Praktyczne Porady

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam
Od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem Łady Samary 1.5 piecio-drzwiowej wersja z przedłużoną maską i w związku z tym mam prośbe do użytkowników takiego autka o podawanie swoich porad przydatnych podczas ekspoloatacji samary ponieważ nigdy wczesniej nie miałem styczności z Ładą (wczesniej miałem malacza i różnica jest kolosalna ) Jeśli już wcześniej pojawił sie taki temat to prosiłbym o podanie namiarów na niego
Aha i na początku mam pierwsze pytanie: podczas zwiekszania obrótow, spod maski dochodzi dżwięk jakby poluzowanej blaszki (albo jakiegos metalowego elementu) wpadającej w drgania, na wyższych biegach tego nie słychac. Miał ktoś może taki problem ? Wole sie spytać najpierw niż przekopac pół auta i do niczego nie dojść
Pozdro
Arczi
  
 
Witamy,ja mam tez to brzeczenie i okazalo sie to linka predkosciomierza
  
 
Cytat:
2003-12-14 20:59:01, Franc pisze:
Witamy,ja mam tez to brzeczenie i okazalo sie to linka predkosciomierza


Że niby co wg Ciebie tej lince jest "te typy tak mają?"
A wracając do głównego wątku , sorry ale tak na odległość po takich informacjach to może być dosłownie wszystko. Po prostu przy róznych predkosciach rózne elementy sie odzywają. Samarkę miałem 7 lat to cuś o tem wiem , zresztą w 110 nie jest inaczej. Zycze zapału i cierpliwosci( o kasie nie wspomnę ) Pozdrowienia.
  
 
witam nowy posiadaczu łady samary o przedłużonej masce
a tak poważnie to cześć ci coprawda mam popularny krztałt ale będe miał jak dostane farbe inną atrape na reflektory.
Jeśli chodzi o drobne drgania metaliczne to posprawdzaj czy niejest coś polizowane lub n.p. wypalona podpurka co podtrzymuje wydech pod kolektorem to sie przepala czasem i na wolnych brzeczy i wrażenie jakby z pod maski ale przejżyj najlepiej wszystko co możesz pod maską czy coś nielata
A przy okazji AndrzejM jak będziesz udzielał takich informacji że kasa potrzebna to nowi posiadacze samarek uciekną nam
wiadomo że trzeba wyłożyć od czasu do czasu jakąś kase ale to nie są częśći bo BMW a jak będzie dbał to będzie zadowolony
jeszcze nieraz się będzie chwalił wyczynami
  
 
mechanik radzi
  
 
Syvo czytajac ten artykul:

Cytat:
dobrze wspomagają płyny penetrujące np. WD 40. Nie zajmują dużo miejsca, a oddają nieocenione usługi (znajomy warsztatowiec twierdzi, że podobne działanie ma pepsi lub coca-cola).



No o tym kurde nie wiedzialem