Co się stało?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
witam - wybrałem sie moim szerszeniem do poznania i jak wracałem zgasła mi kontrolka zapalonych świateł-zatrzymałem sie i okazało sie ze swiatła sie swieca-wiec pomyslałem ze moze zarówka poszła ale chyba nie bo okazuje sie ze jak włączam "długie " to tez sie nie zapala kontrolka od tych swiateł-
co jest.....?


pozdrawiam
  
 
A ja mam wiekszy problem - moze przy okazji ktos i mnie pomoze, wybaczcie, ze nie mam czasu poszukac juz tego na forum, ale wczoraj jak jechalem wieczorem caly czas sie swiecila kontrolka akumulatora - na woltomierzu niestety wskazowka byla w polowie czerwonego pola. Najmocniej swiecila sie przy ruszaniu pozniej przygasala i generalnie jak zwiekszalem obroty to nie swiecila, ale woltomierz caly czas byl tak jak opisalem. Wjechalem do garazu, zgasilem, odpalilem, zgasilem i znow chcialem odpalic i nic Za 5 min. znow proba i sie udalo, ale woltomierz ani drgnie Co sie moglo stac - zaznaczam, ze niedawno auto bylo u elektryka, sprawdzal ladowanie i wszystko gralo, naprawial tylko rozrusznik, auto stalo u niego przez weekend i bez problemow go odpalilem, wiec akumulator wyglada na dobry... niech jtos pomoze - HELP !
  
 
Witam
Zax, zanim rozprujesz pół auta, wyciagnij i włoz z porotem na miejsce przekażniki w skrzynce, mogły zaśniedzieć styki, inne miejsce , to poruszaj wtyczkami do skrzynki bezpieczników, tymi od strony silnika przede wszystkim, może coś nie styka?...
  
 
ok sheriffnt dzięki jutro spróbuje zrobić jak mówisz-zobaczymy
pozdrawiam
  
 
a nie bierzesz pod uwage, ze mogly Ci kontrolki poprzepalac sie???
mnie kiedys padly dwie w odstepie moze godziny...
  
 
no ale obie naraz? dziwne by to było
  
 
dziwne, ale mozliwe.. moze jakies przepiece... nie wiem, nie znam sie. Mnie tez to trafilo sie RAZ, zbieg okolicznosci, bo z eletryka wszystko w porzadku mam...
  
 
Witam
uuuu.. Miskens, ładowanie to Ci padło raczej..., sprawdź standartowo pasek czy się slizga, może styki, regler?..
  
 
Hehe wczoraj spotkało mnie dokładnie to samo, tzn. kontrolka od świateł nagle zgasła a światła świecą. Doraźnie pomogło lekkie uderzenie w daszek od tablicy rozdzielczej
  
 
juz wszystko jasne
sprawdziłem przekażniki w skrzynce oraz poruszyłem wtyczki do skrzynki bezpieczników i ......nic bez zmian
no wiec rozebrałem panel i okazało sie ze mam przepalone zaróweczki kontrolek-kupiłem juz nowe koszt 50gr za jedną

druga sprawa ze taki duperel a roboty od cholery!! w dodatku mam za krótką linke od predkosciomierza i nie moge jej spowrotem załozyć

dzieki za wszelkie rady

p.s. adasco jednak miał racje


[ wiadomość edytowana przez: zax dnia 2003-12-22 16:06:18 ]
  
 
Hehe
Linka jest pewnie dobrej długości, może wystarczy ją odkręcić przy skrzyni i po umocowaniu w licznikach przykręcić na miejsce???
  
 
Hehe
Linka jest pewnie dobrej długości, może wystarczy ją odkręcić przy skrzyni i po umocowaniu w licznikach przykręcić na miejsce???
  
 
Cytat:
2003-12-22 20:23:29, Lewy_lowicz pisze:
Hehe
Linka jest pewnie dobrej długości, może wystarczy ją odkręcić przy skrzyni i po umocowaniu w licznikach przykręcić na miejsce???



cholerka to jest wyjście jaki ja jestem .......
że na to nie wpadłem
jutro z samego ranka spróbuje tak zrobic
pozdrawiam
  
 
Witam,
Zax powinno Ci się udać od strony kabiny, spróbuj trochę wyciągnąć linke, moze się jeszcze da..., zawsze klnę kiedy walcze z linką, ale zawsze się udaje.
Potrzebna jest odrobina zdolności pt. ginekolog-złodziej-amator

PS moze w samarze da sie linke odkręcuić bez problemu od skrzyni biegów, ale w klasyku trzeba raczej kanału, tzn przynajmniej zimą

[ wiadomość edytowana przez: sheriffnt dnia 2003-12-22 22:33:36 ]
  
 
Cytat:
2003-12-22 22:31:33, sheriffnt pisze:
Witam,
Zax powinno Ci się udać od strony kabiny, spróbuj trochę wyciągnąć linke, moze się jeszcze da..., zawsze klnę kiedy walcze z linką, ale zawsze się udaje.
Potrzebna jest odrobina zdolności pt. ginekolog-złodziej-amator

PS moze w samarze da sie linke odkręcuić bez problemu od skrzyni biegów, ale w klasyku trzeba raczej kanału, tzn przynajmniej zimą

[ wiadomość edytowana przez: sheriffnt dnia 2003-12-22 22:33:36 ]


W samarce oczywiście że sie da odkręcić linke bez problemu od skrzyni biegów, nawet bez brudzenia. przykręcona jest od góry skrzyni z lewej jej strony.Wsadzając ręke obok pompy hamulcowej można spokojnie się do niej dostać.
  
 
Cytat:
2003-12-22 22:31:33, sheriffnt pisze:
Witam,
Zax powinno Ci się udać od strony kabiny, spróbuj trochę wyciągnąć linke, moze się jeszcze da..., zawsze klnę kiedy walcze z linką, ale zawsze się udaje.
Potrzebna jest odrobina zdolności pt. ginekolog-złodziej-amator


[ wiadomość edytowana przez: sheriffnt dnia 2003-12-22 22:33:36 ]



i tak własnie zrobiłem dzieki mocno sobie przy tym poobcierałem ręke ale udało sie........
aha i mam nadzieje ze nie bede tam musiał zagladac przez jakiś czas

p.s. zdałem egzamin z przedmiotu: ginekolog-złodziej-amator


  
 
Witam
Zax jesteś dzielny jak przystało na uzytkownika Łady
Gratulacje
  
 
Tak jeszt ZAX:

KRAWATY WIĄŻE, USUWAM CIĄŻE
  
 
witam
U mnie było takl ze podczas jazdy gasło całe podswietlenie dechy.Pomogła wymiana włącznika świateł
  
 
A u mnie niestety alternator do roboty Faktycznie ładowania nie było, chociaz jeszcze rano udalo mi sie odpalic auto i dojechac do elektromechanika i to wszystko... mam nadzieje, ze mnie nie skasuja za bardzo Pozdrawiam !