Usprawnienie hamulców?? jak?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam.
Jestem w trakcie zakałdania układu hamulcowego z Łady do mojego fiata 128....w poruwnaniu z seryjnym m ontownym w 128, juz zyskuje wiele...dwa tłoczki na rzecz jednego...

ale....tarcza dale jest lita, a odprowadzanie ciepła do bani...

moje pytanie wiec...

Czy istnieja jakiekolwiek firmy posiadajace w swojej ofercie tarcze nawiercane lub nacinane do Łady?...moze znacie jakies inne modyfikacje ukł. hamulcowego?...od czego klocki, Ferrodo, brembo?

Ile kosztuja nowe zaciski...ile kosztuja poszczególne podzespoły...

thx za pomoc:]

pozdr
  
 
Są tarcze Brembo do mojej łady ale one nie są ani wentylowane ani nawiercane/nacinane. Są też klocki ferrodo. Nawet tanie to wszystko. Jak przypomne sobie gdzie to widzialem do dam linka.

znalazłem
tarcze,klocki

[ wiadomość edytowana przez: janisz dnia 2003-12-28 11:14:00 ]
  
 
Ja w swojej Ladnej mam zmieniony plyn na DOT-5 coby sie nie gotowal po paru hamowaniach a w garazu leza juz klocuszki Ferodo ze "srodkowej polki" tarcze niestety seria i tu jedna rada: KIEDYS ZNAJOMY W SWOJEJ RAJDOWEJ LADZIE SAM NAWIERCIL TARCZE!!! NIE POLECAM!!! SAM PAROKROTNIE DZIEKI TEMU ZABIEGOWI BYL O KROK OD DZWONA POPROSTU OTWORY ZAPYCHALY SIE PYLEM Z KLOCKOW I TWORZYLA SIE PODUSZKA POWIETRZNA MIEDZY POWIERZCHNIA TARCZY A KLOCKOW EFEKT-BRAK HAMULCOW!!! tak wiec sprawy hamulcow lepiej powierzyc fachowcom i elementom renomowanych firm np .Ferodo Brembo. pozdrawiam.
  
 
Witam! Mam dostęp zarówno do tarcz BREMBO jak i do klocków FERODO. W tej chwili dokladnych cen nie pamiętam ale tuz po nowym roku jestem w stanie to sprawdzić...co do tarcz to do Łady nie ma ani rowkowanych ani wentylowanych BREMBO (przynajmniej w ofercie), podobno niezłe są tarcze MIKODA (około 35 zł/ sztukę). Jeżeli chodzi o klocki to są 2 modele FERODO: droższe PREMIER (czerwone) oraz tańsze TARGET (zielone), niestety aktualnych cen nie znam ale jeżeli jest ktoś zainteresowany to mogę to sprawdzić...dobrze jest zaopatrzyć się w płyn hamulcowy FERODO DOT 5.1 lub w MINTEX RACING, płyny te są znacznie droższe od seryjnych, ale ich ceny nie są też jakieś "kosmiczne"...to również mogę sprawdzić tuż po nowym roku
  
 
Rozmawiałem kiedys na temat modyfiakcji hamulców z Konradem z Evo Rentu w Suchej Beskidzkiej. Powiedział,że można wsadzić wentylowane tarcze od Alfy Romeo ( Jest gośc w Jordanowie , który specjalizuje się w imporcie używanych częsci do Alfy i to podobno podchodzi do łady). Do tego mozna założyć zaciski brembo (rajdowe) ale trzeba przerabiac mocowania.Ale ponoc się da
No i jeszcze jedno - sklep i serwis w Bielsku Białej sprzedaje wentylowane i nawiercane tarcze jakiejś polskiej firmy(do wszystkich aut) . No i moga tez cos takiego zrobić do Łady.
  
