Zmiana żarówki oświetlającej tylnią tablicę rej.

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Jak zmianić żarówkę oświetlającą tylnią tablicę rejestracyjną? Jak się do niej dostać, zrywać ten plastik czy od środka?
Hmm?
  
 
Wyciagasz cala lampke z tylnej klapy, trzeba ja delikatnie podwazyc, wtedy wyjdzie. Potem odlaczasz kabelki, zdejmujesz gume i mozesz sie dostac do zarowki. Czynnosc jest troche upierdliwa, ale nie trzeba tej tapicerki wywalac.

  
 
a tak przy okazji - wie ktos jak sprynie zmienic zarowke w schowku nie demontujac .. wnetrza schowka????
jakos nie moge sie dobrac, a na wykrecanie tej plasikowej polko-szafecznie nie mam czasu. Oczywscie 2107.....

a czy samara ma take same podswietlenie tablic jak 07??? Bo ja mam jeszcze na srubeczkie zakrecane....
  
 
Pojecia nie mam, jakie podswietlenie tablicy ma siodemka
W samarze lampki (dwie) sa wlozone w prostokatne otwory w krawedzi tylnej klapy, po bokach (na krotszych bokach lampek) sa plastikowe zaczepy. Przez podwazenie srubokretem mozna cala lampke wyciagnac, srubek zadnych nie ma. No i chyba jest na lampkach napisane 2108, wiec siodemka ma inne.

  
 
Adasco - inaczej tego nie zrobisz - musisz wykrecic wnetrze schowka, ale to sa raptem 2 śrubki. Nie ma sie czego bac - przerabialem przy wymianie zaworu nagrzewnicy. Przy okazji mozesz sobie skontrolowac kostki wiązek i zobaczyc jak zaworek wyglada NO I WYMIENIC ZAROWECZKE

PS. Gorzej jak masz duzo szpargałów w schowku.
  
 
jesli chodzi o śrubeczki w tylnej klapie od podświetlenia
tablicy to oile pamiętam przy mojej 2105 takie były
jeśli masz przy samarce to znaczy że ktoś takie wstawił
bo orginalne są napewno wciskane i w brew pozorom łatwe do wyjęcia, bądź męszczyzną i zrób to
sory zato ale musiałem to napisać
  
 
dzienksik
  
 
Cytat:
2003-12-11 22:14:10, Leszek_Gdynia pisze:
PS. Gorzej jak masz duzo szpargałów w schowku.



no a niby dlaczego nie chce mi sie wykrecac?!
musze miec na to kupe czasu, bo musze wszystko ze schowka wywalic, a i przy okazji polowe wyrzucic.... a ile bedzie okrzykow radosci "ojej, ale fajne... mialem to??? to moje?? "
i przy okazji schowek trzeba umyc.. a w moim wykonaniu to powazna porcedura... ze 2 godziny, zwazywszy, ze proste mycie auta to cale do poludnia, a z wskowaniem i odkurzaniem to do zmroku....
a co gorsza, to nie pamietam jaka tam byla zaroqwka... taka jak do tablic chyba, nie? taki waleczek, co nie?
  
 
Żarówka oświetlania tablicy i oswietlania wnętrza to AC12-5.

Natomiast oświetlenia schowka to AC12-4.

Niestety jaka jest różnica..... nie mam bladego pojecia
  
 
Jesli obydwie sa rurkowe, to pewnie ostatnia cyfra to moc w watach, innego wyjasnienia brak


  
 
tak to wlasnie chyba jest.
ale na moj schowek i jego zawartosc to 100 wat by sie zdalo
  
 
Jak zarówki to zarówki.
Czy wymieniał ktoś moze , zarówki w halogenach w 110 .
Nie mam najbledszego pojecia jak sie do tego zabrać. Szkoda przeciez demontować zderzaki ? Pozdrawki dla wszystkich żarówkowiczów !