OT: Do komputerowców. Dysk czyta coś w trakcie sp[oczynku...

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Panowie zainstalowałem sobie na nowym kmpie WinXP.
Wszystko jest OK - wydajność i stabilność systemu zadawalająca...
Jest tylko jedno ale... podczas gdy nic nie robię (pulpit na ekranie) dysk z uporem maniaka coś czyta/zapisuje. W praktyce sa to ok. 2 krótkie mignięcia diody dysku na sekundę.
System jest swieżo postawiony, prefetch wyłączony, przywracanie systemu wyłączone.....
Co Wy na to???
komp: 2,5XP Barton, płyta Abit NF7 dualchanell 512MB, HDD WD Caviar 800JB (80GB, 8 MB cachu).
  
 
Szczerze to czasem tak się zdarza.

Choć bardziej już na używanym systemie. Kilka restartów nie zaszkodzi

Proponuje dać mu dzień, dwa na "ustabilizowanie". Dogranie wszystkiego co trzeba. Antispy obowiązkowo

Z oprogramowania to ja cienki Bolek jestem
  
 
AntiSpy już zainstalowałem.
Tak jak radzisz poczekam kilka dni na stabilizację.
  
 
Jeszcze jedno, płyta jest na Nforce-2 ?

Jakie stery zainstalowałeś ? Do dysku itd. ?

Bo pamiętam, że na wczesnych wersjach się to troche pieprzyło (Lepsze były standardowe z XP), ale takich problemów nie miałem

Zabaczymy za kilka dni .
  
 
To normalne zachowanie XP-ka. U mnie jest tak samo.
Opisałbym ci co jest przyczyną takiego zachowania systemu, ale ....



...ale nie pamiętam . W każdym bądź razie kiedyś czytałem wyjaśnienie tego zachowania i było ono całkiem przekonujące.
  
 
Cytat:
Jeszcze jedno, płyta jest na Nforce-2 ?

Jakie stery zainstalowałeś ? Do dysku itd. ?

Bo pamiętam, że na wczesnych wersjach się to troche pieprzyło (Lepsze były standardowe z XP), ale takich problemów nie miałem




Płyta faktycznie na chipsecie n-force 2, a komplet sterowników zainstalowałem z płytki dostarczonej przez Abita razem z MB.
Tak jak piszesz poczekamy zobaczymy - Martinez natchnoł mnie trochę optymizmem....
  
 
Witam
Z tego co pamietam to Xp indeksuje sobie pliki, co by latwiej mu bylo potem wyszukiwac.
Opcje spokojnie mozna sobie wylaczyc gdzies w panelu sterowania, teraz dokladnie nie pamietam bo nie mam XP pod reka.
Pozdrawiam