 
Cytat:
No i jeszcze jedno - sklep i serwis w Bielsku Białej sprzedaje wentylowane i nawiercane tarcze jakiejś polskiej firmy(do wszystkich aut) . No i moga tez cos takiego zrobić do Łady.



mozesz sie dowiedziec szczegółow?

a co do zacisków...wiesz mozna i załozyc 6 tłoczkowe brembo...tylko ze jest jedno ale...ja chce wszadzic to do kół 13"....a te niestety tylko od 15' w góre....

..BTW...w Polonezie 2000 były zaciski z porshe 911..te tez moge wsadzic.

..jak by ktos chciał moge takie przywiesc z niemiec...cena ok 100 euro za dwie sztuku...niestety trzeba wszystko dorabiac..wiec po co?....ale wchodzi w 13"...

  
 
Mi, jak ostatnio kupowałem tarcze i klocki sklepikarz powiedział, że ktoś kiedyś oferował mu tarcze wentylowane i zaciski do Łady classic ale uwaga - podobno te zaciski są tylko jednotłoczkowe???????????????????, co do nacinanych tarcz to w styczniu jeden gość da mi znać bo podobno jest możliwość zakupienia takich tarcz, jak tylko się czegoś dowiem to dam znać, ja osobiście mam tarcze brembo za 120 zł/szt , płyn dot-4 póki co sprawuje się dobrze - ale jak bym tylko mógł dorwać tarcze z nacięciami to byłoby dopiero super. A jest jeden mankament tarcz nacinanych - jak są mocno rozgrzane to nie wolno wjeżdżać w kałuże bo bardzo lubią pękać.
  
 
Hm ciekawe ze w 128 chcesz hamulce od lady.
Powiem ci ze jezdzilem kumpla 128 sedan- suerstarym i nie remontowanym, i hamulce mial o tyle lepsze od ladowych, ze lzej sie wciskalo

Co do klockow to ja mam Lucasy - ale moze ferrodo sa lepsze
  
 

ŁAda 11X ma wentylowane tarcze, które wkładasz w felge 13"
  
 
W sumie dla jazdy sportowej to może nacinane i wentylowane tarcze dają jakieś korzyści. W codziennej jeździe raczej wątpliwe. Przy każdej prędkości mogę zablokować koła...Przydałby się ABS. I lepsze klocki ( Ferrodo, lucas ) do równych tarcz to najlepsze moim zdaniem rozwiązanie do jazdy na codzień.
  
 
Cytat:
2003-12-28 11:35:38, kornat pisze:
Ja w swojej Ladnej mam zmieniony plyn na DOT-5 coby sie nie gotowal po paru hamowaniach a w garazu leza juz klocuszki Ferodo ze "srodkowej polki" tarcze niestety seria i tu jedna rada: KIEDYS ZNAJOMY W SWOJEJ RAJDOWEJ LADZIE SAM NAWIERCIL TARCZE!!! NIE POLECAM!!! SAM PAROKROTNIE DZIEKI TEMU ZABIEGOWI BYL O KROK OD DZWONA POPROSTU OTWORY ZAPYCHALY SIE PYLEM Z KLOCKOW I TWORZYLA SIE PODUSZKA POWIETRZNA MIEDZY POWIERZCHNIA TARCZY A KLOCKOW EFEKT-BRAK HAMULCOW!!! tak wiec sprawy hamulcow lepiej powierzyc fachowcom i elementom renomowanych firm np .Ferodo Brembo. pozdrawiam.



Może te tarcze były powiercone bez sensu jakoś. Ja mam wiecone tarcze na wzór Zimmermanna i wszystko jest OK. Tarcze super się chłodzą, a otwory jeszcze nigdy się nie zapchały.
A wygląda to tak:



Wszystko jest identyko jak oryginalny produkt
  
 
Może tak być że były nawiercone bez sensu bo na bank nie wygladały tak jak Twoje, które z resztą wyglądają super i z tego co piszesz też tak działają tylko się cieszyc
  
 
Cytat:
2003-12-28 20:05:48, kornat pisze:
Może tak być że były nawiercone bez sensu bo na bank nie wygladały tak jak Twoje, które z resztą wyglądają super i z tego co piszesz też tak działają tylko się cieszyc



A dziękuje, dziękuje, mi też się podobają, ale już myślę nad czymś takim:

Są to czterotłoczkowe zaciski ze Skody Rapid, były montowane w A-grupowych Favoritkach, więc znaczy, ze sie da to zrobić.
  
