj wyjeździć benzynę do rezerwy i zatankuj tylko połowę - w ten sposób sprawdzisz jak zapala na świeżej benzynie przy połowie zbiornika.
zytom
  
 
Słyszałem o cierpiarzu (czyt. kierowca taksówki), który przez 99 % jazdy używał tylko i wyłącznie gazu. Wlato nawet na benzynce nie odpalał. Sprawa miała się tak że z benzyny wyodrębniły się zanieczyszczenia ( a tego nie mało jest w naszych paliwach). Mogło to spowodować zapchanie np. filtru. Druga sprawa to wilgoć, może masz wodę w zbiorniku i samochód się "krztusi" i nierówno pracuje. załatw to szybko bo grzebiesz pompę paliwa.
  
 
Do pokonania 20kkm na benzynie potrzebujemy 2000 litrow benzyny.
Do przejechania 20kkm na gazie potrzebujemy.. no ile, 100 - 300 litrow benzyny?
Te 2 czy 6 tankowan do pelna mialoby zapchac filtr tak samo jak 40 tankowan?
Chyba predzej sie tam woda skropli albo oktany "wyparuja". hehe
To zjawisko utraty jakis wlasciwosci benzyny naprawde wystepuje? Wie ktos cos wiecej?
  
 
wojsko składuje paliwo, tzw. zapasy strategiczne i wymienia je co 6-10 lat ; żaden esperak nie ma takiego stażu, a benzyka stojąca to jak rzeka smródka

Diackon

[ wiadomość edytowana przez: Krzysiek-Diackon dnia 2002-10-09 23:30:42 ]
  
 
Krzysku - zdziwilbys sie ilu taksowkarzy i nie tylko wcale nie uzywa benzyny. Pala na gazie. U mnie zeby tak odpalic trzeba sie bawic za kazdym razem przelacznikiem....ale to sytuacja wyjatkowa!!! Ciekawe ile im tak autka bez awarii pojezdza...?
Robert
  
 
> Chyba predzej sie tam woda skropli albo oktany "wyparuja".
> To zjawisko utraty jakis wlasciwosci benzyny naprawde wystepuje? Wie ktos cos wiecej?

Po dłuższym czasie wyparowują bardziej lotne frakcje benzyny . Gorzej , gdy to co zostaje ma konsystencję zbyt lepka dla prawidłowego działania pompy .


Jaką macie instalację , że odpalacie na gazie ? U mnie przełącza się dopiero po odpaleniu na benzynie i wejściu na 3000obr/min .
Jak sądzicie , złodziej mógłby odpalić mój sprzęt na gazie ? Ja tego nie potrafię .

Pozdrówka Dariusz
 
 
Dlatego instalacje alarmowa trzeba podlaczyc tak, by uruchomienie silnika bylo niemozliwe bez wzgledu na rodzaj paliwa.

U mnie mozna odpalic na gazie w ten sposob:
przelacznik "na gaz"
przekrecenie kluczyka
przelacznik "na benzyne"
przelacznik "na gaz"
uruchomic rozrusznik (bez cofania kluczyka).