OT: Wieczorna przygoda :P - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cytat:
2003-12-11 07:38:17, piotr-ek pisze:
Za OC można przestać płacić w każdej chwili. Jeśli auto nie będzie jeździło po drograch publicznych to nie ma możliwości sprawdzenia czy masz OC. A wyrejestrowanie... wystarczy kupić samochód i go nie rejestrować.


A jak później zarejestrujesz ?
  
 
Jezeli ma mniej jak 10 lat to bez zadnego problemu (o ile spelnia wszystkie wymogi ekologiczne) go zarejestrujesz.

Polskie prawo mowi ze samochod starszy jak 10 lat nie moze byc zarejestrowany CHYBA ze jest to przerejstrowanie pojazdu z wlasciciela na wlasciciela itd itp.

Kupujac zagranica starszy niz 10 lat samochod nigdy go juz w Polsce nie zarejestrujesz, nawet jezeli jest to mienie przesiedlencze.
  
 
Cytat:
Kupujac zagranica starszy niz 10 lat samochod nigdy go juz w Polsce nie zarejestrujesz, nawet jezeli jest to mienie przesiedlencze.


od 1 maja 2004 rowniez taki pojazd da sie zarejestrowac
dyrektywa unijna mowi , iz pojazd raz zarejestrowany na terenie uni moze byc dalej na jej terenie uzytkowany
wiec jak pojedziesz 2 maja do helmuta i kupisz 11-leniego VW to musza go w polsce zarejestrowac i juz
  
 
Cytat:
2003-12-11 20:28:33, cezariusz pisze:
Cytat:
Kupujac zagranica starszy niz 10 lat samochod nigdy go juz w Polsce nie zarejestrujesz, nawet jezeli jest to mienie przesiedlencze.


od 1 maja 2004 rowniez taki pojazd da sie zarejestrowac
dyrektywa unijna mowi , iz pojazd raz zarejestrowany na terenie uni moze byc dalej na jej terenie uzytkowany
wiec jak pojedziesz 2 maja do helmuta i kupisz 11-leniego VW to musza go w polsce zarejestrowac i juz



Zaraz, zaraz... Ale przecież teraz jedynym ograniczeniem jest Euro2, a nie wiek auta. Czy może coś przespałem...
  
 
ale od maja nawet euro 2 cie nie rusza wlasnie na podstawie w/w dyrektywy
ale do 1 maja owszem mozna sprowadzic pojazd z poswiadczonym przez producenta Euro2
  
 
Cytat:
2003-12-11 20:20:19, KeyJey pisze:
Jezeli ma mniej jak 10 lat to bez zadnego problemu (o ile spelnia wszystkie wymogi ekologiczne) go zarejestrujesz.


Nie ma tak letko. Samochód raz wyrejestrowany nie może być powtórnie zarejestrowany. I nic sie tu nie wykombinuje.
  
 
Wczoraj (niedziela) zablokowały mi sie z niewiadomo jakich przyczyn tylne hamulce a dokładniej w lewym kole zapiekł sie tłoczek, szybka operacja ok 19.30 na parkingu z młotkiem i połowa osiedla juz w oknie tak waliłem w bębenPusciło, alesz byłem happy...założyłem koło i w droge, niestety po nacisnieciu hamulcow znow to samo-juz nie trzymal na stałe ale ledwo sie kolo obracało.Dzis juz mam nowy tłoczek i przy okazji nowe przednie klocki, wczoraj po przeszukaniu forum okazalo sie wymienialem je w sierpniu, ilez te espero jezdzi

A dzis jak popadal snieg to wyprowadzilem "na spacer" poloneza, nie wiem jak nim zima bede jezdzil bo nie mam zimowych opon i mam zamiar jezdzic na letnich-samobujca jestem.Nie da sie praktycznie jezdzic-dzis max 40km/h