Ramki na rynienki

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Czy ktos wie moze gdzie moge znalezc chromowane ramki na rynienki do klasyka bo w szczecinie nie ma ich w zadnym sklepie lady, fso, fiata....

Pozdr OSS
  
 
Tylko szroty lub giełda z używanymi częściami - w żadnym sklepie tego nie znajdziesz.
Pozdrawiam
Andrzej
  
 
o kurcze

wczoraj bylem w tej sprawie w sklepie
bo strasznie sie podniecilem
i tez chcialem takie chromy
wstawic do siebie
imoja pani od lady powiedziala
ze podzwoni i zobaczy co i jak

ale widze ze jutro dowiem sie
ze nic nie da sie zrobic

natomiast dowiedzielwm sie
wszystkie stare 2107
oryginalnie mialy chromowane rynienki
ja natomiast jestem wlascicielem mojego auta
od samego poczatku i ono zawsze
mialo czarne plastikowe rynny
pani powiedziala ze musieli mi sciagnac
jeszcze przed kupieniem w polmozbycie

troche nie chce mi sie w to wierzyc
a u was jak to wygladalo

pzdr maxfreitag
  
 
Ja tez mialem czarne....
  
 
a ja mam chrom

i faktycznie, takich rynienek raczej sie nie dostanie, a na szrocie ciezko trafic ladne i potem ciezko e zdjac i zalozyc nie uszkadajac.
ale sa takie uniwersalne, z metra - np. do malucha.
sa tez chromu. Naklada sie je, a potem zaciska na cieplo jakos....
zorientuje sie w niedziele na gieldzie co to jest dokladnie, ile kosztuje itp. Nigdy sie tym blizej nie interesowaem, bo nie potrzebowalem...
ale ja ktylko znajde goscia co je mial, dam cynk. Nie wydaje mi sie, zeby drogie byly....
  
 
witam ,adasco jak możesz to rozejżyj się u was a ja zobacze na Gliwickiej giełdzie i wymienimy się wiadomościami ok?
  
 
Ja takie rynienki mam w starej ladzie ('89) ale nie chce mi sie sciagac tego, to przerabana robota.

Aha i nie wierzcie jak w sklepie wam mowia, ze nigdzie tego sie nie dostanie, po prostu ONI tego nie maja.
  
 
ja mialem dwie lady 2107, '89 i '91 i w obu mialem czarne, wprawdzie nie od nowosci ale jakos mi sie nie wydaje zeby wszystkim w polmozbytach sciagali. co niby mieli by z tym robic? jakos nigdzie tego nie widac
  
 
ano i poprzedni wlasciciele chyba tez tego nie potrzebowali jak sadze. bo do czego , na taczke?
  
 
Adasco zachwiał moja teorie, ze 21072 mialu cgrom, a 2107 czarne, ale jednak tak nie bylo. Ja mam chrom, ktory de facto jest plastikiem Kiedys o to zachaczylem i mi sie kawalek oderwał - zobaczylem przekroj i jest to czysty plastik.
  
 
ja mam na pewno metalowe. Przy zakladaniu sie pokaleczylem.
  
 
Widzialem gdzies takie imitujace chrom plastiki, ale to bylo raczej do zrobienia sobie ramki wokolo drzwi. Choc na rynienke tez by sie dalo zalozyc.
Jasiu
  
 
Potwierdzam co pisze Leszek też mam chromową imitację -plastikową. Może to zależy od miesiąca w którym zszedł samochód z taśmy i co akurat mieli na magzynie. Ja mam 21072 z Czerwca 1988 roku.
  
 
Cytat:
2003-12-04 09:41:30, Janusz-Mendrala pisze:
Widzialem gdzies takie imitujace chrom plastiki, ale to bylo raczej do zrobienia sobie ramki wokolo drzwi. Choc na rynienke tez by sie dalo zalozyc.
Jasiu


Jasiu, napisz cos wiecej...
wlasnie tego szukam.
chcialem zaadoptowac ramki od kanta, ale nie moglem ich na szrocie wyszarpnac bez niszczenia....
  
 
To bylo chyba w Niemczech, wiec chwilowo nic nie pomoge, ale jak bym sie wybieral to dam znac.
Jasiu
  
 
Podobno dosciągniecia ramek z DF potrzebny jest jakis przyzad i do zalozenia tez zeby równo ją zagnieść......
  
 
witam

sieli nie ma chromow to ja juz wole czarne
plasilowe srebro nigdy w zyciu

ale

moja pani ze sklepu lady powiedziala
zebym czekal cierpliwie
moze da sie sciagnac z cccp
ano poczekamy zobaczymy
zeby nie bylo tak kolorowo
to raczej cena moze byc kosmiczna
ale czego nie robi sie dla bayeru

pzdr max
  
 
witam chciałem ci pomuc ,byłem u bratai co!!! stoi ladna z metalowymi listwami dobrze że spytałem brata czyja to bo podobają mi się te listwy sory ale z policjantem niechce zadzierać jak gdzieś zobacze i do kupienia to dam ci znać cześć
  
 
Panowie,
Szukajcie na szrotach Ład 2101,2103 i 2106 - we wszystkich tych modelach były metalowe chromowane ramki na rynienki. Zdejmuje się je stosunkowo prosto (np. za pomocą drewienka) i każdy sobie powinien poradzić. A Ładę 2106 na szrotach naprawdę nietrudno upolować.
A faktem jest że większość 2107 miała już tandetne srebrne plastikowe listewki.
Pozdrawiam
Andrzej
  
 
Cytat:
2003-12-04 20:31:32, andrzej_krakow pisze:
A faktem jest że większość 2107 miała już tandetne srebrne plastikowe listewki.
Pozdrawiam
Andrzej



Tak tez jest - plastikowy badziew, ale nie zmienia faktu, ze ladnie imituje chrom (jak jest nowy). Te plastikowo niby chromowe rynienki sa z koloru i budowy podobne do klina w szybach przod i tyl.