Jak to zamontowac???

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Właśnie w szfie znalazłem taka część. Domyślam sie, że pochodzi ona z okolic nawiewu na nogi, ale jak ja zamontować? Czy trzeba ja do czegos przykrecic? Jak to w ogole umiejscowić?

PS.Przymierzam sie do zamontowania nowego radyjka, ale musze je jakos skrzętnie ukryć i kombinuje jak koń pod góre.
  
 
Oj, sorry, zapomnialem co chce zamontowac.


  
 
Jesłi to nawiewy nakierowujące ciepłe powitrze na nogi kierowcy i pasażera to zobacz na niezawodną ŁADE W SCHEMATACH czyli www.katalog.bos.ru.
U mnie chyba są troche inne , ale to zmienia faktu,ze musza byc zamontowane gdziś nad tunelem i tam musisz szukac jakiśchs otworów
Ale zobacz tu
  
 
Hm najlepiej zobaczysz to tu http://www.katalog.bos.ru/0306/worm.jpg
  
 
No i jeszcze ja to jest rysunel do 2103/06 ale moze w siódemce jest tak samo???
Jakby co szukaj pd symbolem 2107
  
 
Dzieki Paweł - znalazłem dziada tu.

Ale mam jeszcze pytanie do was - jak najlepiej przeciagnac kabel (+) radia do komory silnika, bo chce go bezposrednio dac do akumulatora. Aha i do czego mam przykrecic mase, gdzie jest jakac najbliższa blacha w okolica radia?
  
 
Cytat:
2003-12-01 21:11:36, Leszek_Gdynia pisze:
Dzieki Paweł - znalazłem dziada tu.

Ale mam jeszcze pytanie do was - jak najlepiej przeciagnac kabel (+) radia do komory silnika, bo chce go bezposrednio dac do akumulatora. Aha i do czego mam przykrecic mase, gdzie jest jakac najbliższa blacha w okolica radia?





a poszukaj jakiegos istniejacego otworu... tam niedaleko zdaje sie jakas wiazka idzie...
a mase mozesz wziazc np od zegarka albo zapalniczki, a jak chcesz koniecznie blachy, to w dol, do podlogi
  
 
Mase sobie juz wymysliłem, ze pociagne do tego bolca do którego przykreca sie tunel powietrzny za schowkiem - przynajmniej nic nie bede musiał wiercić, czy lutować.

A powiedzcie mi jaki kabel najlepiej dać do zasilania? I gdzie założyć bezpieczniki (radyjko ma jeden z tyłu + przed samym radiem dam taki szplany na kablu)?
  
 
Cytat:
2003-12-01 22:04:26, Leszek_Gdynia pisze:
A powiedzcie mi jaki kabel najlepiej dać do zasilania?


gruby, miedziany

Cytat:
I gdzie założyć bezpieczniki (radyjko ma jeden z tyłu + przed samym radiem dam taki szplany na kablu)?


ten na kablu zwykle w razie co leci pierwszy. Ja bym dal go w miejscu dostepnym, wiec moze gdzies pod maska???
jak poleci, szybciej zmienisz...
ale wartosc to zalezy od tego, co masz przy radiu... a radio samo z siebie tez powinno miec zabezpieczenie wewnetrzne.
a co w ogole montujesz?
  
 
JVC kd-gs720
  
 
witam!
ta część jest przykręcana za całą przednią konsolą,na wysokości zegarka czy zapalniczki.
ja mam ją przykręconą,tak jak jest ona ułożona na tym zdjęciu wyżej (czyli wycięciem do kabiny). nie wiem dokładnie czemu to ma służyć.chyba jest to nawiew powietrza na nogi,ale miałem problem z zamontowaniem tego po spawaniu auta.
po bokach są takie otworki na śrubki i to skręca się razem z bokami konsoli(trzeba spasować dwa otworki na tej samej wysokości).

aha! po co ciągnąć kabel aż do komory silnika skoro można go podłączyć pod stałe źródło zasilania, albo pod któryś przekaźnik(skrzynka z bezpiecznikami wychodzi wewnątrz między schowkiem,a półką)
  
 
Chodzi o to, zeby bylo jak najmniej zaklóceń i dlatego chce sie dokopać do samego źródła zasilania.

Z tego co piszesz to musze zaopatrzyć sie w 2 wkrety, zeby to przytwierdzić na miejsce.

PS. Juz teraz wiem, dlaczego całe ciepło leci mi przez dziure po radiu, a jak włoże sprzet i go wyciagne to nie mozna go dotknac, bo jest tak nagrzany. Mam nadzieje, ze założenie tej osłony cos pomoże.
  
