DOBRE I ``TRAFIONE`` STACJE PALIWOWE

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Jako że padł dobry pomysł z wątkiem, pozwoliłem sobie go zacząć.

LPG
Dobre :
Szczecin - 2 stacje BP: Dworska/Ku Słońcu i Hangarowa/Leszczynowa
"trafiona" :
Ku Słońcu - stacja przy CASTORAMIE (kier. Lubieszyn)
  
 
Lublin
Dobra (a nawet baaardzo dobra)- ul. Puławska (przy Mak Donaldzie )

Fatalna - Safari
  
 
prosiłbym jednak o uzasadnianie swoich wypowiedzi. jeśli dobra, to dlaczego, jeśli zła, to co się stało. ile razy sytuacja się powtórzyła...
Bądźcie sprawiedliwi w ocenach, bo słowami można wyrządzić wiele zła.
  
 
dobry elpeg w Lodzi:
trzy stacje, na Rydza Sm. w kierynku poludniowym - w kolejnosci, za Pilsudskiego: BP, shell, Orlen. Ksawerow kolo Pabianic, na skrzyzowaniu - gaz dobry, ale nie wykluczam, ze kantuje na ilosci (pytanie: dystrybutr, czy zawor?)


kiepski gaz na Dabrowskiego za wiaduktem - auto mulowate, krztusi sie, gdy zimny. Tankowalem tam ze 4-5 razy do pelna, dawno nie sprawdzalem (z 1,5 miesiaca)
  
 
Cytat:
LPG
Dobre :
Szczecin - 2 stacje BP: Dworska/Ku Słońcu i Hangarowa/Leszczynowa
"trafiona" :
Ku Słońcu - stacja przy CASTORAMIE (kier. Lubieszyn)



UZASADNIENIE
Co do stacji przy CASTORAMIE (ul.Ku Słońcu -->>kier.Lubieszyn) to głośno było jakiś czas temu w Szczecinie(że kombinują z paliwami i w ogóle nie jest do tego wszystkiego najlepszej jakości----->>>>>>-artykuły prasowe),a poza tym auto chodziło jak chciało------>>>>> obroty szalały i autko gasło.
Dodam że to nie zdarzyło się raz,tylko kilkanaście razy i za każdym razem to samo. faktem jest że paliwo mieli naprawdę tanie(różnica nawet do 0,80zł na litrze LPG.

Paliwo(lpg) BP jest odrobine droższe ale jest takie jak powinno być
  
 
Białystok,lpg:
dobre:wszystkie markowe,typu shell,bp,statoil,orlen.
Dobra takze przy Biazecie na obwodówce(połowa taksiarzy z miasta tam tankuje,a oni badziewia nie leją do samochdów,policja tez tam tankuje(prywatne auta))
ja mam najblizej na orlen na kawaleryjskiej i tam zawsze tankuję,mimo ceny wyzszej 7 groszy na litrze.

Zła stacja to na składowej,przy Bazantarni.Osobiscie nie sprawdzałem,ale sąsiada polonez ne dał rady na tym jeździc.
Oczywiscie odradzam auchana.Benzyne maja do dupy.Ja nie tankowałem tam nawet,ale wujaszek zatankował,wział jeszcze 5 litrów do bańki dla syna do motoru,to mu motor w połowie wioski stanął i jechac dalej nie chciał.Jednym słowem lipa.Nie wiem czy mają tam lpg.Z tego co rozmawiałem z ludźmi to tankują tam w większosci przyjezdni,którzy jeszcze nie wiedzą o co chodzi
ja popieram zasadę:"tanie mięso psy jedzą" i narazie źle na tym nie wychodzę
Pzdr Grzesiek
  
 
jeśli chodzi o LPG to ostatnio tankuje na stacji jak się na Jurowce jedzie, przy plaży jest stacyjka.
Gazik mają obecnie po 1,37 zl. Jakość gazu jest the besciak, samochodzik lepiej odpala, nawet po nocce i idzie płyniej.
Jeśli chodzi o Auchan popieram Grzesia mają tam gówno a nie benzyne, jedynie co tam tankuje to rope do firmówki bo ten fordzik to każdą ropke przepali. Jeśli chodzi o benzynke to odradzam tankowanie
pozdrawiam.
  
