Mam pytanie

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Czy kąt wyprzedzenia osi sworznia zwrotnicy może być fabrycznie różny dla lewego i prawego koła?
W moim aucie kilka razy ustawiano mi geometrię kół (źle sie prowadzi)i za każdym razem "dane wzorcowe" dotyczące właśnie kąta wyprzedzenia osi sworznia zwrotnicy i pochylenia kół były inne. Tłumaczono mi to specyfiką prgramu -autodata(?)- . Wydaje mi się to conajmniej dziwne.
fajny78@hoga.pl
 
 
z tego co się orientuje to NIE. Biorąc to na logikę, też wydaje mi się do niedozaakceptowania.

Wiem, że normy "tych mechaniorów" na stacjach diagnostycznych (np. tam gdzie się robi pierwszy przegląd przed zarejestrowaniem auta sprowadzonego) mogą odbiegać od norm producenta. Ale nigdy nie spotkałem się aby inny kąt był dla lewego i prawego koła
  
 
Robię w mesiach geometrię i musi się zgadzać lewa i prawa strona mogą być roznice ale są normy scisle okreslone.
jesli sciaga to musi byc raczej wina pochylenia kola.pociesze cie.90% merców jest tak krzywa ze hej.blacharze robia takie rzeczy z podwoziem ze maluchem niekiedy bezpieczniej.ha ha
 
 
Dzięki też mi się tak wydawało. Najgorsze w tym wszystkim jest to że moje auto toeretycznie nie ma prawa być przekoszone bo kupiłem je jako nowe w salonie.