 
1) nie pomoze. Ja tem plastik mam i i tak radio gorace.
to chyba wzmacnia konsole i tyle - a ze przy okazji kieruje nadmuchem....

2) kabel az do silnika - to sensowne. Podlaczajac radio bezposrednio do aku eliminjesz sporo zaklocen. A co do kabla - popytalem fachowca od kabli hi-fi i doradzil, bys poszukal takiego w metalowej otulinie, ktora potem musisz uziemic. Podobno kosmos, tak gra.zasilanie jest zajebiscie wazne, a kazde urzadzenie "wpiete" w kabel powoduje zaklocenia, ktore odbieramy jako tlumienie dzwieku, zmiane jeg charakteru na "waciany", ospaly i szorski. To brzmi iditycznie, ale przekonalem sie sam, jak robilem remont. Kolega od kabli zalatwil mi po okazyjne cenie kawal drutu i zalecil pociagnac do sprzetu osobne zasianie, az od bezpecznikow (szafki). I cholera nawet taki laik jak moja zona uslyszal roznice. A tv odbiera tez lepiej, mimo, ze z antena nic nie robilem. WIEC - ZASILAJCIE ZDROWO!!!
Powiem tak - przydalby sie jeszcze kondensator, ale to koszty. Naomiast na porzadnych kablah nawet gowniane radio gra lepiej, czego przykladem jest moja instalacja oparta na bazarowym pierdzidelku (ktore psiakrem mimo wszystko zlodzieja kusi..)

jej, sorry za hektolitry wylanej wody: rada dla moderow: blokowac ,mi dostep do watkow o muzce, sprzecie itp.....
  
 
Adasco - twoje rady sa super pomocne i celne. Identyfikuje sie z toba w materii dźwięku, bo tak jak ty jestem audiofilem. Nie znosze zakłóceń, zniekształceń, itp itd.

A co do twoich rad to przekonalem sie ze sa pomocne dawno dawno, przez Lada Klub Polska, jak przez maila tlumaczyles mi jak zamontowac glosniki w tylnej polce
  
 
heh, dzieki... milo, ze moglem pomoc.
aha, sprawdzilem, producentem rzeczonego drucika jest bandridge...
ale cena lekko taka sobie. wiec moze lepiej zastosuj moj sposob z kablami energetycznymi. Kup w sklepe elektro odpowiednio gietki kabel sieciow, taki do instalacji domowej.
1 zylowy do zasilana, dwuzylowe do glosnikow. Wokol nich okrec spiralnie jakikolwiec cienki drucik i jego uziemiaj....
taniej, a zasada podobna. U mnie pomoglo.

  
 
Co do bezpiecznika na przewód zasilania proponuje (jako elektryk) założyć tuż za akumulatorem , gdyż ten bespiecznik ma za zadanie chronić przed zwarciem na tym właśnie przewodzie( przetarcia itp. w innym przypadku można auto z dymem puścić.
Co do przekroju rzecz jasna im grubszy tym lepszy z tym że do samego radia to może nie przesadzajmy 1.5 ci w zupełności wystarczy i nie będzie problemów z połączeniem przy samym radiu
  
 
Przepuściłem kabel od akumulatora przez dziurę od węzyków korektora hydraulicznego świateł.
  
 
Witam
Kabelki są bardzo warzną żeczą w instalkach audio i kar-audio ale puszczenie samego plusa z akmy nie da dobrego efektu.Najlepiej jakbyś dał zasilanie bezpośrednio z akumolatora plus i minus a bezpiecznik zaraz za klemą .Co do kabla to broń boże kabli elektrycznych!Kup sobie przewód z bestlenówki od 2.5mm przekroju do 4mm (około 2metry ci wystarczy) firmy technokabel w karzdym sklepie z kablami do głośników(do4zł. za metr).Bespiecznik taki jak w instalce gazu 15amper jeżeli będziesz hciał podłączyć jakąś końcówkę mocy,jak nie to 10 wystarczy.Jak zabrałeś się do zmiany zasilania to zrób to porządnie, robisz to sobie a efekty murowane.Jak masz dobre zasilanie to i radio0 ma z czego pciągnąć i gra super.
sorki za pościk ale śię przejołem
  
 
maniek dzieki - kazda uwaga jest celna i na wage zlota. Slyszalem duzo dobrego o kablach beztlenowych.

A teraz glowie sie tlyko jak najbezpieczniej zamontowac radio, bo chcialbym je troche mieć. Chyba poprostu bede cale wyciagal i brał ze soba, czy cuś w tm stylu, bo nie widze innego rozwiazania.
  
 
chyba jedynie sluszne rozwiazanie...
jak robisz kieszen samemu, mozesz wykorzystac komputerowy RS....