 
Cóż powiedzieć?? mogę tylko pokazać
ja swojego czasu myślałem nad zbudowaniem rajdówki z Favoritki niestety zabrakło kasy i zbudowałem 2107 chociaż nie narzekam i jestem całkiem zadowolony chociaż w najbliższym czasie zamierzam wsiaść do CC Sportinga jak będzie zobaczymy!!
  
 
NO PANOWIE POKOMBINUJCIE

NARAZIE MAX W LADZIE
JESLI CHODZI O HAMULCE TO

TARCZE BREMBO - PELNE
KLOCKI FERRODO - ZWYKLE
NO I PLYN FERRODO DOT 3

POMYSLCIE CO WIECEJ
STARSZNIE SIE PODNIECILEM
I PISZE WIERSZEM DRUKOWANYM
BO WLASNIE TEN TEMAT MNIE BIERZE

-----------------------------------------------
NIE ZBACZAJCIE Z TEMATU
I WYMYSLCIE COS KONSTRUKTYWNEGO
PRZED CHWILA WYPILEM Z MALZONKA
WINO ROMATYCZNE
TAK ABYM RANO GDY PRZECZYTAM WATEK
BYL RADOSNY
------------------------------------------------

WASZ MAXIO
  
 
Cytat:
2003-12-28 22:51:48, maxfreitag pisze:
NO PANOWIE POKOMBINUJCIE

NARAZIE MAX W LADZIE
JESLI CHODZI O HAMULCE TO

TARCZE BREMBO - PELNE
KLOCKI FERRODO - ZWYKLE
NO I PLYN FERRODO DOT 3

POMYSLCIE CO WIECEJ
STARSZNIE SIE PODNIECILEM
I PISZE WIERSZEM DRUKOWANYM
BO WLASNIE TEN TEMAT MNIE BIERZE

-----------------------------------------------
NIE ZBACZAJCIE Z TEMATU
I WYMYSLCIE COS KONSTRUKTYWNEGO
PRZED CHWILA WYPILEM Z MALZONKA
WINO ROMATYCZNE
TAK ABYM RANO GDY PRZECZYTAM WATEK
BYL RADOSNY
------------------------------------------------

WASZ MAXIO


a u mnie to :

tarcze nacinane (mikoda)
klocki ferrodo (obecnie textar ale wrócedo ferrodo)
płyn dot 4 castrola
  
 
A u mnie to:

Tarcze - made in Rosja
Klocki - made in Rosja
Płyn - DOT4 - jakiś polski.

Hamuje całkiem całkiem, ale musze jeszcze tył sobie zrobić.
  
 
sorki ale ja tez mam wszystko ruskie
chcialbym wiedzec co sie da

a ta nacinana MIKODA do lady zdatna
  
 
Cytat:
a ta nacinana MIKODA do lady zdatna


Wiem że mogą nacinać wszystkie tarcze jakie robią (w moim wypadku trudno o takie tarcze, mam Poldka na lucasie) koszt to cena tarcz + ok 100zł za nacięcie, oczywiście za kpl.
Co do ich właściwości to jestem bardzo zadowolony.
  
 
Znalazlem firme w Bialymstoku ktora handluje czesciami do lady

Proxy S.C
www.lada.com.pl
Adres:
ul. Hetmańska 91
15-727 Białystok Telefon/fax:
+48 85 652-25-28
Telefon:
+48 85 651-27-87
+48 85 652-51-67

Tak samo jak czesc posiadaczy polenezow z silnikami 2.0 DOHC koniecznie musze zmienic przednie zaciski na takie o 2 tloczkach, niestety panowie z proxy nie potrafili mi powiedziec jakie zaciski z ktorej lady pasuja do poloneza,

z gory dzieki za info

R