 
Cytat:
2003-09-30 00:06:39, Grzesiek_Bialystok pisze:
(...)Oczywiscie odradzam auchana.Benzyne maja do dupy.(...)
Pzdr Grzesiek


zapomnialem dodac, ze kiepski gaz maja tez na stacji przed Geantem na pilsudskiego (lodz) i przed auchanem w czestochowie (raz sie nacialem, wg "schematu" Grzesia - przyjezdny) - do samego Krakowa sie tak meczylem.... a raczej moja ladna.
wg. mnie nalezy omijac wszelkie stacje "marketowe" - skoro hipermarkety oszukuja na ciastach i kurczakach, to czemu nie mieliby na paliwie?! tanie paliwo prawi zawsze oznacza gowniane. A chlubne wyjatki proponujne pisac WIELKIMI literami, aby byly widoczne.

a na temat zarcia z marketow pytajcie moja zone - jest mikrobiologiem



aha, Pomorzanom podam jeszcze jedna stacje: 8 km przed Kolobrzegiem, w Ustroniu Morskim (droga Koszalin-Kolobrzeg) - gaz dobry, auto szlo jak burza. Tyle, ze w zamaist 35 l w butle nabil mi 38, zapomnial tez wydac 10 gr reszty... Nie chodzi o kwote, ale nawet 1 grosz powinni!!! - bardzo ciekawy obyczaj - moze napiwek za obsluge???? Niemniej gaz mieli taki na 4+ albo nawet 5-

[ wiadomość edytowana przez: adasco dnia 2003-09-30 08:33:53 ]
  
 
DOBRA: stacja "SANIPOR-u" przy trasie różowej w Gdyni. Jest tanio, nowiusienka stacja, mila obsluga i dobrej jakosci paliwo.

"TRAFIONA": stacja Orlenu na ul. Śląskiej w Gdyni. Stary raszpel. Zbiorniki zapewne nie czyszczone od Gierka. Pare razu zdarzylo mi sie zatankowac, a auto dławiło sie.
  
 
Jeżeli chodzi o gaz stacja Shell przy Centrum Handlowym "Klif" gaz ok samochód jeździ bez problemów , dobre przyspieszenie i nie szaleje na wolnych obrotach. Stacja JET przy makro bardzo podobnie a dodatkowo w niedzielę zawsze taniej gaz nawet po 1,43 zł jak na trójmiasto to tanizna (jeżeli chodzi o autoryzowane stacje). Na innych nie tankuje może ktoś z tromiasto cosik dopisze apropo gazu.
  
 
Do złego LPGa dołączam AMBERA przy Hicie/TESCO. Auto gaśnie i dziwnie chodzi, obroty szaleją. Myślałem, że to moja Samarka zaczęła się dziwnie zachowywać , ale także Alfa teścia (która łyka prawie wszystko) też się "dławi" tym LPGiem.

PS 1
na ostatnie spotkanko pod Castoramą ledwo dojechałem (moja wina ,bo nie chciało mi się jechać na BP)

PS 2 Szkoda , że stacje przekształcane z Arala nie mają LPGa. No, ale może kiedyś sie doczekamy.............
  
 
Trefny gaz a własciwie woda a nie gaz na stacji przy ulicy Anińskiej w Warszawie jest to stacja firmy CIECH LPG. Omiojam tą firme z daleka.
Powód: Zamiast gazu zatankowali mi wode i musiałem czyścić całą instalacje na szczęście na koszt stacji. U mechanika dowiedziałem się ze maja bardzo często "lijetów" ze stacji tej firmy.

Dobry LPG na wszystkich stacjach STATOIL, obecnie można juz dostać u nich gaz zimowy o zmienionych trochę proporciach propanu i butanu. Bardzo dobrze mi się na nim jeździ.

Pozdrawiam
PRYMI


[ wiadomość edytowana przez: prymi dnia 2003-12-17 13:53:39 ]
  
 
Gdansk:

dobra - BP na Morenie, auto pali normalnie i dobrze jezdzi

Zla - Orlen na Grunwaldzkiej i stacja przy Carrefour - wieksze spalanie, spadek mocy, smierdzi czasem.
  
 
Nie polecam tankowac na stacji Preem na łostowickiej (nie wiem jak LPG) bo zauwazylem ze auto na ich paliwie nie jest tak zwawe i nieco slabsze.
Tankuje na kazdym Lotosie i jest OK!

[ wiadomość edytowana przez: Resor dnia 2003-12-20 16:42:36 ]
  
 
Witam
co do gazu to polecam taką , w Sopocie, przy torach, miedzy 3 Maja a Jana z Kolna, orlen w Kolibkach, ale tylko gaz i stacja gaspolu w Gdańsku na Siennickiej przy serwisie aut amerykańskich.
co shella, hmmm... moje auto kiepsko chodzi na shellu.. , moje opinie w tej sprawie pokrywają z obserwacjami kolegów...
i taka uwaga, to ze stacja jest Olren czy BP nie ma wiekszego znaczenia chyba, każda niemal z tych stacji bierze gaz od innego producenta.
i jeszcze jedno, moje narzekania na shell czy Bp mogą wynikać z tego , że mój motor jest słabiutki, i jeśli gaz nie jest super, to ja to ja to szybko odczuwam.
inna sprawa to skład gazu, na zime powinna być większa procentowa zawartość propanu, jeśli tego nie ma, auto w niższych temperaturach wyraźnie chodzi gorzej
Co do beznyny to się nie wypowiadam, ale na ślaskiej w gdyni faktycznie kilka razy miałem problemy po tankowaniu benzyny