Jak wyciszyć reduktor?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam, jestem nowym użytkownikiem Nivki, jeden problem z którym nie mogę sobie poradzić to wyciszenie lewarków od reduktora itd. strasznie się tłucze podczas jazdy ulicą a w szczególności pod górę lub przy naciśnięciu na gaz. Podobno tak już jest w tych autach , ale nie do przesady, strasznie głośny stuk.
Proszę o jakieś info. w tej sprawie . Dzięki Robert :-)
  
 
Sprawdzałeś krzyżaki na polączeniach skrzynia-reduktor lub reduktor-mosty ?? moze sa bardzo wyrobione i dlatego takie odgłosy ...
Jeśli to masz ok to może trzeba wycętrować reduktor do skrzyni ??
Z tym jest troche roboty ale po 4-8 godzinach w kanale powinno działać
U mnie pomoglo cętrowanie ...
  
 
ha ha tak centrował aż sobie wał w silniku pokrzywił
  
 
dlatego napisałem skrzynia - reduktor a NIE silnik reduktor
  
 
Witam,
jezeli chodzo ci o wibracje calego samochodu to tak jak pisal Kacper... Jezeli drazni Cie dzwonienie, brzeczenie samych lewarkow to przyczyna tkwi w samych lewarkach (Najczesciej dzwoni lewarek reduktora, rzadziej blokady)
Sprawdz w prosty sposob ktory Cie wkurza, kladac podczas dzwonienia reke po kolei na kazdym z lewarkow .
Jezeli namierzysz gnojka, to wystarczy go uciszyc (dzwoni w 99% przypadkow albo na osce/przegubiku albo na samej kuleczce przy skrzynce rozdzielczej).

Damian

P.S. Ostatecznie masz jeszcze dwa wyjscia, przyzwyczaic sie , albo trzymac na lewarkach kurtke
  
 
Cytat:
2003-12-21 19:40:05, kacper97 pisze:
dlatego napisałem skrzynia - reduktor a NIE silnik reduktor

dobra dobra
  
 
Spoko mozecie wierzyc Kacprowi jak mowi ze centrowanie to centrowanie, jest dobry w centrowaniu wszelkich rzeczy w Nivie.
Jak nie wierzycie to popatrzcie jak pieknie wycentrowal Nivke .

Sorry Pawelku ale nie moglem sie powstrzymac .

Damian
  
 
tu mi minimalnie zeszła w bok .... więc TO centrowanie raczej takie sobie było