D4D ile wam sie nagrzewa samochód?? - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam jeżdże cariną 2,0D i moje autko nagrzewa sie przez jakieś 10 - 12 km (przy 90/h) . Niestety do pracy mam tylko 4 km !
Miałem poprzednio corolle 1,8D i tak samo sie rozgrzewała .
  
 
Niestety, zagrzać okrojonego, do granic możliwości D4D to sztuka, zwłaszcza na mrozie.

O ile dobrze wiem, są dodatkowe świece żarowe, ale co podgrzewają, to już nie wiem, w każdym razie w Previi przycisk jest opisany jako PWR HEAT a w Rav4 jako IDLE UP - wtedy szybciej się grzeje, ale i tak rewelacji nie ma...

Nie zmienia to faktu, że wolę moją muzealną benzynkę, gdzie przy temp. -10 na zewnątrz po ok 2km silnik ma już 35 stopni - przy tej temp. załącza się LPG, stąd wiem

pzdr
  
 
im sprawniejszy silnik tym dłużej się nagrzewa bo mało energii wydatkuje w postaci ciepła, wystarczy pojeżdzić fiatem pandą i ta nagrzewa się na 500 metrach, w d4d nie ma cudówjeśli chodzi o grzanie bo silnik jest dopracowany i nie wydatkuje dużo energi w postaci ciepła.

Jeśli to zimno bardzo przeszkadza zalecam termofor pomiędzy 4 a fotel albo nagrzewnicę spalinową cokolwiek to jest w tych nowych D4D